hymenektomi olan varmııı(kızlık zarının cerrahi operasyonla alınması)

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve CGDM85 tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

2 Nisan 2010
    Konu Sahibi : CGDM85
  1. CGDM85

CGDM85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar ben 2 yıllık evliyim..Evlendiğim ilk günler gerdeğe giremedim.eyvahedigeldismile

Bunu da heyecan ve korkuya bağladım. Daha sonraları bende iyice panik havası başladı.
    Sürekli kendimi kasıyorum ve ilişkiye izin veremiyorum çünkü bi terslik vardı emindim acaba vajinismusmuyum diye de baya korktum.

Sonra bi jinekoloğa gittim bana ' Mikroperfore hymen' olduğumu söyledi yani zarın ortasındaki deliğin çok küçük olması ve cerrahi müdahale ile açılması gerekebileceğini söyledi aslınde ilişkiye girmem imkansız değilmiş fakat sonrasında çok ağrı çekermişim.

2yıl boyunca ilişkiye girmeye çalıştım fakat gerçekten daha vajinanın girişine geldiğinde inanılmaz bi ağrı oluyodu eyvahedigeldismile

2 hafta önce bu operasyonu geçirdim vajinayı uyuşturuyolar ve kızlığı alıyolar çok fazla bi ağrı hissetmedim uyuşuk olduğu için zaten kafanı baya güzelleştiricek bi ilaç enjekte ediyolar sana tabi istersen yada gerekirse sarhoş gibi oluyosun deli gibi sırıtıp duruyodum o esnada sempatiksalakcinni..Tabi hiç bi şey hissetmiyo değilsin eliyle yaptığı herşeyi hissediyosun..sana bi ilaç veriyo ve 1 hafta sonra ilişkiye girmeni öneriyo 3 gün kanamam falan oldu tam popomun üstüne oturamadım falan.. :eek:

Velhasılkelam benim sorunum şimdi şu ' geçen hafta ilişkiye girmek istedim ama kendimi çok kastım ve ağrım oldu kendimi kastığım için yine olmadı yine olmadı vajinismus değilim zaten olsam doktor bana bu işlemi yapmazdı napcam bilmiyorum fisfisfis

Artık saçma sapan şeyler geliyo aklıma iyice bi içim kafam on numara olsun bu şekilde kasmamış olurum :sinifsinif:

Aranızda benim gibi derdi olan arkadaşlar varsa lütfen beni aydınlatsın
    :Saruboceq:

2. 3 Nisan 2010
  3. nergis77

nergis77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    88
    Merhaba,

Geçmiş olsun. Sakıncası yoksa bu operasyonu kine ve ne kadara yaptırdığınızı öğrenebilir miyim?

Ayrıca hastanede mi yoksa muayenehane de mi yapıldı?

4. 3 Nisan 2010
  5. CGDM85

CGDM85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kadın doğum uzmanı yaptı...350 tl özel bi hastanede cnm ilk önce kontrol ediyo seni eğer gerçekten böyle bi sorunun varsa yapıyo

6. 3 Nisan 2010
  7. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    oncelikle gecmis olsun canim.benim boyle bir sorunum yok ama yinede destek olmak icin yazmak istedim.vajinusmus degilsin bencede.belki operasyonu gecireli kisa sure oldugu icin canin yaniyordur.birde 2 yildr iliskiye girememissin ya.onunda verdigi bir heyecan panik vardir icinde ilk sefer olacagi icin.kendini kasiyorsundr oyuzdende agri oluyordur.ilk gece benimde agrim olmustu kendimi kastigim icin.sonra bir kac ay daha devam etti bu agrilar...panik yapma canim hersey yoluna girer :teselli:

8. 3 Nisan 2010
  9. CGDM85

CGDM85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben ümidimi yitirdim benim gibi aynı durumu yaşayan var ve 4 yıldır hala vajinismus eyvahedigeldismile Allahım bende vajinismusum senağlama

10. 24 Mayıs 2012
  11. serminn01

serminn01 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    merhaba
    aranıza yeni katıldım yaklaşık 5 aylık evliyim Mikroperfore hymen olduğumu söyledi doktorum ( özel hastanede ) 6.000 TL para istediler operasyon için... olsammı olmasammı kararsız kaldım? Bu konuda yardımcı olabilecek kimse varmı?

12. 11 Haziran 2012
  13. kloypatra

kloypatra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Mikroperfore hymen, zarın deliğinin küçük olması sanırım. adet düzensizliği mi yoksa başka bir sebpten mi (ağrılı ilişki vs.) alınması öngörüldü? 6000 tl biraz fazla geldi bana. işlemi yaptırmadan güvenilir bir doktora daha gitmeni tavsiye ederim.

14. 31 Mayıs 2014
  15. neysol

neysol Üye Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    8
    mrb kizlar bende de kalın kızlık zarı varmış ben de özelde 400liraya oldum ama benim ameliyat sırasında çok kanamam olduğu için dikiş atmak zorunda kalınmış o yüzden tedavi süreci uzadı bi hafta geçti hala otururken acım oluyo ve dikişler daha düşmedi :KK43: ameliyattan sonraki ilişkilerde düzelme oldu mu şimdi rahat girebiliyo musunuz ilişkiye?.

16. 4 Haziran 2014
  17. neysol

neysol Üye Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    8
    Canım sende dikiş var mıydı bende operasyonda dikiş attılar iki hafta olcak hala batma ve acı oluyo ara ara.. dikişler de düşmedi gitti galiba sende böyle bi sorun oldu mu olan varsa yardımcı olsun lütfen endişeleniyorum

18. 19 Temmuz 2014
  19. enns

enns Guru Üye

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    288
    Bende bu operasyonu olacagım. Hangi hastanede oldunuz acaba. Bana özel hastaneler çok uçuk fiyatlar verdide.Birde ne kadar yattınız hastanede yada yattınızmı?