huysuz bebekleri yüzünden psikolojisi bozulanlar sıkıntılarımızı paylaşalım mı

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve beyazzzambak tarafından 2 Mart 2009 başlatılmıştır.

2 Mart 2009
    Konu Sahibi : beyazzzambak
  1. beyazzzambak

beyazzzambak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kıslar ya artık kafayı yemek üzereyim genel konularda da yazdım bu sıkıntılarımı ama anlatmakla bitmiyor en iyisi aynı dertten muzdarip arkadaşlarla konuşalım. ciddi anlamda ara ara kendimi kaybetmeye başladım allahtan eşim çok yakın ve o durumda hemen eşimi çağırıyorum. kucağımda durmadan ağlayan bir bebek yatmaktan nefret ediyor kucakta ağlıyo gezerken ağlıyo eline oyuncak veremiyorum aldıktan hemen sonra direk ağıza ve ısıramadıkça sinirleniyo yani bebeğimin susup kendi kendine oyalandığı hiç bir zaman yok gün içinde en fazla uyuduğu yarım saat benim gibi bebeği olup ta buna bir çare bulabilen var mı
    bu arada kızımın diş sorunu da yok henüz sağlık sorunu da yani sebebpsiz ağlamalar

2. 2 Mart 2009
  3. zuleyhaECRIN

zuleyhaECRIN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benımde bebeım ara ara aglıyo ama oyle cok degıl benımde psikolejım bozuldu gunduz hıc uyumuyo desem uyusada cok az uyuyo birde sureklı mız mız mama verıyom onuda az yıyo zorla benıde uyuyunca emiyo beni yememesı deli ediyo kilosua az zaten uf cok zor annelik allah yardımcın olsun

4. 2 Mart 2009
  5. beyazzzambak

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    zor da ne kelime yaaaa tarifsiz

6. 2 Mart 2009
  7. kimselerbilmez

kimselerbilmez pamuk şekerim benim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ah canım ya bu kadar fenamısın.Allah yardımcın olsun.o kadar yıpratma kendini.annen gelmişti yakınlarda gene gelsin söylede yada sen git biraz.iki kişi olunca daha az yıpranırsın.senin iyi olman gerekiyor bebeğin için.bu tür huysuzluklar benim kızımdada var.ama seninki sanki bir sorunu varmış gibi duruyor.huysuzlanınca ısrarla uyutmayı dene.bazı bebekler uykuları gelipte uyuyamadıkları zaman terör esriyor.sen bize lazımsın arkadaşım

8. 2 Mart 2009
  9. kismet yagmur

kismet yagmur kalbim ailemle kaldi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merak etme canim yalniz degilsin:teselli: yagmurda ayni sabah uyaniyor gün icinde aksam yatana kadar sadece 40 dakika yatiyor-tatlicadiarzu- allahtan aglamasi yok ama uyumuyor allah uyumuyor:dilcikar: nasil dayaniyor anlamiyorum insallah gecici dönemdir en azindan öyle umud ediyorum:Saruboceq: bugün gittim uyku cayi aldim normalde gece verilirmis iyi geceler cayi diye geciyor bende gündüz versem sorun olmaz diye düsündüm ama o cay normal bebekler icin gecerli sanirim kizim 60ml icti banamisin demedi:roflol: taki aradan 4 saat gectikten sonra uykuya daldi:hooray: simdi uyuyor bakalim kac saat yaticak benim enbüyük sansi esimin gündüzleri evde olmasi:1hug: esim evde olmasa kafayi yerdim heralde yorgunluktan:1no2: ama kizim icin herseye deger yagmurun birkere yüzüme bakip gülmesi dünyalara bedel :nazar::nazar:
    allah yarsimcin olsun arkadasim:Saruboceq: yalniz degilsin unutma kizini ve seni cok :1hug::1hug:öptük

