Huzursuz bacak sendromuyum..

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve janset1843 tarafından 17 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Mart 2010
    Konu Sahibi : janset1843
  1. janset1843

janset1843 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yıllardır bu hastalıkla yaşıyorum.son yıllarda adı telafuz edildiği için 2 yıldır tanı kondu hastalığıma.
    tedavisi yok.sadece hafifletmenin yolları var..verilen ilaç işe yaramadı..
    bir süre sonra farklı sebeplerden antidepresan kullandım ve ne hikmetse bu sayede h.b.sendromum da yok denecek kadar geçti ancak şimdi derpresyon ilacını azaltarak kesmeye başladım ve yine hbs.m başladı..uykusuz geceler,ağrılar ve hiç uyumamış gibi kalktığım agresif sabahlarım geri geldi..dün akşam yine sattlerce ayaklarım ılık suyun içinde tv seyrediyordum örnek..

stres en büyük tetikleyicisi..gel gör ki bu metropol de stressiz ne mümkün..

yaklaşık 7 yıldır bu problemi yaşıyorum..bazen 1 hafta yok oluyor,bazen se her akşam benimle..
    pofff...

2. 17 Mart 2010
  3. moonsoon

moonsoon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    nasıl bişey bu nasıl bı rahatsızlık bacağın mı ağrıyor

4. 17 Mart 2010
  5. Meral

Meral Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bu illetten yıllardır ben de çekiyorum. hastalık olduğunu dahi 2 sene önce falan tesadüf eseri okuduğum bi makaleden öğrendim.. aynı beni tarif ediyor dedim. doktora da gittim ama dediğin gibi maalesef tedavisi yok. doktor ilaç vermişti ancak emzirdiğim için kullanmamıştım o dönem. şuan çok aşırı değil ama ara ara yine oluyor maalesef.

moonsoon huzursuz bacak sendromunda ağrı olmuyor. onun yerine tuhaf tarif edilemeyen bir huzursuzluk oluyor bacakta ve bacağı kımıldatma isteği duyuyorsun... böyle anlatınca basit bişey gibi geliyor ama o kadar kötü bişey ki.. insanın yaşam kalitesini çok etkiliyor. uykusuz kalıyorsun, uzanıp dinlenemiyorsun falan... illet bişey anlayacağın..

6. 17 Mart 2010
  7. DagCicegi

DagCicegi Bir Kızım Olana Kadar... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.