HSG ne zaman çektirdiniz ve sonrasında mecburi olarak korundunuzmu?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve benssenb tarafından 9 Eylül 2008 başlatılmıştır.

9 Eylül 2008
    Konu Sahibi : benssenb
  1. benssenb

benssenb Daima Şükür !!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bu konu hakkında sitede net bir fikir belirtilmemiş yani hem günü hem hsg sonrası korunma durumu farklılık göstermiş bilgilenmek ve bilgilendirmek açısından hsg çekilen arkadaşların bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum adetin kaçıncı günü çekildikleri o ay içinde korunmanın şart olup olmadığını yani bu konu hakkında bilgileriniz paylaşırsanız ben dahil çekilmeyi düşünen birçok kişiye ışık tutmuş olacağınız kanısındayım şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ediyoruma.s.a.s.a.s.

2. 9 Eylül 2008
  3. aabeyazmelek

aabeyazmelek YA HAY YA HALIK Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım ilk ben yazayım bari benim doktorum adetimin nezaman azalacagını sordu bende 4 günü dedim ozaman 4 günü çekelim dedi 31 temmuzda akşam üstü gittim acayip korku :çok üzgünüm:halindeydim dktr çekecegi zaman korkma eger bir sorun yoksa hiç hissetmiyeceksin dedi ama nerde çok agrım oldu bagırdım senağlamaagladım 2 tüpümde tıkalıymış açtı ama ben öldüm yani işlem bittikten sonra ayaga kalkamadım 15dakika masada öylece yattım :a015:daha sonra eczaneden agrı kesici alıp içtim yani anlıcan benim kötü geçti 2 gün kendime gelemedim şimdiki aklım olsa anestesiyle çektirirdim son olarak canım ilişkiyi yasaklanmadı bende allah çektirçek olanların yardımcısı olsun...

4. 10 Eylül 2008
  5. benssenb

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun arkadaşım sanırım bu hsg acıya dayanıklılığa bağlı olsa gerek çünkü kimi arkadaşlar anesteziye gerek yok derken kimi arkadaşta seninle aynı fikirde ama benim takıldığım olay şu bazı doktorlar hsg sonrası zorunlu korunma istiyor ama bak seninkide istememiş mesela arkadaşların dediğine göre ışınlardan dolayı istiyor sanırım ama bu kadar zararlı olsa hiçbir doktor korunmaya gerek yok demezdi dimi

6. 10 Eylül 2008
  7. gelgit

gelgit Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende cektirdim ama 4. gun falan demedi tıp fakültesine bağlı doktorum var özeline gidiyorum ve tıp fakültesinde cektirdim filmi.herzaman cekilmez ama 4. gun ilk defa duydumm.ben nette araştırmıstım çektirmeden önce adetin ilk gununden beri 9-10-11. gunler cekiliyor ve banada öyle söylmişlerdi.o ay biz sonucları doktora göstermedğimiz için korunduk düşük sonrası testler için yaptırmıstım.başka testlerimde vardı.ama cektirdiğimiz kişi korunma falan demedi ama zaten ben cok fena olmustu 1 hafta korunduk.benimde sağ tarafımda sorun vardı sanırım zor oldu biraz.epey etkilendim bende.ama sorun yoksa basit bir işlem.yani dayanabileceksen soğuk kanlı biriysen anestezi önermiyorum.yanı ne acılar var hayatta dayandığımız.sonucda vücüd narkoz alacak iyi birşey değil bu.

8. 10 Eylül 2008
  9. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım adetin son günü ya da bitiminden hemen sonra çekiliyor, doktor bana antibiyotik verdiği için doğal olarak antibiyotik bitene kadar korunduk, zaten hsg den sonra bir hafta ilişkiye ara vermek gerekiyor canımcım.

10. 10 Eylül 2008
  11. ASLI73

ASLI73 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

aabeyazmelek merhaba,
    yazdıklarını okuyunca şaşırdım 2 tüpüm tıkalıydı açıldı demişsin hsg de nasıl açıldı anlamadım.biraz açar mısın lütfen?sevgiler..

12. 10 Eylül 2008
  13. aabeyazmelek

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba canım hsg zaten tıkalıysa yapışıksa kısacası bir problem olup olmadıgını bakmak için yapılıyor ilk olarak igneli ilaç veriliyor daha sonra bir problem olup olmadıgına bakılıyor sonra igneyle açıyorlar bana ögle yapıldı yani.. umarım açıklayıcı bir cevap olmuştur başka sorun varsa sorabilirsin canım kendine dikkat et..

14. 10 Eylül 2008
  15. ASLI73

ASLI73 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cevabın için teşekkür ederim ama hsg ben de çektirdim,benim anlamadığım hsg sonrası tıkalı olan tüp veya tüpler açılmaz ki.laparoskopi yöntemiyle açılıyor benim bildiğim daha doğrusu doktorum öyle söyledi.bu yüzden sordum seninkiler nasıl açıldı diye..sanırım çok tıkalı değillerdi hafif tıkanıklıktaydı o yüzden açıldılar öyle mi?

16. 10 Eylül 2008
  17. aabeyazmelek

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    valla canım şaşırdım şimdi :1shok: bana doktor işlem sırasında tıkalı açıçam şimdi dedi. işlem bittikten sonra eşime kanallar tıkalıydı açtım ama birini açılıp açılmadıgını bilmiyorum eşim çok çok bagırdı demiş ertesi gün röntgen çektirdim tamam açılmış dedi bilmiyorum yaniiii CADIARZUCADIARZU sen öyle deyince kafam karıştı...:bbo:

18. 10 Eylül 2008
  19. benssenb

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar hafif tıkalı olanlar açılabiliniyor açılmazsada laparoskopi yapılıyor yani her tıkanıklık açılacak diye birşey yokmuş hafifse tıkanıklık ilaçla açabiliyorlarmış ama değilse ne yazıkki ameliyattan başka çare görülmüyor hatta tek tüp tıkalgörülüp ameliyatta ikisininde tıkalı olduğu anlaşılan bile var