İç Kapı Rengi

Konusu 'Boya ve Duvar Kağıtları' forumundadır ve tiwinky tarafından 27 Nisan 2010 başlatılmıştır.

27 Nisan 2010
    Konu Sahibi : tiwinky
  1. tiwinky

tiwinky Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba canlarım, uzun bir aradan sonra fikirlerinize yine ihtiyacım var. Daha önceden hatırlarsınız belki. Fayans renkleri hakkında sizden yardım istemiştim. Banyo ve mutfak fayanslarımız yapıldı. Eskitme bej rengi oldu. Çok güzel. Şimdi kapıları yaptırıyoruz. Başta krem olsun demiştim ama düşündükçe kararsız kaldım acaba beyaz mı yaptırsak. Kullananlar varsa bana fikir verebilir mi? Duvarlarımız dyonun belje beji olacak. Kapılar krem mi daha kullanışlı olur beyaz mı ?

2. 27 Nisan 2010
  3. lfbrls

lfbrls Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Güle güle kullanın... Bence krem rengi daha kullanışlı ve hoş görünür. Naçizane fikrim a.s

4. 27 Nisan 2010
  5. tiwinky

tiwinky Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Nişanlım da krem renginden yana. Ama iş arkadaşım kafamı karıştırdı. Kirli gibi durur, her renge uymaz beyaz daha iç açıcı falan dedi. Ben de sizlerin de fikrini almak istedim.

6. 27 Nisan 2010
  7. lfbrls

lfbrls Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Ben tam tersini düşünüyorum. Beyaz kesinlikle mutfakta tercih edilmemesi gereken bir renk bence. Oldukça riskli... Beyaz renkte, en ufak şey bile pis görünmesi için yeter...

8. 27 Nisan 2010
  9. tiwinky

tiwinky Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    mutfak dolaplarım da bej krem tonlarında olacak. benim korkum krem kapı bej rengiyle boğar mı ?

10. 27 Nisan 2010
  11. DML

DML Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım merb.büyük bi kapı firmasında çalışmış biri olarak sana tavsiyem,açık ceviz renkte kapı kullanman.
    beyaz yada bej kapıların renkleri birsüre sonra sararma olacak,sararma yapmaması için uv ışınları ile kurutulması gerekiyor bu tarz kaıların maliyeti 800 tl civarında.eğer panel kapı alacaksana açık beyazı tavsiye etmem,açık ceviz çok güzel duracaktır dolapların ve duvar renginle uyumlu olarak.
    duvar boyanız krem olduğu için yakın tonlarda kapı kendini göstermez,bikaç ton koyu renkte seçmelisin ki kapı kendini göstersin ve şık dursun.ayrıca kapı rengi seçerken yer döşemelerin rengi baz alınırak seçilmelidir daha sonra duvar boyanız.
    umarım yadımcı olabilmişimdir.

12. 27 Nisan 2010
  13. lfbrls

lfbrls Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Hımmm... Peki koyu renk düşünmüyor musunuz kapı için? Kahve tonları da çok şık durabilir...:uhm:

14. 27 Nisan 2010
  15. tiwinky

tiwinky Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Açık renk evi daha ferah gösterir diye düşündük. Hep aklımızda beyaz ya da krem vardı. Parkeleri akağaç ya da batı çamı renginde düşünüyoruz. duvarlar bej olacak krem değil. o zaman krem güzel durmaz mı DML ?

16. 27 Nisan 2010
  17. DML

DML Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım,bak yerin zaten açık renk,kapılarda açık renkte hoş olmaz.sana tavsiyem açık yada koyu ceviz tercih etmen.illaki açık renk istiyorsan açık ceviz ama benim fikrim kesinlikle koyu ceviz güzel olacaktır.işyerinde ünlü mimarlarla çalışmaktan,az çok bu işi kaptım.
    açık renk kapı, akçaağaçla parke ile güzel olmaz tatlım.
    kapı firmasına gittiğinde görevlilerde sana yardımcı olacaktır.

18. 27 Nisan 2010
  19. DML

DML Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    zeminin açık renk olması zaten evini ferah,geniş ve aydınlık göstercektir.
    ceviz tonlarında kapı ise zeminin ile duvar boyan ile uyum içinde şık duracaktır.
    panel kapılarda beyaz renkleri asla tavsiye etmem,iki yıl sonra tekrar kapılarını değiştirmek durumunda kalıcaksın emin ol.