Hoşgeldin dünyaya minik meleğimiz. (: Duru damla

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve DurununAnnesi tarafından 17 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  17 Şubat 2009
  Konu Sahibi : DurununAnnesi
 1. Kızımız Duru Damla;

  02 Aralık 2008 sabahı saat 11.00’de, Maya Kadın Doğum Hastanesi’nde bir ameliyat masasında belinden epidurali yemiş, ellerinin üzeri bilumum hortum, katater, iğne dolu; göğsümden aşağısını göremez ama çıplak olduğumu bilir halde, tavandaki ışığa hipnotize olmuş gibi bakarken aklımdan geçenler bunlardı. Ama o masaya bu kadar kolay yatmadım tabii :) Tam bir yeşilçam klasiği idi bizimkisi :)) çok komiktik...Evet, ameliyathaneye gidiyoruz, asansörün kapısı kapanıyor, Onur’la birlikteyiz, o doğuma giremeyecek. Son an karar değiştirdi. Kapıda birbirimize el sallıyoruz, kapılar kapanıyor, film gibi :) Ben içerideyim, o dışarıda, birazdan bebeğimiz gelecek, benim ödüm patlıyor. Başıma ne geleceğini bilmediğim için genel olarak her şeyden ödüm patlıyor.“Artık daha iyi bir insan olacağım, çabuk sinirlenmeyeceğim, ona çok iyi bakacağım. Off, keşke biraz daha süt içseydim, ya yeterli kalsiyumu alamadıysa? Gerçi doktor ‘süt içmene gerek yok, bu kalsiyum hapları yeter’ dedi ama... Ya ağlamazsa doğduğunda? Kaç kilo acaba? Neden midem bulanıyor benim şimdi? Burası hiç de soğuk değilmiş. Ne zaman çıkacak ya!” gibi neler neleeeeeeeeeeeeeeeeeeer...???

  Bunlar geçiyor aklımdan evet, anestezi uzmanına soruyorum, “Başladılar mı, ne yapıyorlar?” “Çıkmak üzere, az kaldı” diyor. Biraz daha düşüncelere boğuluyorum, zaman akıyor, hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçiyor. Hakikaten geçiyormuş gerektiği zaman, yalan değilmiş ve odada bir ses. 3 kez kesik bir çığlık, sonra sürekli ve tiz bir ağlama…Donup kalıyorum. Sanki oraya doğurmaya değil de çay içmeye gitmişim gibi anlam veremiyorum olup bitene. “Doğum saati 11.45 ” diyor bir hemşire. Benim aklım hiç yerinde değil, henüz ağzımdan bir kelime çıkabilmiş de değil. Arka tarafta bir masaya götürüyorlar kuzumu, siliyorlar; ağzını, burnunu temizliyorlar, aşılarını yapıyorlar. “Çok sağlıklı, güle güle büyütün” diyor diğer bir hemşire. Hayatımda o ana kadar daha rahatlatıcı bir cümle duymamış olduğumu fark ediyorum ve çok şaşırıyorum.Örtülere sarmışlar, yanıma getiriyorlar; öpüyorum, kokluyorum, o da yanağımı emmeye çalışıyor, çok gülüyoruz. Yüzü, gözleri şiş; dudakları pespembe, mis kokulu, şahane.

  Bu arada Çok çok rahat bir hamlelik geçirdim, karnım 20. haftada ancak çıktı, doğuma giderken bile aşırı büyük değildi. Toplam 8 kilo aldım. 3’lü testi, ayrıntılı ultrasonu sorunsuzdu. Kilosu, boyu, genel gelişimi hep haftasına uygun gitti. Ben hafta bitip doğum zamanına kadar çalıştım, her işimi kendim yaptım; çok hareketli, çok sağlıklı, çok mutlu bir 40 hafta geçirdim.Hatta doğuma girmeden 3-4 gün önce ev değiştirmek zorunda kaldım... :):):)

  Kızım çok hareketli bir bebekti; sabaha karşı uyanır, öyle sabaha kadar beklerdim dursa da biraz ben de uyusam diye :) Şimdi düşünüyorum da bir kadının başına bundan daha güzel, daha ilginç bir şey gelemez hayatta, kendi bebeği tarafından tekmelenmekten başka. Duru Damla doğduktan sonra 2-3 gün alışamamıştım karnımdaki hareketsizliğe :)


