içe dönük meme başı emzirmeye engel olur mu?!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yesh tarafından 25 Haziran 2008 başlatılmıştır.

25 Haziran 2008
    Konu Sahibi : yesh
  1. yesh

yesh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar, içe dönük meme başı doğumdan sonra bebeğimi emzirmeme engel olur mu? Bilgisi olan var mı? Şimdiye kadar nedense hiç aklıma gelmemişti... 22. haftamdayım ve artık doğum sonrasını da düşünmeye başladım, bu konu da geldi takıldı aklıma :uhm: Bilgisi veya tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim...

2. 25 Haziran 2008
  3. minelne

minelne afffettt Allahımm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bildiğim kadarıyla zor oluyor bebeğin memeyi tutması,eczanalerde emzirmek için meme uçluğu var ondan kullanılıyor,tecrübeli değilimfisfisfisyengemden biliyorum canım

4. 25 Haziran 2008
  5. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim de oyle ve henuz hamile degilim. ama arkadasim bana hamile olunca surekli gogus ucunla oyna disari cek dedi.

ayrica silikon gogus uclari var. boyle tik diye yapisiyor. bgence onlar gogus ucun olsa da kazim. cunku bebek bazen alamiyor anne gogusunu ya da acitiyor. o zaman iyi oluyormus.

6. 25 Haziran 2008
  7. Valla bilgim şu ki: bebek göğüsucundan kamış gibi emmeyecek, tüm kırmızı bölgeyi ağızına alması gerekiyor. benim kuzenim de öyleydi, o hiç kullanmadı bu silikonlardan ve hiç bir sorun çıkmadı..
    Ama bu siteye de bir göz atıver istersen...

http://www.annebebek.com/yeni_emzirme_sorunlari.asp?konu=2

8. 25 Haziran 2008
  9. 25 Haziran 2008
  10. istem

istem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben bi arkadaşımdan biliyorum bunu.normalde zaten göğsünün ucu hep içe batıkmış.doğumdan sonra da çıkmadı tabi.bebeği meme ucunu bulamayınca da ememedi.tek göğüsten emzirdi o da diğer göğsünü de hep sağdı biberonla verdi bebeğine.sende nasıl olur bilemem tabi.hayırlı doğumlar canım...:KK46:

11. 25 Haziran 2008
  12. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğlum emmemişti kesinlikle silikon ucu bile amadı..mamalarla büyüdü sıpa:))

13. 26 Haziran 2008
  14. sezin05

sezin05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benimde gögüs ucum içe dönük ve doğuma 1.5 ay kaldı.bu sitede bir arkadaş bana enjektörün ucunu kesip gögüs uçlarımı onunle bir kaç sefer çekmemi söylemişti vakum gibi çekiyor.ben onu yapıyorum.o anda gögüs ucum dışarı çıkıyo sonra yine sönüyo senağlama ama bebeğimi emzirmeden hemen önce böyle yaparsam bebek tutabilir diye düşünüyorum sende bir dene istersen.

15. 26 Haziran 2008
  16. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    benim de göğüs uçlarım hamilelikten önce öyleydi şimdi yavaş yavaş çıkmaya başladı okuduğu bebek bakım kitabımda doğuma 1 ay kala meme ucundandibine doğru masaj yapın diyodu çıkartıyomuş masajı erken yapmak zararlıymış erken doğuma bile neden olabiliyomuş hormonlar ayaklanıp doğum başlatabiliyolarmış

17. 26 Haziran 2008
  18. yesh

yesh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Tesekkur ederim kizlar, iyiki varsiniz yerimseniben Internetten de arastirdim biraz; eger hamileligin ilerleyen aylarinda meme ucu cikmazsa gogus pompasi yada silikon gogus ucu kullanabilirsiniz diyor. Pazartesi doktora gittigimde bunu da sorayim, bakalim onun bir onerisi olacak mi. Aslinda hastanedeki emzirme isine yardim eden hemsireler de iyi bilir sanirim. Neyse takmamaya calisacagim kafama bunu, hic olmadi sutu sagip biberonla veririm :sm_confused: Insallah hepimiz sag salim kucagimiza aliriz bebislerimizi...