İbrahim Saraçoğlu'ndan Kürler (Alıntı Yazı)

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve Halikarnas tarafından 26 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  26 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 1. Halikarnas

  Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2008
  Mesajlar:
  15.417
  Beğenildi:
  30
  Ödül Puanları:
  198
  [​IMG]


  Zaman zaman geçmişte araştırdığım bir bitkiye tekrar tekrar geri döner, yeni elde ettiğim deneyimlerimin ışığında onu tekrar araştırmaya başlarım. Kuru soğanın rahim ve yumurtalıklar üzerinde nedenli etkili olabildiğini buldum. Onu, 2009 un bitkisi olarak tanıtmayı düşünüyordum ki, yaşlılığa bağlı eklem kireçlenmesini ortadan kaldırıcı bitkiyi buldum. Bu nedenle 2008 in son aylarında kuru soğanın bu potansiyel gücünü erken açıklamayı daha uygun buldum.

  Kuru soğan, polykistik Over Sendromu (PCOS) yaşayan bayanların imdadına yetişen mükemmel bir destekleyici ve yardımcı tedavi imkânı sunmaktadır. Erken menopoza giren bayanların da imdadına yetişebilmektedir. Küçük ve orta çaplı miyomu olan bayanlar da kuru soğan küründen istifade edebilirler.

  Polikistik over şikâyeti olanlar, büyük bir olasılıkla kürü uygulamaya başladıktan bir-iki gün sonra beyaz-sarı renkte bolca akıntı yaşamaya başlayabilirler. Uzun zamandan beri adet (regl) görmüyorlar ise, adet görmeye başlayabilmektedirler. Aynı şekilde menepoza yeni girmiş bayanlar da tekrar düzenli adet görmeye başlayabilmektedirler. Rahim duvarı incelmesi olan bayanların rahim duvarlarının kalınlaşmasında da etkilidir. O sanki, kadınların rahim ve yumurtalıkları için yaratılmış bir sebze…

  Endometrioma (çikolata kisti), rahimin içini döşeyen zar tabakasının (endometrium) yumurtalıklarda bulunması ve her adet döneminde kanayarak kistik yapı oluşturmasına denir. Bu kistin içi, kahverengi kıvamlı sıvı ile doludur bu nedenle çikolata kisti de denir. Hastalar hekimlerine kısırlık, sancılı veya ağrılı adet görme, ilişki esnasında ağrı görme veya fazla miktarda adet görme şikâyeti ile başvururlar. Başlangıç evresinde olan endometrioma tedavisinde de oldukça güçlü bir yardımcı tedavi imkânı sunar.

  Kür: Polykistik over’e, erken menopoza ve miyomlara karşı

  ıki bardak klorsuz suyu (yaklaşık 250-300 ml) kaynatınız.

  Orta boy yemeklik kuru soğanın en dış açık kahverenkli ince kabuğunu soyduktan sonra dörde veya altıya bölüp kaynamakta olan suyun içerisine atınız.

  Ağzı kapalı olarak beş dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirip ılımaya bırakınız.

  Ilıyınca, süzülür ve ılık olarak bir su bardağı öğle yemeğinden on dakika önce içilir.

  Aynı şekilde akşam yemeğinden önce tekrar taze olarak hazırlanıp on dakika önce içilir. Bu küre onbeş gün devam edilir ve kür sonlandırılır.

  Dikkat: Kırmızı veya mor soğan amaca uygun değildir. Uygulanacak olan soğan kürünün taze hazırlanması ve ılık olarak içilmesi şarttır. Soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir.  Kür 2: Yumurta çatlatıcı ve kolay hamile kalma

  Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız.

  Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz.

  Ilıdıktan sonra süzülür.

  Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karına içilir. Bu kürün uygulaması,

  2x21U+7A

  U; 21 gün uygulanır
  A; 7 gün ara verilir

  şeklindedir. Bu formülün anlamı, iki defa yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi kırkiki gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası var ise, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.  Kuru Soğan
  Değerli okuyucu, kuru soğan üzerine olan ilk çalışmalarıma seksenli yılların ortalarında başlamıştım. Aynı zamanda sarımsak ve pırasayı da inceliyordum. Çünkü, üçü de aynı familyadandır.Topraktan henüz çıkmaya başlamış, bu üç bitkinin taze filizlerini kopartıp tadına baktığınızda damak tatları birbirinin aynıdır. Onları birbirlerinden ayırt etmek zordur. Ancak, bir-iki haftadan itibaren morfolojileri, kimyaları ve tatları giderek belirgin şekilde farklılaşır.

