Hoşgeldin minik Egehan'ımız,

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve waterfull tarafından 11 Ocak 2009 başlatılmıştır.

11 Ocak 2009
    Konu Sahibi : waterfull
  1. waterfull

waterfull Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba güzel anneler, en sonunda bende doğum hikayemi yazabiliyorum. Ocak anneleri biliyorlar, bizim durumumuzu. Normalde 1 ocakta gelmesi gereken oğluşumuz, keyfi yerinde olduğu için hiç yerinden kıpırdanmıyordunaniknanik
    Dr.umuzun biraz daha bekleyelim demesiyle, beklemeye karar verdik. En son olarak 09 ocak cuma gününe kadar bekleyelim, o güne kadar gelmezse suni sancı ile doğumu başlatalım diye karar verildi.
    Cuma gününe kadar her gün nst ye bağlandım. Her gidişimde belki sancı başlamıştır diye ümit ediyordum ama, paşanın gelmeye niyeti yoktu. Ben bir taraftan bebek büyümeye devam ediyor diye korkuyordum, çünkü, yılbaşından 12 gün öncesinde yapılan ultrason ölçümlerinde dr. 3685 gr demişti dr. Artısı eksisi 200 gr. Olsa, 3500 ile 3900 arasındaydı yani.Her hafta 200 gr almış olsa, en az 4100 ile 4500 arasında olacak diye düşünüyordum.Daha önceki doğumlarımda da bebekler büyüktü, birisi 3500 diğeri 3950 gr. dı ama arada geçen 16 senelik bir fark açıkçası korkmama sebep oluyordu. Ama dr.uma en başta normal doğum istiyorum demiştim.Açıkçası 4500 gr ı da normal doğururum sanırım diye düşünüyordum.a.sSezeryana girmek istemiyordum, ama artık Cuma günü gelipte hala sancılar başlamayınca sabah 8 de hastaneye gittim, hastaneye gittiğimde lavman yapılması için lavaboya gittiğimde nişanımın geldiğini fark ettim.
    Saat 9 da serum bağlandı ve suni sancı verilmeye başlandı. Saat 11 gibi sancılarım başlamıştı, 11:30 gibi sıklaşmaya başladı. Açılma zaten 1 gün öncesinde başlamıştı ama dr.un istediği hızda olmuyordu. 12 gibi 4 cm açılma olmuştu, yarım gibi benim sancılarım iyice sıklaşmıştı ama bebeğin kafası kanala oturmamıştı. Dr. Ebeye öğleden sonraya kadar kanala oturmazsa açılmanın sağlanması gerektiğini söyledi. 10-15 dk. Sonrasında ebe keseyi patlatmaya geldi, keseyi patlattıktan sonra benim sancılarım iyice artmıştı. Saat 1 gibi ebe bebeğin kafasının kanala yerleştiğini, biraz sonra doğum odasına alınacağımı söyledi. 1:15 gibi doğum masasındaydım, dr. ve ebe doğum için ıkınmamı söylediler, ilk ıkınmayla bebeğin başını gördüklerini sıkı bir ıkınmamı istediler. Oldukça zordu aslında o sancılarla onların istediğini yapmak. Ama kendi kendime 10 dk sonra bunların bitmiş olacağını söyleyip duruyordum. O güçle, istedikleri gibi kendimi hazırladım, bebeğin kafasının çıktığını fark ettim, o arada durmamı istedi dr, nefes almaya çalıştım o arada bende sık sık.1 dk gibi bir süre sonrasında tekrar ıkınmam gerektiğini söylediler. Kendimi tekrar hazırlayıp istediklerini yaptım, 2 ıkınmadan sonra bebeğimin çıktığını fark ettim, öyle bir rahatlama olmuştu ki o anda. Kordonu kestiklerini ve bebeğimi diğer masaya aldıklarını gördüm. Ama masaya gidinceye kadar sesi gelmiyordu. Sorduğum ilk şey niye ağlamadığıydı. Şimdi başlar derlerken, ağlama sesi geldi. Hem de öyle bir bağırıştı ki:roflol::roflol::roflol:
    O sırada ebeler kendi aralarında maşallah kaç kilo acaba diye konuşurlarken, bende merak etmeye başlamıştım. Kaç kiloydu acaba_?Aralarında gülüşerek, dr.un herhalde 6 kilo vardır demesiyle şok geçirmiştim. O sırada tartıldı, 5100 gr. olduğu söylendi. Boyu da 56 cm. di. Minik!!!!! oğluşumu hazırlarlarken aldığınız kıyafetler olmuyor diye bana laf atıyorlardıdelikafaduldenO sırada benimde son hazırlıklarımı yaptılar.Beraberce odamıza çıktık ardından:ecrin_bebek:
    Epey uzun yazdım, herkesin merak ettiğini biliyorum, normal doğum olması ve Egehan beyin 5100 gr olması herkesin doğumun nasıl geçtiğine merak etmesine neden olmuştunaniknanikArkadaşlar, eğer 5100gr olduğunu bilseydim herhalde sezeryan isterdim, ama dr. umuz bile o kadar olacağını tahmin etmemişti. Fakat iyiki de bilmiyormuşum ve normal doğum olmuş.Çektiğim sancı, 11 ile 1,30 arasında oldu. 1,32 de bebeğim doğduğunda hiç bir şey kalmamıştı, bir rahatlıktan başka. Hemen ardından bebeğimi odada emzirmeye başladım. O saatten beri de sürekli emmek istediği için bu yazıyı yazabilmek için herhalde 3 yada 4 kez pc başına geçip parça parça wordde yazmam gerekti. Şimdilik bu kadar, inşallah sıkılmamışsınızdır.

