İç dudakların Küçültülmesi

Konusu 'Genital Estetik' forumundadır ve Adivar tarafından 21 Şubat 2009 başlatılmıştır.

21 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Adivar
  1. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Labiumların iç dudakların düzeltilmesi operasyonlarına labioplasti (iç dudak düzeltme ameliyatı) adı verilmektedir.

ıç dudaklar, bazan yapısal olarak normalden uzun veya asimetrik iç dudak olabilir. Estetik açıdan kötü gözüken ve bazan de cinsel ilişki esnasında penisin itmesi sonucu labiumların gerilmesiyle ağrıya yol açan bu durumda operasyon gereksinimi doğabilir. Tüm bu nedenlerle tedavi ve kozmetik amaçlı cerrahi ile labiumlar normal boyutlarına indirilebilir. Asimetri -eğer varsa- giderilebilir.

Labioplasti iç dudakların düzeltilmesi operasyonu daha önceden doğum yapmamış kişilerde de uygulanabilir. Hatta bakire kızlarda bile yapılması kızlık zarı açısından hiç bir problem yaratmayacaktır.

Küçük dudaklar (labium minus),büyük dudakların arasında ince deri kıvrımı şeklinde uzanır,önde orta çizgide birleşerek klitorisi (bızır) bir kılıf gibi örterler. Küçük dudaklar arkaya doğru küçülür ve belli belirsiz bir kıvrım halini alır. Renk, şekil ve büyüklükleri ırka ve yaşa göre değişiklik göstermekle beraber, cinsel ilişkiye başlama yaşı, ilişki sıklığı, doğum sayısı, uygulanan epilasyon yöntemleri, kilo, şekil ve büyüklüğünde rol oynar. Normal olarak ortalama uzunlukları 5 cm boyunda ve 0.5-1 cm kalınlığındadır. Vajen girişindeki ıslaklığı sağlayan, Bartholin denilen bezlerdeki salgının akış noktası küçük dudakların iç yüzlerinde bulunmaktadır. Bu bezlerin ağzı çok kolay mikrop kapabilmekte ve apse oluşturabilmektedir.

Lokal anestezi altında ,ameliyathane şartlarında küçük dudaklar olması gerektiği kadar küçültülür,kendiliğinden eriyen dikişlerle yara dikilir.Ameliyat süresi, kullanılan ameliyat tekniğine göre 30-60 dakika arasındadır. Bu ameliyat kızlık zarına zarar vermez, cinsel ilişkiye, orgazma, gebe kalmaya ve doğum yapmaya hiç bir zararı veya engeli yoktur. Ameliyattan sonra idrar yapma ile ilgili bir sorun olmaz,doktor tarafından önerilen temizlik yöntemleri ile bakım yapılır.Rahatsızlık verecek derecede ağrı ve yanma olmaz. Yara iyileşmesi ile ilgili problemlerle sık karşılaşılmaz. Ameliyatı ertesi günü duş alınabilir, normal hayata dönülebilir. Yara iyileşmesi 1 haftada tamamlanır, Ameliyattan 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Dışardan bakıldığında ameliyat izi fark edilmez.

Benzer şekilde iç dudakların asimetrik olması durumu da hem psikolojik hem de fonksiyonel olarak cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir ve yine labioplasti gerekli olabilir.

20-30 dakika gibi bir operasyon süresi sonrasında ergenlik döneminden bu yana sorun haline getirilebilen ve kişilerde adeta psikolojik bir takıntı haline gelen bu yapısal deformasyonların düzeltilmesi operasyonları kliniğimizde oldukça başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Sonuçları oldukça iyi olan ve hasta memnuniyetini sağlayan bu operasyonların sonrasında hastalarımız, özellikle kendilerine olan öz güvenlerinin arttığını ve sosyal ortamlarda kendilerini çok daha rahat hissettiklerini ifade etmektedirler.

-netten alıntıdır-

Son düzenleme: 28 Mayıs 2009
  2. 9 Mart 2009
  3. actionwife

actionwife Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben bu operasyonu oldum.

4. 20 Mart 2009
  5. basilicum

basilicum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    vazgeçtim :KK70:DDD

Son düzenleme: 14 Şubat 2010
  6. 20 Mart 2009
  7. canayakxixn

canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Öncelikle genital estetik topiğinindeki yazıları görüşleri okursanız sizin için etkili olacaktır..Bu operasyonu çok sayıda genital estetik yapan jinekologlar ve plastik cerrahlar yapıyor.

Son düzenleme: 15 Kasım 2009
  8. 3 Nisan 2009
  9. merfe

merfe Miiiiv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Açıkcası bu sorun bende bir süredir var. Tedavisi olduğunu bilmiyordum hatta adını bile şu anda öğrendim.
    Ücreti fazla olmasına karşın asıl sorun çok korkuyor olmam...
    Olan arkadaşlar sıkıntılarını anlatabilir mi acaba?
    Çünkü bu sorun benim çok canımı sıkıyor.

