içim acıyor:(

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve SaGoSu KaJmEr tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

12 Kasım 2009
    Konu Sahibi : SaGoSu KaJmEr
  1. SaGoSu KaJmEr

SaGoSu KaJmEr sessizliğine aşığım!!! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    24 yaşındayım dünyalara değişmeye kıyamadığım bir evladım var Allahım tüm isteyenlere versin inşaallah ancak içimi acıtan ve beni çok endişelnediren bir konuyu elimin dilimin yettiğince paylaşmak istiyorum sizlerle gün geçmiyorki çocuk ölümleri istismarlar cinayetler 5 kuruş için kıyılan canlar görmeyelim korkuyorum nasıl saklayıp koruyacağız evlatlarımızı böyle canilerden içim acıyor içim yanıyor tv açtığımda artık feryatlarla yürekleri yakan anneleri görmek çok içmi acıtıyor vicdan kalmamış insanlık ölmüş katili ise menfaat olmuş...mafoldumben

şimdi esas korkularım yavrum ağlayacak diye üzerine titrediğim canım ilerde okula başlayacak sevecek sevilecek bu güven duygusuyla nasıl içim titiriyor anlatamam hergün dahada kötüye giden yaşantımızda çocuklarımıza sağlıklı bir toplum istiyoruz kan dökülmesin anneler ağlamasın dua ediyorum bütün anneler ve evlatları için ALLAHIM BİZLERİ ANNELERİMİZE ,EVLATLARIMIZIDA BİZLERE BAĞIŞLA mafoldumben

2. 12 Kasım 2009
  3. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben henüz anne değilim ama her duyduğum olayda ben onu nasıl korurum diye korkuyorum. en son erzurumda öldürülen çocuğa o kadar üzüldüm ki anlatamam. küçükken heralde okul servisine de güvenemem babası yada ben bırakır alırız okuldan. istanbul gibi yerde iyice psikopata bağlarım sanırım. Allah herkesin yavrusunu korusun.

4. 12 Kasım 2009
  5. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Çocuğunu korkutmadan paranoyak etmeden yaşının aklının alabileceği ölçülerde eğiterek
    Çocuğun sormayı sorgulamayı öğrensin
    80 darbesinden sonra yazık ki sindirilen toplum sindirilmiş çocuklar yetiştirdi
    Düşünmesin sormasın sorgulamasın başı belaya girer diye kaderci ezik bi nesil yetişti
    Bunu değiştirmenin zamanı geldi,
    Çocuğun sordukça bıkmadan usanmadan cevap vermelisin
    Oturup ders şeklinde değilde yeri geldikçe öğretmelisin
    En büyük ders yabancılar
    Aman çocuğum sıcak kanlı kimseyi yabancılamıyor diye bakmicak ona yabancılardan bişey almamasını peşlerinden gitmemesini öğretmeliyiz
    Çocuklarımıza zaman ayırlalım gezmeler ev işleri eş dost komşu derken onları kendi halinde büyümeye bırakmayalım

6. 12 Kasım 2009
  7. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    amın canım.allah herkesın yavrusunu korusun.bende suanda hamıleyım.o erzurumdakı cocugunoldugunu sabah kahvaltı ederken ogrendım.lokmalar nasıl bogazıma dızıldı anlatamam.agladım agladım...nasıl bır dunyaya cocuk getırecegız ne kotu bır dunya.rabbım hepımızın aılesını yavrularını korusun...

8. 12 Kasım 2009
  9. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    sahrud haklısın canım. müge anlıda izledim o erzurumdaki çocuk kuzu kuzu katiliyle beraber gidiyordu. kardeşimle bana ailem hep tembihlerdi. yabancıyla bi yere gitme, verdiklerini yeme diye. ev telefonumuzu babamın bürosunun telefonunu ezberletmişlerdi.

10. 12 Kasım 2009
  11. sahrud72

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Henüz çocuğum yok belki bu yüzden bol keseden sallıyorum ama
    ıyi çocuklar yetiştirip Dünya'ya iyi insanlar kazandırıcaz ki
    Dünya daha yaşanır bi hale gelecek ve kötülerin dünyası olmaktan kurtulacak
    Umut kızlar umudunuzu yitirmeyin

12. 12 Kasım 2009
  13. sahrud72

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Eskiden bende ezberlemiştim ev iş numarasını ama şimdi bissürü numara var ezberlemek zor olabiliyor
    Kalın yırtılmaz bi kağıda evinizin eşiniz ve sizin cep iş numaralarını yazıp çocuğunuzun sürekli üstünde taşımasını sağlayın
    Ve çocuklara kayboldukları zaman polise gitmeyi öğretmek lazım
    Bi çok çocuk polisten korkuyor oysa sevmeyi onlardan yardım istemeyi öğrenmeliler

14. 12 Kasım 2009
  15. SaGoSu KaJmEr

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Allahım inşallah hayırlısıyla evlat sahibi eder sizide :KK46: ağız tadıyla ve istediğiniz gibi yetiştirirsiniz

16. 13 Kasım 2009
  17. SaGoSu KaJmEr

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende gün boyunca işe verdim kendimi düşündükçe içim sızladı kimbilir nasıl acı çekti yavrucak :gitme:

18. 13 Kasım 2009
  19. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    gerçekten son zamanlarda çocuk yetiştirmek zor hatta yaşamakda zor çünkü insanların sosyo-ekonomik nedenlere psikolojileri alt üst olmuş durumda ama şu var çocuklarımızı genelde bizden korkacak şekilde yetiştiriyoruz (bu daha çok bizim yaş grubumuza yapıldı) kızlara cinsel konular hep ayıp sakın kimsyle konuşma diye söylendi ve toplumda sorunlu olan insanların tacizlerine ses çıkartamadı çoğu kızımız.
    akrabalarımız ailemizdir zarar gelmez diye öğretildi oysa onlarda insan ve kimse kimsenin içini bilmez bunu düşünen olmadı bakarsanız öldürenler ya akraba ya yakın komşu yani eve sürekli girip çıkanlar.
    artık çocuklarımıza şunu öğretmemiz lazım kimseye güvenmeyeceksin ne olursa olsun annen baban seni her durumda korur ve arkandadır bize herşeyi anlatacaksın.tabi bunu yaparkende kendine ve topluma güvensiz bir çocukta yetiştirmeyeceğiz