İBRETLİK Van Özel Lokman Hekim Hastanesi (Medisina) Hatice Temel Eroğlu

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve annebanamasalanlat tarafından 22 Mart 2013 başlatılmıştır.

  22 Mart 2013
  Konu Sahibi : annebanamasalanlat
 1. annebanamasalanlat

  annebanamasalanlat Aktif Üye Üye

  Katılım:
  4 Mart 2011
  Mesajlar:
  44
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  doğum yapalı aylar oldu fakat ben doğumumu hala unutamıyorum ve benim yaşadıklarımı sizler yaşamayın diye buraya yazmaya karar verdim.
  Doğumum vaktinde oldu.sabahtan kan geldi hastaneye gittik hatice hanım yatış verdi ve akşama ancak doğum olur dedi.gittiğimde açılmam 4 cm di.öğlene kadar serumunda etkisiyle baya sancım oldu ve açılmam 8 cm olmuştu.buraya kadar herşey normal geçti hatta içimden diyordum ki çok çabuk açılmam oldu doğumum kolay geçer o zaman.umduğum gibi olmadı malesef..
  ilk doğumumda hastaneye yatış yapılır yapılmaz suyumu patlatmışlardı ve 7 saatlik sancıdan sonra doğum yapmıştım. bunlar kendisinin patlamasını beklediler.8 cm açılamamın ardındından suyum geldi.doğumumun yaklaştığını anlayınca doğumda kaka yapmamak için tuvalete gitmek istedim.ilk doğumumda doğuma kadar tuvalete gitmiştim.hemşireye wc ye gitme isteğimi bildirince kakanı ben çıkaracağım deyip doğum odasına aldı önce idrarımı çıkardı ardından çatala oturttu ben daha ıkınmam gelmedi dedim fakat hemşire kakanı alacağım oturman lazım dedi.önce kakamı çıkarttı bundan sonrası tam bir felaketti.eliyle 8 cmlik açılmayı daha da genişletmeye çalıştı.ben ise çığlık çığlığaydım ya Rabbi ne dayanılmaz acı ilk doğumumda bir kere bile bağırmamıştım halbuki.ardından doktorumu çağırdı.doktor geldi hemen doğuma girişti.bana ıkın diyorlar bende daha ıkınma başlamadığı için sancı çekerken ıkınamadım.doktor kendi derdine düşmüş söylediği sözleri kulağı duymuyor.ıkın diyor ıkınmaya çalışıyorum ama yapamıyorum.ıkınmazsan bebeğin kalbi duracak sorumlusu sensin diyerek sözde beni galeyana getirme kendisini de sorumluluktan kurtarmaya çalışıyordu..ben bu sözleri duyunca dünyam başıma yıkıldı artık herşeyi bırakıp oturup hüngür hüngür ağlayacaktım.bir yandan Rabbime dua ederken bir yandan da son bir kez ıkındım öyle bir ıkınmışım ki önüme kadar yırtıldım tutamadılar beni bir yandan doktor bir yandan hemşire tamam tamam ıkınma artık diyorlar. ve yavrum çıkarken de kakamı yapmışım.
  doktor uyuşturarak yırtılan yerlerimi dikmeye çalıştı fakat hassas yer olduğu için uyuşmadı iki kere iğne vurdu uyuşmayınca canlı canlı dikti.allahım ne büyük bir acı doğumdan daha fenaydı onda da çığlık çığlığaydım. doktor çok uğraştı dikemedi yüzü başörtüsü falan kan oldu.o halde ben kızmam gerekirken o başındaki örtüyü sinirli şekilde çıkarıp bir kenara bıraktı ve birde söyleniyor her tarafım kan oldu diye bir yandan da bana kızıyor sabit dur dikemiyorum diye uyuşmamış halde önünde kurbanllık koyun gibi durmak çok zor ister istemez kendini çekiyor insan.fazla kan kaybettiğim için içimi temizlemeden dikti dikişlerimi.inanırmısınız iki gün de bu içimdekileri sancılar çekerek attım.diktikten sonra da başladılar hemşireyle bana yüklenmeye.kolay doğumu zorlaştırmışım.çatala oturmayı bilmiyormuşum sanki hergün muntazaman oturuyormuşum gibi.su istiyorum bir Allahın kulu dönüp bakmıyor.sanki herşeyi abartıyormuşum gibi bir tavır takındılar.odama çıktığımda 2 saatte 2 litreden fazla su içmişim.bağırmaktan her tarafım kurumuş
  böylelikle doğumdan çıktım çıktığımda bembeyaz ruh gibiydim.bana bir poşet ilaç yazdı.bir arkadaşım doğumda kaptığı mikroptan dolayı 1 sene sonra felç geçirdi.ben de kaka yaptım umarım ne bebeğime ne de bana birşey olmaz.Rabbim korusun tüm meleklerimizi ve annelerini.
  bunları anlatmamın sebebi doktor ya da hastaneyi kötülemek değil.ben hemşirenin kurbanı oldum.ıkınmamı beklemediği için tüm bunları çekmek zorunda kaldım.Hatice hanım genel itibariyle iyi bir doktor.giden bazı arkadaşlarım oldukça memnun fakat ben doğumdaki tavırlarından dolayı hiç memnun kalmadım.hastaneyi sorarsanız doğumhanesi gayet güzel,temiz ve lüks bir hastane.çalışanları çok ilgili değil.doğumdan sonra odama geçirttiler.aradan zaman geçince bir ihtiyaç oldu bir saat görevli aradık doğumhanede bir temizlikçi bile bulamadık.yani doğudaki insanımızı belki de hakkını aramadılarından çok da önemsemiyorlar.
  bu yazıyı okuyan gebe arkadaşlar maksadım sizi korkutmak değil.sadece benim yaşadıklarımdan ibret almanızı istiyorum.ıkınmanız gelmeden doğuma girmeyin ve mutlaka kesi isteyin ve de en önemlisi sizinle ilgilenen duygularınızı göz ardı etmeyen bir doktorda doğum yapın.kesi isteyin diyorum çünkü yırtılma çok çok kötü ilk doğumumda kesi atıldı ve ıkınmayla doğuma girdim inanırmısınız 2 dakika doğurdum ve kesi yerlerim de hemen kaynadı.muhteşem bir gündü benim için.bu doğumumda yırtılma yerlerim ise çok zor kaynadı ve tutmayan dikişlerim var.Rabbim hepinize Hayırlı kolay doğumlar nasip etsin.
   