10. 2 Mart 2009
  11. ozkerem

ozkerem Kerem'in Annesi Özlem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    beyazzambakcım geçer geçer biraz daha zaman lazım...
    bana dr muz aynen böyle demişti ve ben ozaman sinir oluodum geçer geçer demesine
    kerem de çok zor bi bebekti çok şükür 1.5aydır falan iyi, eve salıncak yaptırdı dedesi düşün artık elde battaniyede sallamaktan eşimle bayılcak gibi oluoduk...eşim işten bi geliodu kerem bi yanda ağlıo ben bi yanda...dr muane edio bi sağlık sorunu yok bazı bebekler ağlar 4aylık bebeğe gaz ilacı veriodu 20damla sab simplex ver diodu çünkü başka bi yönetemi yok ben vermiiodum artık ilaç falan
    inş çabuk atlatırsınız canım allah yardımıcın olsun

12. 2 Mart 2009
  13. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    kaydirigubbakcemile3 aayyyy ne güldüm haaakaydirigubbakcemile3 baslıı okuyunca dur cemreyi güzelcene bi şikayet ediim dedimki tüm yazıcaklarımı yazmısınkaydirigubbakcemile3 ağlanıcak halimize güldm yaw iimi:uhm: sorma zambakcım sorma sana ek bişi yazmıycam ne yazdıysan hepsini bir bir yasıyorum:çok üzgünüm: bide ben aksam 5 e kadar yanlızım.yardımcım yok.2 dk al sen bak ben biraz dinleneyim diyecek kimsem yok:çok üzgünüm:sinirlerim yıprandı.bugun bacaana yapıstırdım sonrada sarılıp ağladımsenağlama tabi o anlamadıkafamçokkarıştı off cok seviyorum ama bazen yedirio kafayıÇok üzgünüm çoook napalım canları saolsun.küçkken bööle yaramaz olanlar büyüyünxce mülayim oluomus.bakalım o günlere bi gelelim de:nazar::nazar: kırkı cıksın rahat etcen dediler yok.3 ayı bitsin oyalanır dediler yok.6 ayı bitirsin düzelir diolar artık inanmıyorum:enbuyukkk:

14. 2 Mart 2009
  15. beyazzzambak

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    celenim ya benim de derdim o zaten şu yaban elde bir tanecik akrabam olsaydı da çok bunaldığımda al 10 dk bak diyebilseydim çıldıracak duruma bile gelsem ben bakmak zorundayım kısmetde yazmış zaten bi gülünce herşeyi unutuyom ama gülene kadar canım çıkıyo zaten

16. 2 Mart 2009
  17. rapunzel77

rapunzel77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    canım mrb.benim kızımda 18 aylık doğduğu günden beri ağlıyo.misafir gelir ağlar.dışarı çıkarız ağlar.yemek yemez mız mız huysuz inatçı daha ne desemki.ağlamaları için kolik demişti dr.böyle sebebsiz ağlama krizleri olan bebekler kolik teshisi konuyormuş.çözümüde klasik müzik dinletmek evet işe yarıyo tavsiye ederim bi dene istersen..kolaylıklar dilerim...

18. 3 Mart 2009
  19. bxixzdxixkcan

bxixzdxixkcan Davetsiz Misafirim Geliyo Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Celen sana çok kızdım dokunma çocuğa bi daha o küçücük melek valla hepinize hak veriyorum ben mama yedirene kadar hergün eriyorum sinirden çıldırıyorum kaç kere ağladım o da ağlayınca yedirdim uykuya gelince en erken gece 3,5-5,5 arası değişiyor kızım siz gene iyisiniz ya ben hem çalışıyorum bazen bir saatlik uykuyla işe geliyorum o uykusuz halimle gece mırıl mırıl ne ağlıyor ne duruyor gece lambası yanık bakıyorum beşikten eller havada kalkıp lambayı yakıyorum beni görür görmez gülücükler havada uçuşuyor gelde dayan öpüp hadi bitanem yat diyorum olmuyor valla o tatlılığı olmasa balkondan atçam o derece alıyorum yatağıma biraz kokumu alıp mayışıyor sonra beşiğe tekrar salla salla kollarımı hissetmiyorum nasıl uyuyorum bilmiyorum sabah kalkmak ölüm geliyor offfffffffff gelde dayan