Icim icimi yiyor kizlar hüngür hüngür agliyorum

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve _chocolate_ tarafından 29 Nisan 2010 başlatılmıştır.

29 Nisan 2010
    Konu Sahibi : _chocolate_
  1. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar bugün spermiogram testinin sonucunu söyledi doktor bana. Simdilik sadece telefonda söyledi, sperm sayisi cok azmis ve hareketsizmis.

Bunun yanisira bende PCO, Tiroit vede diabetes var. Bunlarin hepsi hamileligi zorlastiran faktörler, bizde ise hepsi birden var.

Ben bebegim olsun diye gelecek ayi bile göze alamazken umudumu yitirdim neredeyse. Engelin biri asilir ikisi asilir ama bukadar engelle napacagiz biz hic bilemiyorum. Korkarim cocugumuz olmayacak.

Düsünüyorum tüp bebek yoluna mi basvursak?? bileniniz var mi Tüp bebek yapdirmak hemen hemen kaca mal oluyor? Cünki finans durumuda bizde bir faktör maalesef.

Cok üzülüyorum kizlar hicdegilse sizinle dertleseyim dedim :çok üzgünüm:

2. 29 Nisan 2010
  3. **garfield**

**garfield** Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Allah yardımcın olsun canım. Ne diyeyim.. Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermezmiş..
    Umarım en kısa zamanda aşılır problemler..

4. 29 Nisan 2010
  5. ebrar_53

ebrar_53 Sana sığındık Rabbim Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    198
    canım allah yardımcın olsun hiçbir zaman umudunu yitirme rabbim ol dedikten sonra imkansız olan bile olur .yeterki ol desin .boşuna kendini yıpratma umarım bütün sorunlar hallolur ve bebişine kavuşursun..

6. 29 Nisan 2010
  7. nurfeza

nurfeza Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah allah sakın elbet üzüleceksin ama lütfen "olmayacak , düzelmeyecek " gibi yargılarla kendini yıpratma zaten bu şekilde baştan kaybedersin!

Bir topik var orada " Birgün inatla anne olacağım" diye çok hoşuma gidiyor.. Neler okuduk neler gördük lütfen bunlar aşılıcak engeller sadece biraz daha sabır ve kararlılık kendine çok iyi bak sağlıkla kal Dilerim ki tedaviye gerek kalmadan bebişin göbüşüne konarrrr:ecrin_bebek:

8. 29 Nisan 2010
  9. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canim cok sagol. Zaten pes etmiyecegim daha onu vermeden verdi sevgisini allah bana sonuna kadar ugrasacagim. Asla pes etmek yok. Insanin umudu ister istemez kiriliyor ama üzülüyorum elimde degil.

10. 29 Nisan 2010
  11. peluska06

peluska06 ikizlerim melek oldu :( Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    neler nlerr gördük kimlerin çocukları oluyorr
    her isteğin hayırlısıylaa olurrr
    umudunu yitirme tıp çokkk ilerdeee

Son düzenleme: 2 Mayıs 2010
  12. 29 Nisan 2010
  13. patly

patly Proud Mom Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    chocolate

gecmis olsun ama bu kadar uzulme dunyanin sonu degil. Tup bebek yaptirirsiniz siz de. Tup bebek formunda Almaya da yasayan bircok arkadas var. Onlara sorarsan sana ordaki maliyetleri soylerler. Hatta benim duyduguma gore ilk birkac denemede devlette yardimci oluyormus. OLmadi gelir TR de yaptirirsiniz. Moral bozmak yok. Hic spermi, yumurtasi olmayanlar var;-(( UZme kendini

14. 30 Nisan 2010
  15. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canim sorun su, almanyada tüp bebek olsun, asilama olsun en azindan yarisi sigorta tarafindan karsilanmasi icin en az 25 yasinda olmam gerek ve ben henüz 23 yasindayim. zaten 3 yildir evliyim daha iki sene beklemek ömrümü törpiliyecek. sigorta karsilamadigi zamanda cok pahali oluyor busefer bizi asiyor. Onun icin simdilik tek alternatifimiz türkiyede yapdirmak ama ordaki fiyatlar ile ilgili hicbir fikrim yok...

Sonra doktorla yüzyüze görüsmemiz gerekiyor daha görüsemedik acaba bunun tedavisi varmiymis bunuda bilmek gerekir. Elbette bunada sükür ediyorum ama insan üzülüyor gülüm be üzülmez mi.

16. 5 Mayıs 2010
  17. novrain...

novrain... Derin's mommy Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canm soğan suyu kürünü öneriyor i.saraçoğlu pcos için bi dene derim faydasını gören çok eşinede keçiboynuzu kürü ve havuç suyu sperm sayısını artırıyomuş

18. 5 Mayıs 2010
  19. champagneshimmer

champagneshimmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.915
    Ödül Puanları:
    213
    polikistik over sendromu ( PCO) ilaç tedavisi ile gecer yada kist varsa ameliyat ile alırlar ve her türlü gebe kalırsın, tiroit yetersizliginden gebe kalanları tanıyorum. yeterki tedaviye en erken şekilde başla. diabet biraz zorlu ama onu da aşarsın çünkü gizli şeker hastası olan ark. var catır catır dogurdu ama 1 tane cocugu var...şeker hastası oldugunu da gebeyken anladı...
    tek sorun eşinin spermlerinin canlanması :) onun içinde ilaç milaç bişey vardır ve en önemlisi tedavi olmayı istesin...
    benimde prolaktin hormonum yüksek 9 ay önce doztinex içiyordum. şimdi gynodele cevirdi doktor ilacımı ve prespektüsünde okuduguma göre pco için de bu ilaç veriliyormuş. ve gene diyor ki gebe kalmak istemeyen kadınlar bu ilacı içerken korunsun :KK66:

Son düzenleme: 5 Mayıs 2010