 2. 23 Mart 2013
  Konu Sahibi : annebanamasalanlat
 3. edaaaaa18

  edaaaaa18 Üye Üye

  Katılım:
  5 Şubat 2013
  Mesajlar:
  65
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  16

  canim allah bir daha yasatmasin boyle bir aciyi bndd hamileyim allah karsimiza iyi insanlari cikarsin insallahh
   
 4. 24 Mart 2013
  Konu Sahibi : annebanamasalanlat
 5. duruberil10

  duruberil10 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Ocak 2013
  Mesajlar:
  2.170
  Beğenildi:
  76
  Ödül Puanları:
  78
  çok üzüldüm başına gelenlere..
  okurken içimden hep dua ettim Allah yardımcısı olsun diye..
  evet ben de vandayım ben de hamileyim hatice hanıma bir kez gittim.iyi yada kötü diye bir şey söyleyemeyeceğim.ancak doğumda sana yaptıkları hiç de etik değil..yaşadıklarını okuyunca inin çok üzüldüm.
  vanda malesef özeller de devlet gibi...dr lar da belki kendilerince haklı olarak hasta çok olduğu için iyi ilgilenemiyorlar...doğum oranlarının çok yüksek olduğu iller bunlar...
  ben de ali koray beye gidiyorum ist.hastanesinde..ilk kızımı ist.da dünyaya getirdim.normal doğum yapmak istiyordum.o yüzden sezeryanla ilgili bi plann yapmamıştık..benim doğum sancılarım tam 14 saat sürdü.ve ben dayanamadım eşim halimi görünce beni hemen özel bi hastaneye götürdü.şimdi yine hamileyim ve yine sezeryan istiyorum çünkü normal doğum için şanslı insanlardan olmadığımı düşünüyoum..
  keşke ilk doğumundaki gibi şanslı olsaymışsın yada sezeryan olsaymışsın
  çok geçmiş olsun yaran çabuk iyileşsin.inşallah..dua edicem senin için..
  hatice hanıma ben de bi tavsiye üzerine gittim zaten yarım saat namazdan dönmesini bekledik bi yarım saat de sıra 1 saat bekledik..
  burda dr ve hastane karalaması yapıldığını da düşünmüüyorum sonuçta başından geçenleri yazmışsın ben de başımdan geçeni yazdım..çok geçmiş olsun tekrar..
   
 6. 6 Mayıs 2013
  Konu Sahibi : annebanamasalanlat
 7. nehneh

  nehneh Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2013
  Mesajlar:
  1.027
  Beğenildi:
  96
  Ödül Puanları:
  93
  bu tür paylaşımları çok kıymetli buluyorum çünkü tecrübeler çok önemli... Allah size de bebeğinize de sağlık sıhhat nasip etsin inşaallah.. bahsi geçen dru herkes çok beğeniyor ama ben de birkaç kez gittim hiç memnun kalmadım. neden: kadın GÜLMÜYOR, hastanın suratına BAKMIYOR. ben demiyorum oturalım aşk yaşayalım ama ben dr.umla iletişim kurmak isterim.. korkmayımm bi iki sorumu sorayım nihayeti özel hastane maşallah hiç 40-50 tlden aşağı para bırakmadan çıkmadım ordan.. evet hergün bir sürü hastaya bakabilirler ama üzgünüm yani o zman bıraksın işini bu onun problemi onu bize yansıtamaz...
   
