HYMEN(kızlık zarı)

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve doctor1982 tarafından 7 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    7 Mart 2010
    Konu Sahibi : doctor1982
  1. doctor1982

doctor1982 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorum bu alanda cok konu açıldı hymen hakkında..Fakat gerek özel mesajlar gerek forumu incelerken cok yanlıs bilinenleri gördüm.Hem açıklamak hemde soru yanıtlamak (vaktim oldugunca) istedim..Arkadaşlar bilhassa bu konuya takılanlar şunu bilin ki kızlık zarı kolay yırtılmaz.Ve kazara gitmez.yani illaki bir ilişki yada sert bir cismin vajinaya girmesi şarttır.ayrıca önde diyede kaygılanmayın cünkü o kadarda önde degil ve sert bir yapı.Şuna da değineyim ki kızlık zarı neymiş sogan zarı gibi ince süt kaymagı gibi hemen çekilen birşeymiş.Hayır yanlıs kızlık zarı resmen et kıvamında bir doku olup vajina girişinin 2cm içerisinde yer alır.ortası deliktir kenarları zardır.halka şeklindedir ve heryerde aynı anda yırtılmaz.tam bir ilişkide yada cisimi tam degdirince içeriye ancak öyle heryerden yırtılır.jimnastik ata binmek bisiklete binmek binde bir ihtimaldir ki bana göre mümkün degildir.İlk gecesi kolay gecenlerinde rahat ve mantıklı olduklarından ötürü öyledir.sonucta kasılmadan yapılan herşey rahat olmuyor mu.Teşekkürler okudugunuz için.

2. 7 Mart 2010
  3. canım vallahi körcahil inançları çürütecek uzman olarak yaptığın, yapacağın paylaşımların için sana teşekkür ederim..olumunekankayizsmile

4. 7 Mart 2010
  5. sunset

sunset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doctor1982 hamililikle ilgili bişey soracağım çok merak ediyorum.yumrtlama dönemi oluyor hamile kalmak için 9 ve 14 günü falan işte.şimdi adettin ilk gününden mi sayılır yumurtlama gününü bulmak için yoksa adetten bittikten sonra mı sayılır yumurtlama gününü bulmak.tatilde bir yakınım konu açılmıştı bana sordu bilmediğim için bende ikisinide dene dedim.yada dr git sor demiştim.az önceki konuda bilgilendirdiğn içinde tşkler.

6. 7 Mart 2010
  7. doctor1982

doctor1982 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim arkadaslar .gercekten bunlar gerekli bilgiler bir cok genc kız bunun zorlugunu yada kolaylıgının nelerden geçtigini bilmeyerek kafaya takmaktan ötürü inanın ben neler görüyorum.bir genc kıza kızsın duruyo yerinde dedk on doktora daha göründü korkudan ve en sonunda psikologa gitti yazık günah ya.sunset adet bittikten itibaren sakıncalı günler oluyor.ayrıca adetliyken de gebe kalınmıyor

8. 7 Mart 2010
  9. ilgin_82

ilgin_82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Doctor1982,

Bende gecenlerde topicte yazmistim..Bir kadin doguma gidip Fleep kaldirma yontemi oldum..kendimde saglikci olmama ragmen cok uzulerek soyluyorum..Bu konuda bir bilgim yoktu..o gun islem sirasinda Dr doku kaynadiktan sonra kendisini atan bir iplik kullandigini dustugunde panik olmami soylemisti..yaklasik 20 gun oluyor olali bugun dustu sanirim ama bir sey hissetmedim...operasyon oncesi muayenede de kizligimin zedelendigini ilk iliskimde bu nedenle kanamam olmayacagini soylemisti..Halbuki zedelenmede sonraki iliskide de kanama olurmus diye yazilar okuyorum..Bana Dr sadece cok aferdisiniz penis basi girdigini soylemisti...Hangisine inanacagim yardimci olursan sevinirim..

10. 7 Mart 2010
  11. doctor1982

doctor1982 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi ben bu konuda bilgiliyim sayın ilgin fakat sonucta zarının durumunu yada şeklini yapısını bilemem.doktoruna güven ama eger zarın esnek degilse zede önemsizdir. ve diger ilişkinde zar tamamen yırtılıp kanaman olacaktır.doktorun durumunu görüp sana dogru olanı söylemiştir.

12. 8 Mart 2010
  13. sunset

sunset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bilgilendiriğin için teşekkürler canımzemuszemus

14. 9 Mart 2010
  15. ykyy

ykyy veee inşALLAH...(: Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle hoşgeldin siteye.

benim problemimi anlatayım 5 yaşındayken tahta merdivenlerden düştüm ve rahmimi çarptımmı yoksa birşeyin üstünemi düştüm pek hatırlamıyorum. aradan 5 dk gibi bi zaman geçti tuvalet hissi geldi wc ye gittim ve biranda kanlar boşaldı köyde olduğumuz için doktora götürmediler düştüğünden olmuştur diye şuan yaşım 23 ve aklım başımda korkuyorum ya cidden o gün kızlık zarıma birşey olmuşsa diye doktora gitmeyi çok istedim ama gururumu inciteceğini düşündüğüm için gitmedim. bana da bir yol gösterirmisin bu konuda..

şimdiden teşekkürler...

16. 9 Mart 2010
  17. alya1

alya1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba.. ilk gece canım çok acıdığı için tam bir birleşme yaşayamadık.. eşimi geri ittim.. kızlık zarım bozuldu ancak 3 haftalık evli olmamıza rağmen halen tam olarak olmadı benim korkularım yüzünden.. bir kere daha girmeyi denedi onda da aynı acıyı hissettim hemen geri ittim.. kendimi çok kasıyorum bu da daha fazla ağrı duymama sebep oluyor sanırım.. eşim şuan çok anlayışlı davranıyor ama onu üzmek istemiyorum.. bu konuda yardımlarınızı istiyorum..

18. 9 Mart 2010
  19. doctor1982

doctor1982 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sayın ykyy; yani bu konuya acıklık getirmek cok zor biliyorsun sonucta bişeyin üstüne düştüysen ve içine giriş olduysa kızlık zarına zarar gelebilir ha birde ciddi bir kanamadan bahsediyorsun boşaldı gibi.sonucta kanama var bunu biliyorsun ve doktora gitmiyorsun.canım git görün bunda ne olabilirki gururunu zedeleyecek.hem bilir önlemini alırsın degil mi?sen bile tam hatırlayamıyorsun ki jinekologa git belkide düşmenin etkisi ile bir yerin tarhiş oldu ondan kanaman oldu acıklık getir kesinlikle buna sevgiler.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.