Hukuk Ark. Bilgi Rica Ediyorum. Tsk

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve SEVIMEZGI tarafından 26 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

26 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : SEVIMEZGI
  1. SEVIMEZGI

SEVIMEZGI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaslar,

Sizlere bir sorum oluçakti. Biz yurt disinda yasiyoruz. 4 yil önce turkiyeden bir daire aldik ama ben hamile oldugumdan dolayi turkiyeye gelememistim. Esim turkiyeye gelip evi aldi tek basina.
    Bosanma veya bir olum konusunda dairemizden kizim veya ben bir hak alabilirmiyiz.

Evlilikte alinan maal nasil bolusur, eger çiftin teki imaz atigi ise ?

Insallah sorumu anlamisinizdir, simdiden tesekkur ederim.

SEVIM.

2. 26 Mayıs 2008
  3. kahvegxoxzlxuxm

kahvegxoxzlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boşanma davsını yurt dışında çacaksınız değil mi...Ne olacağıını söyeleyemeyiz..Olayda yabancılık unsuru olduğu için o yer mahkemesi kanunlar ihtilafı kurallarına göre olya uygulancak kanunu belirler..Bu kanun kendi kanunu olabileceği gibi Türk kanunlarıda olabilir..buna ghörede sonuç değişcektir..

4. 26 Mayıs 2008
  5. quantum

quantum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar...evli olduğunuz müddet içerisinde eşinizin(Allah uzun ömürler versin) ölümü halinde yasal mirasçısı olduğunuz için kızınızda sizde evden ve başka her neyi varsa ondan pay alırsınız...
    Evlilik birliğinin boşanma, ölüm veya diğer sebeplerle sona ermesi halinde, “edinilmiş mallara katılma” yasal mal rejimi olarak kabul edilmesine karşılık eşler, istedikleri takdirde “mal ayrılığı”, “paylaşmalı mal ayrılığı” ve “mal ortaklığı” rejimlerinden birini, mal rejimi sözleşmesi yaparak seçebilecekler.yani siz eşinizle herhangi bir mal rejimini benimsememişseniz edinilmiş mallara katılma” yasal mal rejimi olarak kabul edildiğinden buna göre payınızı alırsınız.Kızınız zaten yasal mirasçı olduğu için boşanma-ölüm her ne olursa olsun babaya ait menkul-gayrımenkul değerler üzerinde hakkı-payı vardır.ok.....