huzursuzum ne yapmalıyım:S

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sweedy tarafından 18 Ekim 2010 başlatılmıştır.

18 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sweedy
  1. sweedy

sweedy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    148
    doğum yapmadan önce eşimin ailesinden beklentim vardı.hani doğum yapınca bir tebrik bir çiçek verilmez mi?hamileliğim süresince eşimle maddi durumumuz pek yolunda değildi.bebeğime bbirşeyler almak istiyordum ama alamıyordum. bu durumu her halükarda yanlarında paylaştım hani torunları olacak bebğime dede babane olarak masraf görmeleri gerekiken bana eski zamanlarda olanları anlatıp durdu kaynanam kendi çocuklarını çarşafta büyüytmüş falan yani şuan eski zaman mı allah aşkına herşeyin uygun fiyatta olanları ayrıca maddi durumları yerinde olan insanlar sevmeye gelince ağız yapaya gelince torun oluyo.
    eşimin ailesisin evine gitmek istemiyorum bu yüzden.eşimide arada bırakmak istemiyorum. ne yapmalıyım:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 18 Ekim 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.461
    Ödül Puanları:
    363
    Neden çocuk sahibi olmak istemiştiniz?
    Onları torun sahibi etmek için mi yoksa anne mi olmak istiyordunuz?
    Madem maddi manevi hazır değilsiniz neden bu işe kalkıştınız?
    Tamam beklentileriniz olabilir ama siz kendi ayaklarınızın üzerinde durmuş olsaydınız eşinizin ailesinin yaptıkları hem sizi bu kadar üzmezdi hem de zor durumda kalmazdınız?
    Ne olacak şimdi?

4. 18 Ekim 2010
  5. sweedy

sweedy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    148
    tabkide anne olmak için hamileliğimin 3. ayında eşim işten ayrılmak zorunda kaldı.her daim olan bir maddi sıkıntı yaşamadım o ana denk gelen bi iş çıkarması yüzünden ailesinden beklentimin olması çok mu?

Son düzenleme: 18 Ekim 2010
  6. 18 Ekim 2010
  7. cryptic

cryptic Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    inan pek çok kişi buna benzer şeyler yaşıyo eşinin bebeğine ilgisi önemli geri boş onlardan ilgi bekleyerek yanlız kendini üzmüş olursun

8. 18 Ekim 2010
  9. mirka

mirka hayattan tek dileğim var Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eşinizin ailesinden beklentilerinizin olması çok doğal.ama bunlar karşılanmıyor diye tavır almanız çok mantıksızca.yapmayabilirler.niye diyemezsiniz.yaparlar yardım ederlerse ne ala teşekkür edilir ama bunu yapmak zorunda değiller öyle bir vasıfları yok onların. doğacak çocuğun masraflarını karşılamak anne ve babanın görevidir.bizlerin hani yeri gelince karışmasınlar aman mesafeli duralım dediğimiz eşimizin ailesine ve özellikle "kaynanamıza" karşı bukadar beklenti içinde olması tuhaf değilmi.

10. 18 Ekim 2010
  11. seyyah2806

seyyah2806 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    368
    Ödül Puanları:
    188
    ben konu sahıbının direkt maddi sıkıntılardan bahsettiğini sanmıyorum. elbette ki çocuklarını muhtaç etmeyecektirler bi beşiğe yada iki parça oyuncağa. ama bazen büyüklerden de ilgi beklerler illa pahalı olmasına gerek yok ufacık bısey gönül alabılır çocu zaman. arkadaşımız eşinin ailesinin ilgisizliğinden yakınıyo bence. ara ara kızım bi ihtıyacın var mı dese, gelırken ufak bi oyuncak falan alsa bu düşüncesi yok olacak belki de..

ayrıca anlamadığım bi nokta var bilmiyorum belki de tecrübesiz olduğumdan.. neden direkt insanları çocuk yaptılar diye eleştırıyoruz? maddı ımkanları kısıtlıykan 3 tane 4 tane çocuk yapsalar anlarım ama zengin değiller yada evleri kirada diye yada tek maaşla geçiniyorlar diye çocuk yapmayacaklar mı yani bu insanlar? kayınvalidemle aram iyi değil çocuk yapmayayım.. eşim sigara içiyo çocuk yapmayayım, elektiriğe suya zam geldi çocuk yapmamayım... bu mudur olay yani? illa zengin olmak mı lazım çocuk yapabilmek için?

12. 18 Ekim 2010
  13. beyazlale_87

beyazlale_87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım seni anlıyorum evladına güzel şeyler giydirmek istiorsun eşinin ailesi tarafından değer görmek istiorsun ama maddi sorunlar yüzünden eşinin ailesiyle görüşmek istememen yanlış bence...insanlar çok maddiyatlaştı tüm ilişkiler çıkar üzerine kuruluyor..sende böyle yapma.....benim şahsen kayınvalidemden bi beklentim yok..torunu için gönlünden kopup bişiler alırsa çook hoşuma gider ama hiç bişi almıyo etmio diede kırılmam..benim bebğim doğduğunda kendi annem aldı bi çok şeyi..bizde adettir kız annesi yapar.
    eşimin ailesinden bi çöp bile beklemiorum sadece bize yük olmasınlar yeter...

14. 18 Ekim 2010
  15. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ailelerin maddi sıkıntıda olmasanız bile torun hevesiyle bişeyler yapması beklenir aslında ama bunda eşinizin ailesinin yasam şekli öneml. yani dediğiniz gibi eski usul yaşamadan bahsediyolarsa zaten fazla bişey beklememk lazım . birde bu forumda okudğumdan biliyorum bazı yerlerde ilk bebeği kız annesinin giydireceği, masraf yapacağı gibi bir inanış var. kayınvaldenizde buna inanıyorsa sizin ailenizden bekliyordur belki.
    eskiler bir beşikte kundaklayarak bebek büyütürlermiş. şimdiki gibi ayrı oda takımı, cicili bicili kıyafetler, oyuncaklar bilmezlermiş. onun için böyle kıyaslamalara gitmeyin. ha eşinizin ailesiyle görüşmek istemiyorsanızda çocuğunuzun onların torunu olduğunu unutmayın. size ve bebeğe karşı çok ters hareketleri yoksa eşinizle beraber gidin derim ben.

16. 18 Ekim 2010
  17. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Hayatım bırak eşinin anasını-babasını... bu hayatta kendi anan-baban bile dahil hiç ama hiç kimseden bir beklenti içine girme.
    Ne kadar az beklentin olursa o kadar çok mutlu olursun.
    5'e alacağına 3'e al, 2 tane alacağına bi tane al, kimseye de ne minnetin olsun ne de beklentin.

18. 18 Ekim 2010
  19. beyazlale_87

beyazlale_87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tebrik ederim yorumunuz için çok haklısınız