hukuk bilgisi olan lütfen acil yardım etsin..

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve hersey_eskir tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Haziran 2008
    Konu Sahibi : hersey_eskir
  1. hersey_eskir

hersey_eskir Dengesiz.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    şu anda 4 ay önce birliktelik yaşadığım biri tarafından ben ve çocuklarım ölüm v.b şeylerle tehdit ediliyoruz.bu şahıs evimizde 4 ay kadar zorla yaşadı.tüm kovmalarımıza rağmen gitmedi.en son 3 gün önce çocuklara yatakta yaşadıklarımızı bahsetti.o anda gözüm döndü ve üstüne öldürmek için yürüdüm.
    o sırada kızım 155 i aradı .oda kızımın resmini ve içinde bir sürü resim bulunan flash diskini çalıp kaçtı.
    çaldığını daha sonraki araştırmalarımızdan öğrendik. 155 geldiğinde ise hiçbirşey yapmadı.bugün tekrar beni cep telinden arayıp bir sürü tehditte bulundu. bende korkmadığımı polise ve yargıya başvuracağımı söyledim.onunla konuşurkende bir taraftanda diğer cep teline konuşmaları kaydettik. ne yapabiliriz?yargıda bunun cezası nedir(tehditin)?lütfen yardımcı olun ve beni bilgilendirin tşk ederim.

bu sekilde madur durumda olan bi insanın ne yapması gerekir ? ve karşısındakinin ne gibi ceza alabilir ? ltfn yardımcı olun

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Ekim 2010
  2. 5 Haziran 2008
  3. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    size belli bir mesafeye kadar yaklaşmama cezası alabilir sanırım. pek bi bilgim yok ama.

4. 5 Haziran 2008
  5. hersey_eskir

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar kimsenin bilgisi yokmu kaybedecek zaman yok ltfn yardımcı olun

6. 5 Haziran 2008
  7. ebrunazlxix

ebrunazlxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Derhal savcılığa müracaat edin, suçun cezası yasada 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezasıdır,bu ceza ertelemeye konu olabilir. Evinize geldiği zaman karakola başvurun, karakol konuyu savcılığa intikal ettirir. Geçmiş olsun

8. 5 Haziran 2008
  9. hersey_eskir

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kusura bakmayın avukat hanım tekrar rahatsız ediyorum ama bu bayan halen eşinin nikahında yani tamamen imza ama ayrı yaşıyorlar karşı tarafta bunu bilip eşine söylemekle ailesine söylemekle öldürmekle çocuklarına zarar vermekle tehdit ediyor . bu yüzden karşı taraf haklı konuma geçermi bayanın henüz evli olmasından ötürü ? yada cezada indirgeme olur mu ve savcılıga intikal ettiğinde bayanın eşinin haberi olurmu bu olaydan

10. 9 Haziran 2008
  11. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Yanlış anlamadıysam evlisiniz ve eşinizden ayrı yaşıyorsunuz. Başka biriyle ilişkiniz oldu, ayrılmak istediniz ve karşı taraf sizi eşinize söylemekle tehtid ediyor.

Bir kere evli olmanız başka biri tarafından tehtid edilebileceğiniz anlamına gelmez, savcılığa sizi tehtid eden kişiyi şikayet eden bir dilekçe verin, olayları anlatın. Evinize zorla girmeye kalkarsa polsi çağırın. Eşiniz savcılığa şikayet ettiğinizde durumdan haberdar olmaz, birinin gidip olayları ona anlatması lazım. Yoksaevli birinin savcılığa yaptığı şikayet eşini bildirilmiyor.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.