İçimde kalan ukdedir, yeni gelin evi

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve çamaxsxxixrsuyu tarafından 30 Ekim 2008 başlatılmıştır.

30 Ekim 2008
    Konu Sahibi : çamaxsxxixrsuyu
  1. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    selam arkadaşlar, burda herşeyi paylaşıyoruz değil mi? bunu da sizlerle paylaşmak ve sizlere danışmak istedim...biz, evlenirken eşimin bekar evine yerleştik...iş yerlerimize yakın ve çok merkezi bir yerdeydi...o yüzden de değiştirmedik...biz de her evlenen çift gibi en çok beğendiğimiz mobilyaları aldık ve hala taksitlerini ödüyoruz...kayınvalidem eşime çeyiz niyetine salon halısı almış ve ben bu yüzden salonuma istediğim halıları alamadım..sonra mobilyama uygun halı aldım ama sermedim çünkü evimize geçeceğiz yakında....ayrıca salon hariç hiç bir odaya perde almadım..çünkü eşimin kullandığı perdeler yeniydi...oturma odasına birşey alamadık, yeni iki kanepesi vardı eşimin....ayrıca yattığı bazada yeniydi, onuda çocuk odasına koyduk, kıyamadım hiçbirine...hala da kullanılmadıkları için yepyeni duruyorlar....oturduğumuz ev çok eski bir ev, mutfak dolapları yetersiz ve eski...ayrıca banyomuzda ne bir dolap var ne birşey....öyle idareten kullanıyoruz işte, duşakabin bile yapmadı ev sahibi...biz de inat ettik, yaptırmadık....ilk başta biz oturacağız yaptıralım dedik, sonra kızıp vazgeçtik....bir gün misafirlerim vardı, biri dedi ki ay canım ya, sen de yeni mobilyalarını gönül rahatlığı ile kullanamadın dedi...başka bir gün bir arkadaşım, evde herşey olmasına rağmen, eksikler yavaş yavaş tamamlanır dedi..bir arkadaşım, evine geçince senin evinde yeni gelin evi gibi olur dedi....bir de burada ev fotolarına bakıyorum, şıkır şıkır...niye benim evim yeni gelin evi gibi olmadı evlendiğimde diye dertleniyorum bazen...evimize geçmeden önce içine herşeyi yaptırıp parkesinden, kartonpiyerine, dolaplarından, duşakabinlerine kadar öyle geçeceğim, umarım içime sinir de benim de yeni gelin evim olur...evin eskiliği görünüşü çok etkiler değil mi? yeni eve geçince mobilyalar kendini daha da gösterir mi sizce? karton piyer evi şık yapıyor ayrıca değil mi? kusura bakmayın kafa şişirdim...

arkadaşlar, bu açtığım konuda yazdıklarım size iki parça eşya için üzülen biri imajımı verdi, gelen yorumlarda böyle ifadeler var, lütfen yapmayın....ben sahip olduklarımın farkındayım ve ülkedeki sıkıntıların da farkındayım, marsta yaşamıyorum....

Son düzenleme: 3 Kasım 2008
  2. 30 Ekim 2008
  3. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    canım benim ya çok zevkli birine benziyorsun eminim senin evinde muhteşem olucak...4 gözle bekliyeceğim fotolarını......

4. 30 Ekim 2008
  5. Elis

Elis Guest

Allah mutlulukla oturmayi nasip etsin,gule gule oturun iyisalah:Saruboceq:

6. 30 Ekim 2008
  7. Afro

Afro minik prensesıyım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    cnm ınsallahh senınde gusel bı ewın olur allah sana o zaman göstermemıs ama ılerde daha ıyısını gösterırı emınım unutma her kötu gunun ardında gusel bı gun wardırr

8. 30 Ekim 2008
  9. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    benim annem hayatında ilk kez gördüğü bir eve gelin gitti :))) ne mobilya ne yatak ne bişi, herşeyi büyükler halletti. 1984te evlendiler öle 30lar 40lar da deil yani :)

çok sinir bozucu bir durum, güldüğüme bakmayın. benm kocam olsa naparım bilmem ama.
    bu arada salon koltukları hala duruyo :) durumumuz iyi olmasına rağmen.
    rahmetli dedem amıştı onları çünkü, babam kıyamıyo :KK43:

:))))))))))))
    ay çok özür dilerim, vallahi sinir bozukluğu yaaaa... offf evlenemicemm :KK43:

10. 30 Ekim 2008
  11. OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ne yazık ki hiçbirşey tam istediğimiz gibi olmuyor canım..benim şuan bomboş bir odam var çamaşır astığım ütü yaptığım..
    3 aylık evliyiiz ve tv alalı 10 günü geçmedi.perdelerimiz bizim de idareten bende burdakilerin perdelerine imreniyorum çok masraf olmasın eşime kıyamadığım için tanıdıktan perdelik alıp kayınvalideme dikdirdim.
    güneşliklerimiz de annemin:KK43: fransız balkonumuz olduğu için yani cam yere kadar olduğu için güneşlik havada kaldı çok komik görünüyor.hım halılarımız da yok.babamın uzakdoğudan getirdiği kürklü halıyı serdim(çeyzim için, bebek odanakoyarsın ilerde demişti) ekskler hiç ama hiç bitmiyor şikayetlenmek değildi niyetim içini bi nebze olsun rahatlatmak istedim.
    rabbim sevgi ve huzur eksikliği vemesin inş.

12. 30 Ekim 2008
  13. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    ıkı yıl oldu evleneli,,,,

kıracıyım sonucta neden baskasının evıne gore esya alayım ya da tadılat yapayım kı..

benımde bazen icim gıdıyor alısverıste bıle.. ama bu ne parasızlıktan ne de baska bır dusunceden kaynaklı.. evımı sıkır sıkır susluyorum ama benımde perdem esımın bekarlığı.. bı kac kez dusundum yaptırayım dıya ama ya yarın baska eve tasınmak zorunda kalırsam...

butun bunlara ragmen evımle öylede butunlestım kı.. cok sevıyorum...

allah can saglıgı versın.. inşallah kendı evınıze tasındıgınızda mukemmelı yaparsınız...

14. 30 Ekim 2008
  15. deniz_yildizi

deniz_yildizi Canımsın.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bunları dert etme canım evinde huzurun olsun, mutluluğun olsun
    gerisinin hepsi gelir canım seninde çok güzel bir evin olur Allahın izniyle
    istediğin gibi dayar döşersin üzülme lütfen....

16. 30 Ekim 2008
  17. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bizim evimiz de merkezi bir yerde. her yere kolaylıkla ulaşım var.evin tek özelliği bu. evimiz eski sayılır ve kullanışsız bir ev. hatırı sayılır bir kira ödüyoruz üstelik. eşyalarımız ne kadar yeni olsa da ev eski olduğu için eşyaları pek göstermiyor. kiradan dolayı biz taşınmayı düşünmeye başladık.
    inş en kısa zamanda evlerimize geçeriz.

18. 30 Ekim 2008
  19. FirstLady

FirstLady ÇiLeK Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    zamanla herşeyin olur be gülüm. biz karı-koca çalışarak evimizi kurduk. her aldığımız eşyayı saatlerce seyrederdik. kullanmaya kıyamazdık. onun zevki bir başka oluyor inan.