jelibon25 bunu beğendi.
  2. 11 Ocak 2009
  3. sabirsizim

sabirsizim nazlı kuzummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hoşgeldin minik egehan:))Allah bağışlasın çok güzel bir doğum hikayesi olmuş...Kilosuna bakılırsa zor doğum olmasını bekler insan ama işte Allahın lütfu herhalde Darısı Biz hamişlerin başına:))

4. 11 Ocak 2009
  5. Nergis26

Nergis26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.271
    Ödül Puanları:
    163
    maşallah miniş oğluşunuza:)) gözünüz aydın cnm fotosunu da beklioruz gözümüz bebiş görsün:)

6. 11 Ocak 2009
  7. Lazanya

Lazanya ezik püsküvüt Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sağlıkla büyüsün egehan bey:) normal doğuma cesaretlendirmek için güzel bir doğum hikayesi olmuş teşekkür ederiz:) hangi hastanede doğum yaptınız doktorunuz kimdi acaba??

8. 11 Ocak 2009
  9. waterfull

waterfull Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Teşekkürler arkadaşlar, sağolun.

Lazanya, marmaris'te devlet hastanesinde yaptım doğumumu.Doktorum Servet Baysal'dı.

10. 11 Ocak 2009
  11. aycatekin

aycatekin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    maşallah size ! inşallah bundan sonraki hikayeniz de en az bu kadar güzel ve mutlu olur :KK66:

12. 11 Ocak 2009
  13. uzun beyaz bulut

uzun beyaz bulut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    paşamızın doğum hikayeside kendine layık olmuş .allah nazarlardan saklasın annesi .işallah bahtıda kendi gibi güzel olur egehan beyin

14. 11 Ocak 2009
  15. chadii

chadii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    maşallah maşallah allah nazarlardan saklasın canım sanada helal olsun valla

16. 12 Ocak 2009
  17. vily

vily Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Allah analı babalı büyütsün canım valla maaşallah oğluşuna. O kadar güzel anlatmışsız ki bende bir an önce bebeğimi kucağıma almak istiyorum. Beklediğine de değmiş bu arada maşallah :) Bende yarın doktora gidicem. Bizde 38+4 deyiz. Bakalım bizimki ne zaman teşrif edecek. Tekrar tekrar tebrik ediyorum. Darısı başımıza inşallah

18. 12 Ocak 2009
  19. AnnemBirMelek

AnnemBirMelek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Allah analı babalı büyütsün canım.maşallah paşamıza. sevgilerle