Hsg Sonrasi Veya öncesi Antibiyotik

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve bade_bade tarafından 19 Haziran 2008 başlatılmıştır.

19 Haziran 2008
    Konu Sahibi : bade_bade
  1. bade_bade

bade_bade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba önumuzdeki hAFTA Hsg çekilicek Dr Herhangi Bir Antibiyotik Vermedi Sanirim Filmden Sonra Vericek Tecrubesi Olanlar Varsa Film öncesi Antibiyotik Içen Varmi Veya Sonrasinda Hangi Antibiyotiği Içtiniz Yazarmisiniz Monodoks Kullanan Oldumu Birde O Ay Korundunuzmu

2. 19 Haziran 2008
  3. egecan

egecan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben hiç bir antibiyotik kullanmadım ne öncesinde nede sonrasında.

4. 19 Haziran 2008
  5. bade_bade

bade_bade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Peki O Ay Korundunuzmu Dr Ne Onerdi Filmden Sonra 3-4 Ay Içinde Kendiliğinden Gebelik Olabiliyormuş Sizin Oldumu

6. 19 Haziran 2008
  7. egecan

egecan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hayır korunmadık neden korunalım ki ve hayır gebelik olmadı malesef bizde kendiliğinden, bir buçuk sene oldu film çektirdiğimden beri.bizde asıl sorun erkek faktörü.

8. 19 Haziran 2008
  9. bade_bade

bade_bade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler Biz Ayni Gün Spermlerede Baktiricaz 3-5 Gün Arasi Sperm Dediler Acaba Kaç Günlük Olmasi Doğru Sonuç Veriyor

10. 19 Haziran 2008
  11. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba bende 2 ay önce hsg çektirdim 1 hafta öncesinden 1 kutu monodoks kullanmamı söyledi doktorum.kullandım 1 hafta sonra hsg çektirdim hsgye girmeden yarım saat öncde bi ağrı kesici fitil kullandım endol adında.ve hsg çekildikten sonra 1 ay korunduk doktorumuz öle istedi çünkü yumurtaar ışın aldığı için hamile kalınsa bile bebk düşüebilio veya sakat olabiliomuş o sebeple korundk anlıycan.bundan sonra 3 ay bekleyeceğiz hsgden sonra kendiliğinden gebelik oluşabiliomuş.benim bu ay ilk ayım bekliorum bakalım inşşal olur bebişim allah tüm isteyenlere nasip etsin sanada inşallah.umaraım yardımcı olabilmişimdir.senistanbulda oturuosun anladığım kaarıyla hangi doktora gittiğini yazarsan sevinirim.bide hsg adet bitiminin hemen ardından yapılıo bilgin olsun randevulu gitmen gerekio.umaraım bi sorun yoktur. allah yardımcın olsun.

12. 19 Haziran 2008
  13. bade_bade

bade_bade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim benimki anesteziyle çekilicek dr önceden bişey kullanmana gerek yok dedi ama monodoks kullanmayı düşünüyorum ama bugün başlasam filmden bir gün önce bırakmam gerekicek çünkü anestezi verilirken başka ilaç alınmamış olması gerekiyor 5 gün içmiş olucam monodoksu oda yetersiz olucak kafam çok karıştı neyse artık inşallah sende bu ay hamilesindir

14. 19 Haziran 2008
  15. EU2

EU2 Guest

canım en az 3 enfazla 5gun cinsel perhiz spermiyogram için yeterli ...
    5gunden fazla olursa sperm hareketinde sorun varmış gibi çıkabiliyormuş Çünkü...

bende ocak ayında Hsg çekindim benımde anestezi ile çektiler ama ne öncesinde ne sonrasında antibiyotil yada başka bir ilaç kullanmadım ve allaha çok şükür hiç bişe olmadı ama hsg çekildiğin ay bebek işlerini durdurduk rahim ve yumurtalıklar radyasyon aldığı için hamiş kalırsan bebek sorunlu olru demişti doktorum ama ondan sonraki aylar şubat mart ve mayıstada aşılama Oldum ama 3aşılamam da negatif çıktı...
    umarım sen hemen bebeğini kollarına alırsın :)

16. 19 Haziran 2008
  17. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    aslında anestezilik bi olay değil ben normal çektirdim hiç bi problem yaşamdım saniyelik 3 defa adet sancısına benzer bi ağrı oluo o kadar bence gerek yok ensteziye ama sen bilirsin çektirenlerin çoğu böle düşünüo bende çok korkmuştum ama değmezmiş o kadar korkuma.zaten 10 dakka bile sürmüo içeri girmenle çıkman.nerde çektiriosun peki?

18. 19 Haziran 2008
  19. bade_bade

bade_bade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler zenan aslında benim ilk gebeliğim dışgebelikti ikinci hemen peşinden oldu doğal yolla onunda kalbi durdu kürtaj oldum ve 7 ay oldu yumurta takibi olduğu halde hamilelik oluşmadı dr oyüzden hsg ve sperm istedi bakalım ne çıkıcak yani her halukarda bu ay korunucaz demek ozaman antibiyotiğimi içeyim ben belki korundurmaz diye ilaç almıyım demiştim