10. 3 Nisan 2009
  11. alexis

alexis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canını sıkma hayatım bu durum o kadar cok insanda var ki
    şimdi bi de hastanelerde sanırım ucretsiz de yapıolarmış
    delilergbi para dökmene gerek yok =)
    sadece ilaç ucretini sen ödüyosun (hacettepe. bunu da bi ark yazmış ben onun yalancısıyım)

iç dudaklar dışarı sarkıyo
    hem goruntusu rahatsz ediyo
    hem de külot bikini ya da tayt tarzı şeyler giydiginde fazlalık dışarıdan görünuyo
    otururken ya da bazı hareketlerde sıkışma oluyo
    cinsel birleşmede de sorun oluyo diolar ama ben bilmiyorum deneyimim yok :))
    sorun varsa özelden atablirsin ben dun ameliyat oldum
    ama ameliyatla ilgili ne tavsiye vereblirim ne de doktoru övebilirim cunku daha hiçbişey belli deil
    ödem var, cok şişkin fln

öle işte hytm sıkılma utanma , eger cok rahatsz oluyosan da ameliyattan cekinme bence.

12. 3 Nisan 2009
  13. merfe

merfe Miiiiv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aaa geçmiş olsun hayatım sen bana bilgileri verirsin bir süre sonra :)
    Yani ben her türlü hastalığa dirençliyim acı çekerim ama sorun orası olunca elim ayağım boşalıyor nedendir bilmem.
    Operasyon sırasında ve 1 gün sonra acı filan hissediliyor mu?
    Bu kadarı bile yeterli benim için :)
    Çok teşekkür ederim ve geçmiş olsun tekrardan.

14. 3 Nisan 2009
  15. alexis

alexis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ay bence de geçmiş olsun, geçsin hemencik : )
    ben bi yere daha yazmıştım operasyonun ayrıntılarını buraya da copy-paste yapabilirim istersen ?

operasyondan once lokal anestezi için igne yapıolar bi tek orda canın yanıo
    ameliyat boyunca HıÇÇÇÇÇÇççç bi acı hissetmiosun
    tabi kestigini ipligin geçtigini fln hissediosun ama acı yok rocky :KK70:

operasyon akşamı benim baya agrım oldu oturamadım fln ama
    benim elimi kagıt kessin ben kıyamet koparırım belki ondandır :)
    bisuru insan hafif agrım oldu diyo.
    tabi insandan insana degişio , herkes hissettiği acıyı farklı tanımlıyo farklı yaşıyo.
    bu sabah bi uyandım harika hissettim yani agrılarım gitmişti.
    ılaçlarımı da aksatmıyorum gayet iyiyim =)

darısı başına şekerim bence hiç korkma, yapılması gerekiosa kaçamassın zaten =))))

16. 15 Nisan 2009
  17. ugugbocegi

ugugbocegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yaa bende istiyorum arkadaşlar.ama fiyatı yaklaşık olarak nedir bilgilendirirseniz sevinirim..:KK43: CADIARZU

18. 21 Nisan 2009
  19. fiyona

fiyona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben çok detaycıyım ve iç dudaklar knousunda rahatsız edici boyutta sorunum var. inanılmaz rahatsız oluyorum keza aileme böyle bir şey için ameliyat olcam desem herhalde afaroz ederler yada ayıplaRlar.2000 TL yada 2500 TL gibi fiyatlar yazılmış. hakkını vereceklerse tamamda diğer tarafdan cinsel bölge tek iç dudaklardan oluşmuyor bazen iç dudakların dışarda olma nedeni zayıf dış dudaklar oluyor bazende tek başına iç dudak küçültmek çözüm olmuyordur herhalde çünkü klitorisde dışarıda ve kalın olabilir.
    Ayrıca benim akıntı problemim var bazı yazılarda temiz ve kuru tutmak gerek diyor kuru tutmam akıntı varken dert olucaktır yada mikrop kaparım diyede korkuyorum... al tak bir arkadaşını koluna git deseniz öyle biride yok yanlız ve korku dolu bir ameliyata tek başına girmekde korkutuyor.
    bir plastik cerrahın web sitesini okudum ankarada sevim kutlu diyorki tek başına iç dudakları küçültmek olarak ele alanırsa sonradan klitoris çok etli görünüceğinde rahatsız edici ve geridönüşü olmayan bir görüntü ortaya çıkar diyor.
    şikayeti olan var mı acaba? yada belki doktorların yaptıgı ameliyat sonrası ve öncesi fotoğrafları aradım bulamadım. interneetten uygulama öncesi ve sonrası için resim linki yollarmısınız?