Hpv as!!

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve doras tarafından 24 Aralık 2008 başlatılmıştır.

24 Aralık 2008
    Konu Sahibi : doras
  1. doras

doras Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar hpv aşısı hakkındaki düşünceleriniz nedir??ben bu rahimağzı kanserine karşı geliştirilen aşıyı vurdurmayı düşünüyorum..ancak iki kız hayatını kaybetmiş bu yüzden,şayet bu doğruysa vazgeçeceğim aşılanmaktan...bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

2. 24 Aralık 2008
  3. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ooo hiç duymadım böyle birşey ama ben de endişelendim şimdi.. acaba neden oldu bu. veya doğru mu...
    Ben de yaptırmak istedim ama henüz olmadım. Onun bir testi varmış çok pahalı, yapan iyi bir yer bulamadım bulabileceğim zaman da vaktim olmadı. Ayrıca bu aşı sadece %70 koruma sağlıyormuş, her sene smear testi de yaptırmaya devam edilecekmiş. 9-26 yaş arasında değilsen de yapıyorlar ama asıl bu yaş aralığı için yani 26+ isen işe yaramayabilir mi demek oluyor bu, Ne anladım ben bu işten. süprizzzzz
    Zaten her sene test yaptıracaksam erken safhada birşey olursa - Allah korusun - yakalanır ve tedavi edilir diye düşünüyorum. bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum...

4. 3 Kasım 2009
  5. PinkFloyd

PinkFloyd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de şimdiye kadar bu tarz bir şey duymadım.
    Bildiğim kadarıyla bu aşı Dünya Sağlık Örgütü tarafından öneriliyor. Amerika'da filan çocuklar doğar doğmaz yapılıyor. O nedenle böyle bir şeyin geçek olacağını pek düşünmüyorum.

6. 9 Kasım 2009
  7. aceliker

aceliker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar boşuna endişeleniyorsunuz. HPV virüsünden korunmak için en mantıklı yöntem aşılanmak.
    Bence vakit geçirmeden doktorunuzdan aşı rendevusu alın:KK66:

8. 11 Kasım 2009
  9. yaggmur

yaggmur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aşıyı doktor mu yapyor nasıl alıyoruz eczaneden mı receteylemı

10. 12 Kasım 2009
  11. 06ankara

06ankara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Her iki yöntemlede yaptırabilirsiniz diye biliyorum.
    Eczaneden alıp, koldan aşıyı olmak tabii ki daha ekonomik:KK66:

12. 18 Kasım 2009
  13. aceliker

aceliker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili yaggmur,
    Bu aşı eczanelerde satılıyor. Benim kızıma yaptırdığım aşının adı Gardasil. Piyasada iki tane aşı varmış. Biri sadece rahim ağzı kanserine neden olan HPV türüne etki ederken Gardasil birçok HPV türüne karşı koruma sağlıyor. Biz o nedenle Gardasil'i seçtik.
    Aşıyı eczaneden satın aldıktan sonra istediğiniz yerde yaptırabilirsiniz. Aşı koldan yapılıyor.
    Eğer kafanıza takılan başka soru varsa lütfen çekinmeden sorun.

14. 23 Aralık 2009
  15. 06ankara

06ankara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de aşı tercihimi Gardasil'den yana kullandım. Bunun tek nedeni yaptığım araştırmalar sonunda bu aşının bana daha düvenilir gelmesi oldu diyebilirim. Aşının ilk dozunu çok kısa bir süre önce oldum. Geçen Cumartesi günü Hürriyet'te aşıyla ilgili neredeyse bir sayfa haber görünce sevinmedim dersem yalan olur:)

16. 29 Aralık 2009
  17. PinkFloyd

PinkFloyd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben aşının seçimi konusunun ikinci planda olduğunu düşünüyorum.
    Öncelikle korunma bilincine kavuşmamız, bu hastalıktan korunma kararı vermemiz gerekiyor.
    Sonrasında zaten çeşitli araştırmalar yaparak aşının markası kolayca seçiliyor. Ben de tercihimi Gardasil'den yana kullandım.
    Ve şimdi etrafımdaki birçok kadını HPV ve rahim ağzı kanseri konusunda bilinçlendirmeye çalışıyorum.
    Çoğu piyasadaki aşıların fiyatlarını öğrenip bana fiyat konusunda sorular soruyorlar.
    Hep aynı şeyi söylüyorum: "Bence aşılanma kararı verdikten sonra aşı seçiminde doktorunuzdan yardım alın. Onun önerilerine kulak verin ama seçimi kendiniz yapın" diyorum.

18. 29 Aralık 2009
  19. gizzem

gizzem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    959
    Ödül Puanları:
    188
    en son sorduğumda dozu 250 tl civarıysı ,hala aynı mı bilen var mı?açıkçası 250 tl tek doz,3 doz 750 çok pahalı gelmişti.