HPV aşısı yaptıranlar???

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve lostindarkness tarafından 4 Haziran 2010 başlatılmıştır.

4 Haziran 2010
    Konu Sahibi : lostindarkness
  1. lostindarkness

lostindarkness Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhaba,

İnternetten araştırdım ama istediğim bilgilere ulaşamadım. Bilgilerimizi gelin burada paylaşalım. Deneyimleri olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

HPV aşısı yaptıranlara virüs ömür boyu geçmiyor mu?
    HPV testi nasıl yapılır?
    Bu aşının ücreti ne kadardır ve kaç yaşa kadar yaptırılabilir?

2. 4 Haziran 2010
  3. _artemisia_

_artemisia_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba,
    Hpv aşısı ben yaptırdım doktorum önermişti ozaman iki yıl olucak nerdeyse..hiç bir yan etkisini görmedim
    bir aşının fiyatı 250liraydı ozaman şimdi nasıl bilmiyorum ama 3 aşıdan oluşuyo..2.si iki ay sonra 3. ise ilk aşıdan 6 ay sonra yapılıyor..bence kesinlikle yaptırılması gereken bir aşı..

4. 4 Haziran 2010
  5. 1653brs

1653brs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende yaptırdım hpv aşısını 3 kez uygulanıyor bır aşının fiyatı 250tl doktorum hpv asısı senı ömür boyu rahım agzı kanserınden viruslerden sigilden koruyacak dedı bu aşı artık her yasta uygulanıyormuş.bence herkezın yaptırması gereken bır ası aslında en dogrusu 12 ve 26 yaslarda uygulanması.cunku cınsel yolla bulasan bır hastalık olmasını engellıyor.daha 1yıl oluyor yaptıralı doktorum onermıstı hamılelık dusunuyordum ama ılk once hpv dedı saglıklı bır hayat yasamak ıcın asılar bıtıncede 6 ay korunma verdı cocuk olmaması ıcın cunku yapılan ıgneler cok güçlü.aşı koldan yapılıyor sınek ısırıgı kadar acıyor.yaptırın arkadaslar cok onemlı bır ası.

6. 4 Haziran 2010
  7. didi_

didi_ İki deli kedim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Peki siğiliniz var mıydı siğilden sonra mı yaptırdınız?

8. 7 Haziran 2010
  9. lostindarkness

lostindarkness Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar,

Bu gerçekten çok önemli bir konu. Ne kadar çok deneyim paylaşılırsa, o kadar iyi.

Bu aşıyı yaptırttıktan sonra siğil vs. kapanlar var mı? Tamam sonsuza kadar engelliyormuş ama erkek virüs taşıyıcıysa, yine kapılmıyor mu?

10. 7 Haziran 2010
  11. _artemisia_

_artemisia_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de hiç bişey yoktu siğil felan sadece tedbir amaçlı yaptırdığım bişey.. zaten siğil varken yapılmıyor diye biliyorum ben..

12. 7 Haziran 2010
  13. arse3772

arse3772 aşk aşk aşkkkk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende yaptırdım, 1 yılı geçti yaptıralı.
    özellikle risk altındaki kişiler için yani ailesindeki bayanlarda rahatsızlık olanlar için çok çokk önemli. benim annem rahim ağzı kanseri geçirdi, 40 yaşındaydı rahmini aldılar ve erken menopoz oldu. doktorda ben risk altındayım diye hemen geciktirmeden yaptı.

14. 7 Haziran 2010
  15. didi_

didi_ İki deli kedim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben siğil geçirdim kimi doktora sordum yaptırma zaten geçmiş sana bir anlamı olmaz yaptırmanın diyor. Kimi de yaptır bir daha çıkmasını engeller diyor. Şaşırdım. Yaptırırsam çıkar mı acaba yoksa engeller mi gerçekten kafam karıştı? kafamçokkarıştı

16. 17 Ekim 2012
  17. lionwomen

lionwomen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    43
    Evet normal şartlarda virüs size bulaştıysa korumaz, ama ne hikmetse bu aşının siğili olanlarda yapılması vücut direncini artırıp tekrarlama yapmayacağı şeklinde düşünen hekimler var.Bu nedenle siğili olanlarda yapılması öneriliyor bazı hekimlerce.Bu virüs sizde varmı yokmu öğrenmek için virüs DNA testi var onu yaptırın bu test sizde virüs var mı yokmu, varsa hangi tipleri var bu bilgileri sağlar.Bu virüs ağız içi mukoza dokusuna da bulaşıp gırtlak kanseri polip gibi bir çok hastalığa da neden oluyor.Oral seks yada öpüşme ile de bulaşıyor, mukozaya bulaşan bir virüs, kondom korumuyor maalesef.
    Mukoza nedir?Mukoza ağzimizin içi, boğazımız, vajina içi, barsaklar gibi (lümenli) delikli organları kaplayan ince zarlı dokudur.Bu virüsler bu dokuya yerleşiyor.Tabi el ayak gibi yerlere yerleşen siğilllerde var ama onlar farklı

18. 5 Temmuz 2013
  19. Rose91

Rose91 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.582
    Ödül Puanları:
    178
    aslında çok önemli bir aşı kadınlar için yapılmalı ya yaptıramayanlar maddi yönden zorlayıcı bir durum 3 aşı yapar 750 lira gerçekten de çzor A llah yardım etsin alamayanlara....