İbrahim Saracoğlu:Kürler/Kabızlık

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve Elif tarafından 11 Nisan 2009 başlatılmıştır.

11 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.153
    Ödül Puanları:
    438
    Şiddetli ve kronik kabızlık şikayeti olanlar için, mükemmel bir destekleyici kür. 9-10 adet taze portakal yaprağı bir su bardağı suda 6 dakika hafif ateşte kaynatılır. 6 cı dakikadan sonra ocaktan indirilir ve ılımaya bırakılır. Sabah kahvaltısından 1 saat sonra tamamı içilir. Bir hafta boyunca bir gün arayla her defasında taze hazırlayarak içilir ve kür sonlandırılır. Kabızlık şikayetinin durumuna göre haftada 2-3 defa tekrar edilebilir.

Not: Kurutulmuş portakal yaprağının bu anlamda etkisi yoktur ve kullanılmamalıdır.

2. 29 Nisan 2009
  3. anteplimix

anteplimix Guest

Çörek Otu Yağı ve keten tohumu yağı nı karıştırın azar azar için. Dikkat wc ye yakın olun :)

4. 11 Şubat 2010
  5. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    :sm_confused:
    Ne değişik şeyler var yahu!

6. 19 Aralık 2014
  7. alinna

alinna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba,

20 haftalık hamileyim ve en başından beri şiddetli kabızlık yaşıyorum. Korkunç bir durum artık ne yapacağımı şaşırdım. İiznli olan tüm bitkisel yöntemleri denedim, sonuç yok. Doktorumun izni ile bekunis kullanıyorum aylardır ancak o da işe yaramamaya başladı artık.
    Portakal yaprağını denemek istiyorum ancak taze portakal yaprağı nereden bulabilirim bilemedim...Bu konuda öneriniz var mıdır, aktarda ancak kurusu vardır sanırım...