İç Sesine Güven...

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve Calma tarafından 22 Kasım 2007 başlatılmıştır.

  22 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Calma
 1. Calma

  Calma Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  862
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  İçsel sesine daha fazla güvendikçe, bu ses daha açık ve daha yüksek olacaktır. Ve bu sese daha fazla güvendikçe ve ona gore hareket ettikçe, bir sure sonra, herhangi birşey hakkında düşünmeye bile gerek olmadığını göreceksin
  Tanrı, işaretler vermeyi ve ne yapışlması gerektiğini soylemeyi surduruyor fakat bunu fısıldayarak yapıyor – Doğru olan bu. O bağırmaz. Ve biz çok fazla gürültü içinde olduğumuz için bu fısıltıları duyamıyoruz. Tanrının sesi olan iç sesinizi dinleyin… Ve yalnızca dinlemekle kalmayın, ona gore davranın. Adanmişlıkla, onunla birlikte hareket edin.
  İç sesinize gore davranmaya başladığınızda, bazen bu çok fazla riskli olacaktır, fakat bu riski alın – çünkü nerede risk varsa orada yaşam vardır, nerede risk varsa orada gelişme vardır. Tehlikeli biçimde yaşa. Eğer bu ses 'şunu yap' diyorsa onu yapın ve sonuçlar hakkında canınızı fazla sıkmayın. Başka hiçbir şeyin bir önemi yok.
  Ve bazen zihniniz bunun çok fazla olduğunu söyleyecektir – bunun hakkında düşünün. Eğer düşünürseniz, iç sesiniz kaybolacaktır. Düşünürken kaybolur. Düşünmeyin. Davranın. Ve herbir hareketinzin sizi bu sese daha çok yaklaştırdığınızı göreceksiniz. Ve bu sese gore birkaç kere hareket ettiğinizde ve sesin sizi daima doğru yere götürdüğünü gördüğünüzde, içinizde herhangi bir şüphe kalmayacaktır. Ve düşünmek artık ortadan kalkacaktır. Düşünmek iç sesin yerine geçen birşeydir. Tanrının nasıl dinleneceğini unuttuğumuz için düşünmek zorunda kaldık.
  Farkındalık içindeki gerçek bir kişinin düşünmeye ihtiyacı yoktur. Tanrı ona her ne zaman, her neye ihtiyaç duyuyorsa vermeye devam ediyordur.
  Osho
   
 2. 22 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Calma
 3. EU1

  EU1 Guest

  Cotton emegin için teşekkürler
  ama
  zor okunuyor hem yeşil hemde ortada yapmışsın yani okumakta zorlandım açıkcası...