İbrahim saraçoğlu :Testere dişli arslanpençesi kürü ve Kürleri Uygulamadan Önce

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve Elif tarafından 9 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  9 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.613
  Beğenildi:
  5.138
  Ödül Puanları:
  438
  Latince adı : Allcemilla vulgaris
  İngilizce adı : Layd’s mantle
  Almanca adı : Frauenmantel
  Özellikleri : Bayanlarda tüylenmeye karşı ● östrojen hormonu yükseltici ●
  iltihaplı eklem romatizmasına karşı ● FSH hormonu yüksekliğine
  karşı ● adet düzensizliğine karşı  Kürleri Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
  1) Testere dişli arslanpençesi yaprak ve sapları beraberce kullanıldığında ishale karşı etkili olabilmektedir. İshal olmayan birisi onun çayını içtiğinde kabız olurum endişesine de kapılmamalıdır. Çünkü kabızlık yapmaz. Bağırsağın perisaltik hareketlerini yavaşlatır ve kontrol altına alır. Hareketli bağırsak sendromu (irritable bowel syndrome, ibs) şikâyeti olanlara iyi bir yardımcıdır.
  2) Zor kapanan yaralarda veya ameliyat sonrası ameliyat yaralarının hızlı bir şekilde kapanmasında iyi bir yardımcıdır.
  3) Sık sık anemi (demire bağlı kansızlık) yaşayanlara haftada en az beş-altı kez bu bitkinin çayını içmelerini tavsiye ederim.
  4) Erken menopoza girme yatkınlığı gösteren bayanların yardımcısıdır. Genç kızlar ve kadınlar adet düzensizliği yaşıyorsalar, testere dişli arslanpençesi mükemmel bir yardımcıdır. O, aynı zamanda kadınlık hormonlarının dengelenmesinde de yardımcıdır. Rahimde oluşmuş miyom veya miyomların neden olduğu ara kanamaları da durdurabilme ve kontrol altına alabilme gücüne sahiptir.
  5) Adet dönemlerinde fazla kan kaybına uğrayan veya adetleri uzun süren bayanlara bu bitkiyi öneririm.
  6) Testere dişli arslanpençesinin ebter ve/veya GOD tohumların tarımının yapıldığı alanlara yakın bölgelerde yetişenlerin kullanılmaması gerektiğini önemle belirtmekte fayda görüyorum. Ülkemizde, GOD tohumlarla her ne kadar tarım yapılmıyorsa da, ne acıdır ki, sebzede %95 ebter tohum tarımı yapılmaktadır.
  7) Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamalarını kesinlikle önermiyorum.
  [SIZE=+0] [/SIZE]
  [SIZE=+0]Kür 1: Adet düzensizliğine ve tüylenmeye karşı [/SIZE]
  Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır ve ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır. Kürün en uygun içim zamanları sabah kahvaltısından iki saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içmektir.
  [SIZE=+0] [/SIZE]
  İleride adet düzensizliği tekrar ederse, kür 1 aynı şekilde tekrar edilir.
  [SIZE=+0] [/SIZE]
  [SIZE=+0]Kür 2: FSH hormonu yüksekliğine karşı[/SIZE]
  [SIZE=+0]Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak ( 150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte beş dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır, ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün iki defa bir su bardağı içilir. İlki kahvaltıdan iki saat sonra, ikincisiyse akşam yemeğinden iki saat sonra içilir. Her defasında taze hazırlanması şarttır. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır[/SIZE]
   
 2. 9 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Elif
 3. BuzlarUlkesi

  BuzlarUlkesi aşkım oğlum ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  20 Şubat 2007
  Mesajlar:
  7.303
  Beğenildi:
  345
  Ödül Puanları:
  188
  aslan pencesi birde gögüs,lenf,rahim agzi kanserine karsi önleyici olarak kullaniliyor ibrahim saracoglunun sitesinde okumustum..