  Zamanın ne kadar çabuk geçtiğini bin defa düşündüm o gece. İlk kontrolümüzde ‘işte bebek’ diye gösterilen minik noktanın, zamanla nasıl bir insana dönüştüğünü ve ertesi gün o insanın dışarıda ilk nefesini alacak olmasının insan aklına sığmayacak bir mucize oluğunu... Kim bilir kaç kadın, bir daha tekrarı olmayacak o son gece kendi mucizesini beklerken benim düşündüklerimi düşünmüştür. Yaşamadan anlamak çok zor...


  Canım Kızımız;
  Aramıza hoş geldin. Sen gelmeden önce mutlu bir aileydik, şimdi daha kalabalık ve daha mutlu bir aileyiz. Senin gibi bir bebeğin anne-babası olduğumuz için kendimizi çok şanslı buluyoruz. Senin için yapmak istediklerimiz çok fazla, burada saymak gereksiz ama herkesin evladı için istedikleri bizim için de geçerli: Karşına hep kıymet bilen insanlar çıksın, yolun açık, şansın bol, ömrün uzun ve sağlıklı olsun.

  Seni Çok Sewiyoruz...

  Annen ve BabaN...
   
  jelibon25 bunu beğendi.
 2. 17 Şubat 2009
  Konu Sahibi : DurununAnnesi
 3. Eylul

  Eylul Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  6.223
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  146
  Allah analı babalı büyütsün meleğinizi
  tüm güzellikler duru damla ile olsun işallah :1hug:
   
 4. 17 Şubat 2009
  Konu Sahibi : DurununAnnesi
 5. pasam

  pasam Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Ocak 2009
  Mesajlar:
  695
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  gözünüz aydın .. Hayırlı bir evlat olur umarım ..Allah uzun ömürler versin . çok güzel anlatmışsın duygularını .. tebrikler ..

  o mutluluğu yaşama sırası bizede gelecek hayırlısıyla .
   
 6. 17 Şubat 2009
  Konu Sahibi : DurununAnnesi
 7. MyWorLd

  MyWorLd İkincİ MELEGİM YoldA :) Üye

  Katılım:
  3 Haziran 2008
  Mesajlar:
  944
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  oyyyy yaaa ne de güzel anlatmışsın. Rabbim evladınızı size bağışlasın ömrüde bahtıda güzel olsun. ve o hissettiğiniz eşsiz ve çok değerli hislerinizi Rabbim dileyen herkeslere nasip etsin
   
 8. 17 Şubat 2009
  Konu Sahibi : DurununAnnesi
 9. amin arkadaşlar...
   
 10. 17 Şubat 2009
  Konu Sahibi : DurununAnnesi
 11. divine_time

  divine_time Evli Ve Mutlu :) Üye

  Katılım:
  9 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.975
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  146
  çok hoş bir anlatım şeklin var bayıldım walla
  :nazar: maşallah bebişine allah uzun ömür versin
   
 12. 17 Şubat 2009
  Konu Sahibi : DurununAnnesi
 13. papatya16

  papatya16 Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  5 Haziran 2007
  Mesajlar:
  3.875
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  oyy oyy minik bir melek daha geldi aramızaa...
  Hoşgeldinn duru damlaa:)))
   
 14. 17 Şubat 2009
  Konu Sahibi : DurununAnnesi
 15. ademir

  ademir Guest

  inan çok kötü oldum acayip duygulandım yaaaaaaaaa.sıra bizde mi şimdi?
   
 16. 17 Şubat 2009
  Konu Sahibi : DurununAnnesi
 17. ilgin0707

  ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

  Katılım:
  5 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.538
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Allah analı babalı büyütsün canım
   
 18. 17 Şubat 2009
  Konu Sahibi : DurununAnnesi
 19. esther

  esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  2 Eylül 2008
  Mesajlar:
  4.821
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  148
  umarım bizler de doğum hikayemizi yazarız en kısa zamanda en güzel şekliyle.

  gözün aydın arkadaşım. Allah bağışlasın