hormon tedavisinde hormonlarım daha da yükseldi.

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve doremi tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

    3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : doremi
  1. doremi

    doremi Popüler Üye Üye

    Katılım:
    5 Şubat 2008
    Mesajlar:
    2.998
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar ;
    1 ay önce hormon testi yaptırdım ve testin sonucu 74,44 çıktı.. yüksek olmasından dolayı doktorum parlodel sro (içinde 7 tane olan) hap verdi. 2 kutu kullandıktan sonra tekrar test yaptırdım ve bu sefer 98,88 çıktı.. hayretler içindeydim.. değerlerim düşeceğine yükselmişti.. doktorum uzun süreli bi tedavi gerekiyor demekki dedi ve parlodel sro 5mg lık hap verdi(28 tablet) dozunu arttırdı.hapı yuttuğum ilk gün mide bulantısı,kusma,baş ağrısı ve acayip bi şekilde baş dönmesi yaşadım. ayağa kalktığım anda gözlerim kararıyordu. kör oldum sandım..eşim beni hemen başka bir hastanedeki doktora götürdü. doktor; o hapı hemen bırakıyosun dedi.(hap bana çok fazla gelmiş) kafamçokkarıştı hemen beyin emarı çektirdi. çok şükür ki sonuç temiz çıktı. ama o ana kadar yaşadığımı bi allah biliyor.. eşim çok üzüldü.. tabiki bu durumda doktorumu değiştirdim ve yeni doktorum bana yeni hap verdi hormon düzenleyici.
    benim merak ettiğim benim gibi yaşayan var mı? hormon düşürücü hap kullanırken değerler bukadar yükselir mi? bu bi doktor hatasımı yoksa olabilen bi durum mu? :sm_confused:
    okuduğunuz için çok teşekkür ederim arkadaşlar... herkese sağlıklı günler diliyor, yorumlarınızı bekliyorum...
     
  2. 3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : doremi
  3. deryacam

    deryacam Aktif Üye Üye

    Katılım:
    30 Ağustos 2008
    Mesajlar:
    87
    Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili doremi; hormon testi sonuçlarında 74.44 çıkan neyin değeriydi? onuda belirtirmisin? geçmiş olsun buarada. birkez daha anlaşılıyorki, tek bir dr un dediğine körükörüne bağlı kalmayacakmışız. deneme tahtası yapıyorlar bizleri sanki kobay niyetine. :KK43:
     
  4. 3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : doremi
  5. Karpuz

    Karpuz Meleğimm Yanımda... Üye

    Katılım:
    26 Nisan 2008
    Mesajlar:
    1.344
    Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    buyuk ıhtımal prolaktın hormonundu o sevıyede cıkan yoksa parlodelı vermezdı... bende kullanıyorum parlodel 2.5 mglıktan ama eger emedurla bırlıkte ıcmezsen dedıgın gıbı olması normal gıbı gelıyo aynı sey bendede olmustu mıde bulantısı ve halsızlıkten sureklı yatar olmustum. ama doz ıcın bısı dıyemem bence parlodele devam edeceksen emedurla bırlıkte iç yoksa normal yasantına dönemıyosun gecmıs olsun
    Bide unutmadan Prolaktın hormon cok hızlı degısım gosterıyo 1 ay cok kısa bı sure genelde en az 2-3 ay sonra anlasılır dusup dusmedıgı panik yapmıssın sakın panıkleme odur degerını tekrar yukselten...
     
    Son düzenleme: 3 Eylül 2008
  6. 3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : doremi
  7. sherlocker

    sherlocker Popüler Üye Pro Üye

    Katılım:
    1 Şubat 2008
    Mesajlar:
    2.233
    Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    Ben parlodele başladığımda tek tabletin çeyreğiyle başladım,vücudun alışması için,doktorum öyle söyledi.Çeyreği bile 2 gün baş dönmesi,olduğun yere yığılma hissi yamıştı.4 gün çeyrek,2 gün yarım ondan sonra tama döndüm.2.günden sonra hiç bir yan etkisini görmedim.İlaca başladıktan bi süre sonra,ben sordum doktora düşmüşmüdür tahlil yapmıcazmı diye,o ilacı uzun bi süre içeceksin,o onu düşürecek,şu an tahlil yapmaya gerek yok demişti.Yaklaşık 5-6 ay sonra yaptık tahlili düşmüştü ve ilacı bıraktık tabi...
    Senin sonuçlarında da öyle 2 ye katlama falan olmamış,inşallah düşer ,biraz daha sabır,geçmiş olsun..
     
  8. 3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : doremi
  9. doremi

    doremi Popüler Üye Üye

    Katılım:
    5 Şubat 2008
    Mesajlar:
    2.998
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    prolaktin hormonuydu kızlar. yazmayı unutmuşum.
     
  10. 3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : doremi
  11. ceyda_79

    ceyda_79 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    26 Temmuz 2008
    Mesajlar:
    567
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doremıcım oncelıkle gecmıs olsun benımde LH boyle yukselmıstı dr. deıstırdım ve dıane 35 6ay kulandım sukurkı duzeldi pko olmustum sukur oda yok oldu ınsalah senınde duzelır arkadasım
     
  12. 4 Eylül 2008
    Konu Sahibi : doremi
  13. doremi

    doremi Popüler Üye Üye

    Katılım:
    5 Şubat 2008
    Mesajlar:
    2.998
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim.peki çocuğun oldumu?. yani hamile kalabildin mi bu tedaviden sonra ??
     
  14. 4 Eylül 2008
    Konu Sahibi : doremi
  15. ceyda_79

    ceyda_79 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    26 Temmuz 2008
    Mesajlar:
    567
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok canım:1no2: daha hap bıtelı zatı daha 3 ay oldu dr.m kaplıcalara gitmemi önerdi geçen hafta gittik 5 gün kaldık bakalım beklicez bide benim kanallarımn sonunda az tıkanıklık varmış am bu dr.m rahim filmimi tekrar çekinmemi istedi sıcak sular açabiliyormuş çünkü ramazandan sonra ınsalah çektirmeyi düşünüyorm
    senin problemin sadece hormonmu canım
     
  16. 4 Eylül 2008
    Konu Sahibi : doremi
  17. doremi

    doremi Popüler Üye Üye

    Katılım:
    5 Şubat 2008
    Mesajlar:
    2.998
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    şuan hormonlarımı düşürmekle uğraşıyorum canım. inş. başka bişey çıkmaz.
    allah herkese nasip etsin. kimseyi aratmasın...:KK46:
     
  18. 4 Eylül 2008
    Konu Sahibi : doremi
  19. ceyda_79

    ceyda_79 Aktif Üye Üye

    Katılım:
    26 Temmuz 2008
    Mesajlar:
    567
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amin doremicim inşalah çıkmasın bu ramazanın yüzü suyu hürmetine rabbim hepimize hamiş olmayı nasip etsin