HSG / Laparoskopi sonrasi hamile kalanlar!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve umutx tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

23 Şubat 2010
    Konu Sahibi : umutx
  1. umutx

umutx Umutsuzluk Ölüler İçindir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hepinize Merhaba,

Uzun zamandan beri bu sitede aklima takilan:uhm: bir cok seyin cevabini buldum ve bende uye oldum. 1,5 yildan beri bebek istiyoruz ama malesef olmuyor. senağlama:1no2: Hormon testleri, yumurtalamam ve esimin spermleri normal. Gecen hafta laparoskopi yaptilar. Dr. biraz zorlandigini ama, tuplerin acik oldugunu soyledi. (Zorlandigini anlayabiliyorum cunku hala rahmim agriyor.) Karin agrilarim oldugu icin HSG yerine, direk laparoskopi yapmisti. Hersey normal. Dr. 6 ay kadar beklememiz ve bu zaman dilimi icinde sansimizin daha fazla olacagini soyledi. Her gun bilgisayarin arakasinda bir seylerin cevabini ariyorum. Biliyorum ki her insan icin ayri surecler var. Ama lutfen HSG sonrasi hamile kalanlarsa bana yazsin! Artik bebegimiz:ecrin_bebek: olsun istiyorum. Insanlarin tavirlarindan yoruldum, hic cocugum olmayacak mi dusuncesinden yoruldum. Ama biliyorum ki herseyin bir zamani var. Biliyorum ki bu kadar uzulmek hicbirseye care olmaz. Sadece paylasmak istedim..

2. 23 Şubat 2010
  3. suder44

suder44 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Allah heseyin hayirlisini versin canim sen bu sekilde psikolojini bozma daha ne olmuski 1.5 yil uzme kendini rahat olki hersey yolunda gitsin oda olur insallah bi bakmissin seni catlatmis kiziyosun bilealkisalkisalkis yalniz bu konuyu gebelik bolumundede paylas eminim senin gibi yontemler kullanan pek cok arkadas bulacaksin sevgiler

4. 23 Şubat 2010
  5. ktg

ktg bir bedende iki kalp Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    48
    bnmde 1.5 sene oldu evleneli cnm bnde ilk günden beri istiyorum 8. ayımda kaldım aam dıs gebelik nedeniyle sonlanıdııldı ve tek tüpüm alnıdı bnde ameliyattan 3 ay sonra cektirdim rahim flmi diger tüp acık mı die sonra doktruma sordm rahim flimi sonrası hamilelik kolay oluyomus die
    oda dediki eger ufak tıkanıklıkar varsa o sıvıyı verince acılıyor ve tıkanıklık gitigi için ilk ay hemen kalıyosun ama bi tıkanıklık yoksa bi faydasıd yok flimn dedi insalh yardımcı olabilmisimdir allh yardımcın olsun cnm

6. 8 Nisan 2010
  7. kederci

kederci Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kızlar ben 3 yıllık evliyim benim sol overde 8cm kist vardı laporoskopi ile aldırdım 1.5senedir bekliyorum hiç korunmadım bir defa kan değerlerim yükseldi adetim 8gün geçmişti kanama başladı dr düşük yaptın dedi sonra tedaviye başladım hsg çektirdim aşılama yaptırdım tutmadı şuan drun söylediği tek sorun benm yumutlama sayım eşimin sperm sayısı düşük tedaviyi bıraktım tüp bebek dedi 6aydır hiçbirşey yapmıyorum bu ameliyatı olupda hamile kalan varmı ?ben 21yaşındayım devlet tüp bebeği karşılamıyor ne yapcam ben?????????????

8. 14 Nisan 2010
  9. Zeliha_T_37

Zeliha_T_37 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı şeyleri ben de yaşadım arkadaşım. Uzun zamandır burda yazılanları takip ediyorum bazen seviniyorum bazen umutlanıyordum, bazen de umutsuzluğa düşüyordum.
    2008 Ekimde 11 haftalık bebeğim kalp atışları olmadığı için kürtajla alındı. Dr. 6 ay bekleyin dedi. Neyse biz 6 ay bekleyemedik tabiki 4 ay sonra korunmayı bıraktık. ARadan birkaç ay geçti hiçbirşey yok. Malesef umutlarım o kadar yıkıldıki. 2009 Mayıs ayında aşılama yaptırdım tutmadı. O günden sonra yaklaşık 10 aydır her ay gecikecek mi acaba ne olacak diye bekledim.
    Ocak ayında devlet hast.ne dr. a gittim. Eşimde de problem vardı. Aşılama yaptırmak için gittiğimde dr. muayenehanesine çağırdı. Çok sinirlendim maddi yönden durumum müsait değil dediğim halde yapacak bişey yok o zaman sevk edecem Ankaraya dedi. Ben olabilir eşimle konuşayım deyince bozuldu. 3 gün sonra gittim sevk ettirmek için aynı Dr. a. Bir surat :)
    İst.da Zeynep Kamil Eğ.Ar. Hast.ne gittim tüp bebek bölümüne bir tanıdığım vasıtasıyla. Derdimi anlattım.İlk sorduğu şey hiç HSG çekildimi oldu. HAyır dediğimde çok şaşırdım. Testler v.s. derken Hsg çekildi. Tüplerin ikisi de tıkalıydı. 26 şubatta laparoskopi yapıldı. O ay hamile kaldım çok şükür. 5 haftalık hamileyim. Eşinde problem olan arkadaşlara kendilerinin de dr. a görünmelerini tavsiye ediyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin. Uzun oldu ama umut olur belki diye yazdım. Sevgiler....

10. 3 Haziran 2010
  11. emineu

emineu Allahım sana sığındım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende mart ayında laparoskopi oldum ama henüz hamile kalamadım ümitlerim kırılmaya başladı yavaş yavaş

12. 25 Temmuz 2010
  13. ssuss

ssuss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    akden bende bu ay laparoskopi oldum umarım senin gibi ben ve benim gibi isteyen herkes en kısa zamanda beklediğim haberi alabilir...

aysima00 bunu beğendi.
  14. 27 Temmuz 2010
  15. darkangellove58

darkangellove58 prensesim büyüyor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 21 mayısta hsg çektirdim kızlar sol tüpüm tıkalı çıktı ve açıldı ilaçla tabii.İlk ay korunun dedi doktor radyasyon aldığın için düşük olur dedi bizde ilk ay korunduk 9 haziranda adet oldum ve ondan sonra birdaha adet olmadım şuan 6 haftalık hamileyim darısı bebek bekleyen herkesin başına

16. 3 Ağustos 2010
  17. ssuss

ssuss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aminnn

18. 3 Ağustos 2010
  19. AYSEECE