  Her üçünde de antibakteriyel (antibiyotik) ve ağrı kesici (analjezik) özelliği olan etkin maddeler bulunmaktadır. Yetişkin dönemlerine gelindiğinde doğal antibiyotik güç, sarımsakta en fazladır. Soğanda bu güç orta derecede bulunurken, pırasada bu ölçü en minimum düzeyde kalır. Yetişkin soğanın ağrı kesici gücü ise maksimum düzeye çıkar. ıleri tarihlerde sarımsak ve pırasanın içeriğinde saklı olan etkin özelliklerini ayrı başlıklar altında sizlere tanıtmaya çalışacağım. Çünkü, aynı aileye (familya) ait bu üç sebze yetişkin evrelerinde kür olarak uygulandıklarında birbirlerinden tamamen farklı hastalıklara karşı potansiyel bir güç oluşturabilmektedirler. Pırasa, böbrekte oluşan litogen yapıya karşı etkili olurken, sarımsak ise vücudun bazı bölgelerinde oluşan plaklara karşı etkin rol oynayabilmektedir. Bu kısa girişten sonra bugünkü, sebzemize tekrar geri dönelim.

  Onu doğrarken göz yaşlarını tutmak ne mümkün… Gözlerden yaş gelmesine sebep olan yapısında kükürt bulunan propanthial-S-oksit maddesidir. Eğer, soğanı doğrarken göz yaşı dökmek istemiyorsanız, ağzınıza bir lokma ekmek alıp çiğneyerek doğrayınız.

  Not:Hekiminizin önerdiği ilaçlar var ise, mutlaka kullanınız. Bu bitkiye karşı alerjiniz olup olmadığını öğreniniz. Bu kitaptaki tüm bitkisel kürler ancak ve ancak yetişkinler içindir. Burada okuduğunuz bilgilerin, yardımcı ve destekleyici olduğunu gözardı etmeyiniz. Hekiminize danışmadan buradaki bilgiler ile kendi kendinize kesinlikle teşhis koymayınız ve uygulamayınız. Unutmayınız ki, hastalık yoktur, hasta vardır. Her hastalığın seyri insandan insana değişir. Teşhisi koyacak olan ancak, bir hekimdir.


  Prof. Dr. ıbrahim Adnan SARAÇOĞLU'nun web sitesinden alıntıdır

   
  Son düzenleme: 26 Temmuz 2009
 2. 26 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 3. EU3

  EU3 Guest

  Sarduşumm tam benim hastalılığım Polistikoverrr:lepi:pkoluyum :jeyyar:Bu kürleri evet bende okumuştum nette ve k.kda ama hiç uygulamadım.Aslında uygulamayı çok istiyorum ama benim miğdee hassass bir keresinde brokoli kürü yapım dedim miğde ağzımakaydirigubbakcemile3-tatlicadiarzu-midesi kabul edenler çok şanslılar:jeyyar:
   
 4. 31 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 5. duyguby

  duyguby Aktif Üye Üye

  Katılım:
  25 Mart 2007
  Mesajlar:
  881
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Sn.ıbrahim Saraçoğluna sonuna kadar inanan biriyim arkadaşlar.ılk olarak yaklaşık 10 senedir çektiğim migrenimden kurtuldum onun kürü sayesinde.Sonra soğan kürüyle hamile kaldım.Tüm bitkilerim kimyasından en ufak enzimine kadar tum yapıtaşlarını biliyor.birbiriyle nasıl etkileşim yaptığını nerede ne sekilde kullanılacağınıda çok iyi anlatıyor.O yuzden gözardı etmemenizi,biraz dişinizi sıkarak sabretmenizi tavsiye ederim.Hersey önce Allah'tan ama Saraçoğluda Rabbimin bir nimeti bence.

  balsurat,brokoli zaten başlıbaşına çok kötüü :)) soğan suyununda tadı kötu ama bu suyu çok ılımadan bir dikişte içtiğinde hiç tadını hissetmiyorsun.ama yudum yudum içmek çok zor.Her defasında cunki tadını sana veriyor.Oysa su içer gibi dikip içeceksin sadece:))
   
 6. 2 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 7. safak_d

  safak_d Popüler Üye Üye

  Katılım:
  14 Kasım 2008
  Mesajlar:
  578
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  108


  Canım hangi kürünü uyguladın da migrenin geçti. Aynı derdi ben de çekiyorum:KK43:(
   
 8. 3 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 9. 35sevi35

  35sevi35 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Aralık 2008
  Mesajlar:
  959
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  canım migren için biberiye kürü var ben bildiğim kadarıyla biberiye kürü istersen pc ye ibrahim saraçoğlu migren kürü yaz karşına çıkıyor canım orda görürsün açıklamalı
   
 10. 13 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Halikarnas
 11. PinkRose

  PinkRose Popüler Üye Üye

  Katılım:
  11 Haziran 2008
  Mesajlar:
  6.732
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  146
  soğan kürünü kistiçin içtim yok oldu eridi kistim şimdi myom için içicem devam edicem bakalım işe yarıyacakmı