Hotmail arayüzünü Türkçeye çevirmek

Konusu 'Chat & Messenger' forumundadır ve Zepp tarafından 9 Ekim 2006 başlatılmıştır.

9 Ekim 2006
    Konu Sahibi : Zepp
  1. Zepp

Zepp Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    Bildiğiniz gibi MSN Türkiye'de Türkçe dil desteği mevcut. Fakat bu arayüzü yalnızca isim@hotmail.com.tr hesap sahibi olanlar kullanıyor. Şimdi hepberaber isim@hotmail.com veya isim@msn.com arayüzlerini de Türkçe'ye çevireceğiz.

Hesabınızı geçici olarak kapatmak için bağlantı adresini http://by17fd.bay17.hotmail.msn.com/cgi-bin/Accountclose tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayıp yapıştırın ve "Close My Account" tuşuna basın. Daha sonra tarayıcınızı kapatın.

Şimdi yeni bir tarayıcı sayfası açın http://www.hotmail.com adresine girerek giriş yapın.
    Giriş yaptıktan sonra tekrar hesabınızı aktif etmek için "Activate My Account" tuşuna basın.

Karşınıza çıkacak olan kullanım şartları -term of use- ekranındayken &_lang=TR&country=TR satırını adres çubuğunuzun en sonuna ekleyerek Enter tuşuna basın. Not: Enter tuşuna basın, ekranda bulunan "I Accept" tuşuna değil!

Ekrandaki kullanım şartları maddelerinin İngilizce'den Türkçe'ye çevrildiğini göreceksiniz. Şimdi "Kabul Ediyorum" tuşuna basarak bir sonraki sayfaya geçerek sağ altta bulunan "Devam" tuşuna basarak işleminizi tamamlayın. Not: İçerik Türkçe olduğu halde, eğer hala "Kabul Ediyorum" tuşu yerine "I Accept" tuşunu görüyorsanız bir de &_lang=TR&country=TR ekleyerek deneyin. %100 olacaktır.

İşte gördüğünüz gibi artık Hotmail'inizin arayüzü Türkçe! Nasıl iyi iş değil mi :KK70:[​IMG]

2. 25 Eylül 2007
  3. belissimo

belissimo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim hesap ilk aldığımda yanlışlıkla Almanca olmuş bir türlü dilini değiştirip Türkçe yapamıyorum zepp.Kafayı yiyeceğimkafamçokkarıştı

4. 7 Kasım 2007
  5. ece_kaan

ece_kaan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bağlantı adresi açılmıyo napcam ya
    bana yardımcı olurmusun

6. 7 Kasım 2007