 8. 9 Ağustos 2013
  Konu Sahibi : annebanamasalanlat
 9. duruberil10

  duruberil10 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Ocak 2013
  Mesajlar:
  2.170
  Beğenildi:
  76
  Ödül Puanları:
  78
  merhaba canım sanırım sen de vandasın..

  adı geçen dr. hakkında seninle aynı fikirdeyim yalnız herkesin çok beğendiği konusuna gelecek olursak ben şahsen onun hakkında hiç iyi şeyler duymadım..
  aynen dediğin gibi gülmüyor çok somurtkan ben mesleki bilgisinin de yeterli olmaığını pek çok kişiden duydum..
  benim fikrim değil..
  rapor isteyenleri de bi güzel azarlıyormuş.kendisi görevine tam bağlıymışgibi..1 saat namazını bekledk.
  tabi ki ibadetini yapacak ama sonuçta kazandığı parayı hak etmesi gerekmez mi?
  ..ben sadece bir defa gittim..onda da 1 saat bekledim..
  mesela benim tiroid sorunum vardı testlerimi gösterdim..
  tavrı hiç hoş değildi.. İstanbul hastanesinde çok daha kaliteli doktorların olduğuna inanıyorum..
  mesela kızım için de gittiğim çocuk doktorları süper
  benim kendi doktorum ali koray bey çok iyi.
  zaten doğumumu kısmetse ona yaptıracağım..
   
 10. 9 Ağustos 2013
  Konu Sahibi : annebanamasalanlat
 11. nehneh

  nehneh Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2013
  Mesajlar:
  1.027
  Beğenildi:
  96
  Ödül Puanları:
  93
  merhaba canım Allah Allah keşke bana da kötüleselerdi hiç gitmezdim ona:))) zaten benim gebeliğim artık devam etmiyor ne yazıkki:KK43: Allah kısmet eder gebe kalırsam ona gitmeyeceğim kesin:)) Allah yavrularını sana bağışlasın, acılarını göstermesin inşaallah ... sevgiler...
   
 12. 9 Ağustos 2013
  Konu Sahibi : annebanamasalanlat
 13. duruberil10

  duruberil10 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Ocak 2013
  Mesajlar:
  2.170
  Beğenildi:
  76
  Ödül Puanları:
  78
  aaaaaaaa
  çok üzüldüm
  bana da sadece bir arkadaşım tavsiye etti.tavsiye een arkadaşım da sevdğm bi arkadaşım,düşüncesi onun gibi...bir kez gittim bir daha da gitmedim..GİTTikteN SONRA DA olumsuz çok şey duydum.
  inşallah senin de ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERİR
  İSTEİĞİN ZMANDA YAVUNU SAĞSALİM KUCAĞINA VERİR.
  BENCE İSTANBUL HASTANESİNDEKİ KAIN DOĞUMCULAR ÇOK İYİ..KORAY BEY VE DENİZ BEY HAKKINDA HEP İYİ ŞEYLER DUYDUM
  KORAY BEY DE DR UM ZATEN..aklında olsun..
   
 14. 15 Ağustos 2013
  Konu Sahibi : annebanamasalanlat
 15. vanli65

  vanli65 Üye Üye

  Katılım:
  10 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  2
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  :KK20:Malesef bizim buralarda hala insanlara böyle davranmaktan vaz geçmediler. İnsanlarımızın biraz sessiz oluşu ,okumuş insana saygı göstermeleri malesef bunları böyle yaptı, o hastanedeki iki doktora gittim Safiye Akansu Saylık diğerinden daha berbat , yolda kedi görsen yaralı bu insanların hamile bi kadına davrandıklarından çok daha merhametli olursun. İnşaallah bu yazıları çok insan okurda o doktarlar ya değişmek zorunda yada mesleği bırakmak zorunda kalırlar.
   
 16. 15 Ağustos 2013
  Konu Sahibi : annebanamasalanlat
 17. pinarali

  pinarali Aktif Üye Üye

  Katılım:
  23 Ocak 2013
  Mesajlar:
  288
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  26
  cnm benim arkadaşıma da dikiş atarken ahhh dedi diye ''o işi yaparken bize mi sordun demişler ''
  böyle hikayeleri duydukça cinlerim tepeme çıkıyor, allah bunları ıslah etsin
   
 18. 31 Ocak 2014
  Konu Sahibi : annebanamasalanlat
 19. naz5501

  naz5501 iyiki varsın bebeğim... Üye

  Katılım:
  26 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  349
  Beğenildi:
  31
  Ödül Puanları:
  68
  canım ya ne kadar zor bir durum.umarım kımse yasamaz bu tarz seylerı boyle vıcdansızların elınde