hurma yemek normal doğumu kolaylaştırıyormu ?

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve hasretaa tarafından 22 Şubat 2010 başlatılmıştır.

22 Şubat 2010
    Konu Sahibi : hasretaa
  1. hasretaa

hasretaa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hurma yemek doğumu kolaytırıyormu gerçekten kolaylaştırıyorsa nekadar yemek lazım bide nezaman doğuma yaklaştığımızdamı yemek gerekiyorbilmiyorumkismile

2. 6 Mart 2010
  3. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet dogumu kolaylastirdigini soyluyorlar.. cok fazla degil ama gunde bikac tane yeterli sanirim.. hem hurma ve ayva yemek bebegin huyunu guzellestirir de diyorlar
    peygamber efendimiz (s.a.v) hamile kadinlara hurma yemelerini tavsiye ederdi

4. 6 Mart 2010
  5. arthas

arthas Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence kolaylaştırır baya. hurma östojeni tetikliyor çünkü

6. 25 Mart 2010
  7. nurlum

nurlum Stop Animal Testing Pro Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    113
    ben doğuma giderken yolda ve sancıları çekerken hurma ile 40 adet yasin okunmuş 40 pirinç tanesini ara ara yiyerek doğuma girdim suni sancı verildi yaklaşık 10 saat sancı çektim dayanamayınca epidural istedim doğumhaneye girdikten sonra 4.ıkınmamda doğum gerçekleşti doktor bile 15 dk da doğum olunca şaşırmıştı.ben ayrıca doğuma yakın günlerde hergün bir Yasin ve Meryem suresini okuyordum.doğumumun çok kısa sürede gerçekleşmesinide etkili olduğuna yürekten inanıyorum.zaten hamilelere Meryem suresini okumaları önerilir.

8. 28 Mart 2010
  9. nidah

nidah ♥ şükürler oLsun Verene!♥ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    hurma ben de yiyorum günde en az 2 tane.. inş kolay bi doğum olur benimkide:KK43:

10. 22 Nisan 2010
  11. s.aybey

s.aybey Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet hamileliğim boyunca her gün hurma yemiş biri olarak söyleyebiliirm ki kolaylaştırıyor.Suyum geldikten sonra hastaneye gittiğimizde ebe açıklığın 3-4 cm olduğunu söyledi ki daha sancılarım başlamamıştı bile.Bence açılmayı kolaylaştırıyor haa bide ben doğuma 2 ay kala pedime zeytin yağı damaltıım geceleri öyle yattım çok faydasını gördüm kolay açılma oldu ve kolay doğum yaptım. Bebeğim de oldukça sakin bir bebek belki hurmanın da etkisi vardır.