Hormon testi yaptıranlar yardım eder misiniz?:(

Konusu 'Jinekoloji' forumundadır ve sizofrenaskamektup tarafından 1 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1 Ocak 2011
    Konu Sahibi : sizofrenaskamektup
  1. sizofrenaskamektup

sizofrenaskamektup Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu sonuçlardan bir şey anlamadım doktor pko olabilirsin dedi,6 ay diane kullan dedi tekrar gel falan yok ...adet düzensizliği ve tüylenma öne için gitmiştim ..sonuçları yazıyorum fsh: 4 ,64 @1 ,5 - 12.4 normali ,lh: 11 ,93 @ 1 ,7- 8.6 normal, estradiol: 80 bu ne bilmiyorum. total testesteron 0,981 @ 0,06-0,082 normali ,dehidroepiandrosteron sulfat: 511 ,9 @ 160- 449 nrmal.cokmu vahim

2. 1 Ocak 2011
  3. km0734

km0734 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle geçmiş olsun arkadaşım..evet kan testlerin pko yu gösteriyor..LF FSH dan belli bi oranda büyük olunca pko teşhisi koyuluyor..senin de LH: 11 FSH: 4..zaten adet düzensizliği ve tüylenme de pko dan oluyo..belirtilerini de taşıyosun demek..herhalde bekarsın dr doğum kontrol hapı verdiğine göre..bekarlara veriyor dr lar çünkü..bekarken bu tedavide yapılcak fazla bişey yok zaten..
    sormak istediğin bişey olursa sor,yardımcı olurum..ben 15 senedir pko yum..

4. 1 Ocak 2011
  5. hatira

hatira Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba benim bir kizim var 13 yasinda 9 hafta boyunca adet kanamasi geldi dr gittik 10 ostrejen verdi 10 gun sari cisim hormonu verdi ilaclar bitmeden tekrar adeti geldi dr yeni gelecek adetinin 5 gununde dogumkontrol hapina baslasidedi cok korkuyorum ne olabilir bir fikriniz varmi dr kan aldi test sonuclarini bekliyoruz lutfen cevap yazin acaba pco mudur :KK59::KK59:

6. 2 Ocak 2011
  7. km0734

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    9 hafta boyunca adet kanaması geldi demişsiniz de ben o kısmı anlayamadım..yani sürekli mi adet oldu?kan testleri sonucu önemli..LF,FSH,E2 vb..talil sonuçları çıkınca yazarsanız belki yardımcı olabiliriz..dr doğum kontrol hapını adetlerini düzenlesin,düzensiz kanamayı düzene soksun diye vermiş ama nedenini bu şekilde anlayamayız tabii :KK50: sonuçlar lazım pko ise durumu anlamak için..
    geçmiş olsun..

8. 2 Ocak 2011
  9. sizofrenaskamektup

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağol canım kesin kurtuluş yokmuş zaten bundan sana da geçmiş olsun günlerdir çok üzgünüm evlenmekten korkuyorum :KK43:

10. 2 Ocak 2011
  11. tweety25

tweety25 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pko nun tedavisi varki evlenince daha kolay tedavi oluyorsunuz evlenmekten korkmayın bunun için.

12. 2 Ocak 2011
  13. km0734

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşın cümlesine katılıyorum..evlenmekten korkma..daha beter hastalıklar var..ben 24 yaşında menepoz teşhisi koyulan kadınlar biliyorum..yani düşün bekarken daha 20 li yaşlardayken çocuğun olmaz duruma geliyosun..sonra rahim ağzı kanseri olan rahmi alınan binlerce genç kadın var..korkma pko nun tedavisi var en azından..evet çocuk konusunda sıkıntılı süreçlerden geçiyosun çocuk hemen olmayabiliyo ama sonuçta oluyo..artık aşılama var tüp bebek var vb..tıp ilerledikçe şans artıyo..merak etme..

14. 2 Ocak 2011
  15. hatira

hatira Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet cnm 9 hafta surekli kanamasi oldu kan degerleri cok dustu kan ilaci hormon ilaci derken simdik dogum kontrol ilaci kullaniyor . bu hafta randevu alacagiz tekrar kadin dr gidecegiz bakalim kan sonuclarini yazarim buraya hormon ilaclarini icince bir 10 gun gelmedi zaten hormon ilaclari 10 gunluktu ilac bitti tekrar adet kanamasi geldi yeni gelen adetinin 7 gunu dogum kontrolune baslayali 2 gun oluyor bakalim insallah kotu birsey yoktur ama cok ama cok korkuyorum allah yardim etsin dr randovusunu merakla bekliyorum

16. 2 Ocak 2011
  17. sizofrenaskamektup

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler arkadaşlar kilo fazlam var ilk iş onları vermek olacak içim rahatladı:)

18. 2 Ocak 2011
  19. km0734

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sizi endişelendirmek istemem ama kızınızın 9 hafta boyunca sürekli adet kanaması geçirmesi anormal bi durum..çıkıcak hormon sonuçlarını bende merak ettim doğrusu..kan tahlili yaparken FSH,LH,Estradiol,prolaktin,TSH,T3,T4,testesteron vb bütün tahlilleri istemesi lazım dr un..bazı dr lar bazı değerleri istemiyolar..unutuyolar..mesela LH ı unutuyolar,yada prolaktini istemiyolar vb..umarım dr nuz iyi bi dr dur..dikkatli davranır..kızınız daha çok genç çünkü..yaşadığı da normal bi süreç değil gibi görünüyor..mutlaka iyi bi dr a görünün..baştan savcak dr olmasın aman..benim başım çok ağrıdı dr hatasından..hormonlar çıkınca yazarsanız buraya bende çok merak ettim..