İçime Oturdu :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sozyasi tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : sozyasi
  1. sozyasi

sozyasi Hüzün Dostu..! Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Uzun süredir buralara uğramıyordum arkadaşlar ama bir mevzu varki içime oturdu. Çaresi yok tabi ama belki sizin söylediklerinizle içim rahatlar. Konu şu biz yaklaşık dört ay önce ev almak için bakıyorduk ve kendimize göre bir ev bulduk. Ev sahibi insan çok ilgili iyi birine benziyordu. Neyse evi almaya karar verdik ve kredi başvurusu için evin tapu belgesinin fotokopisini istedik. Ev sahibi tapuyu verirken bizden kapora istedi tamam dedik ve az bi para veriyoduk ama bize ne olursa olsun bir şekilde aksilik olurda kredi çıkmazsa paranızı her şekilde tamamıyla iade edicem dedi. Bizde zaten evi alıcaz (kredide çıkacak gözüyle bakıyoruz tabi) ne kadar verirsek bizim açımızdan iyidir diyerekten adama da güvenip bir aylık ev kiramızdan fazla kapora verdik. Ama aksilik oldu ve kredi çıkmadı ALLAH'ın işinden sual olunmaz. Bankalar bizi bir buçuk ay gibi bekletti. Ama bu sürede sürekli ev sahibiyle iletişimdeydik ve kredi için umudumuz kalmayınca ev sahibine durumu anlattık. O da evin annesinin olduğunu kaporayı onun aldığını ve almanyadan dönünce ödeyeceklerini söyledi. Bizde tamam dedik aradan 2 buçuk ay geçti baktık bunlardan tık yok. Sonra biz annesini aradık ve kadın bize ne desin ben sizi bir buçuk ay bekledim kaporayı vermeyeceğim. Tamam kaporayı verip vermemekte özgürdür mal sahibi ama vereceğim deyipte bizden fazla para almaları ve o parayı ALLAH'tan korkmadan çatır çatır yemeleri içime oturdu. Telefonda kadına ama vereceğiz dediniz bizde fazla para verdik bile diyemedim saydı saydı telefonu kapadı. Oğlu ise tel. hiç açmıyor ne bana ne eşime. O kadar içime oturdu ki o para. Kaporayı geri vermeyiz deselerdi 100-200 tl felan verirdik gidince de bu kadar üzülmezdik ama sıkışık bi durumda ordan burdan borç alıp verdik biz o parayı. Yaptıkları öyle içime oturdu ki olayın üstünden dört beş gün geçti ama hala hazmedemiyorum. Çok içime oturdu ve beddua ettim. Oğluna da anasına da mesaj yazdım dilerim yalan söyleyip aldığınız o para çocuklarınızdan çıkar diye. Biliyorum yanlış bir beddua ama çok canım yandı ihtiyacımız olduğu bir dönemdeyiz ve biz o an elimizde ne varsa verdik onlara küçümsenicek bir para da değil. Biz eşşek gibi çalışıp emek verip para kazandık onlarda hiç utanmadan yediler. Kimileri gidip evinin camlarını indirin dedi ama ben onların yaptığı adiliği yapmam. ALLAH' a havale ettim ama giden de bizden gitti :KK43:

Son düzenleme: 24 Ağustos 2009
  2. 24 Ağustos 2009
  3. seyrekyagmur

seyrekyagmur Güncel : 68,8 YILBAŞI Hedef: 63 Üye

Beğenildi:
    2.435
    Ödül Puanları:
    123
    yya cidden kötü olmuş be canım ama senin yerinde olsam başka numaradan ev tutcam bahanesiyle buluşur ve acısını çıkarırdım açmaz kendi tel.inizden...başka sabit bi numaradan deneyin derim..

4. 24 Ağustos 2009
  5. cemre_SU

cemre_SU halasının kuzusu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    keşke önce kredi halledip sonra ev baksaydınız haram para kimseye fayda etmez canım üzülme :1no2:

6. 24 Ağustos 2009
  7. sozyasi

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Ya canım arasak muhatap olsak ne geçicek elimize çirkeflikten başka. Adam olmayan yüzümüze bakmakla mı utanıcak. Yoksa evlerini biliyorum giderim kapılarına ama ne çare.. Parayı vermeyecekler akılsızlık bizde her lafa her insana güvenilmez. Ne bilelim böyle olacağını :KK43:

8. 24 Ağustos 2009
  9. semiha

semiha evli mutlu çocuklu... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bu sıralar böyle olayralrı çok duyar oldum.
    görümcemlerde arba almak için niyet ettiler.istanbulda oturuyor görümcem bursadan bir araba beğenmişler.adam kapora ver arabayı bekleteyim demiş.adamda emekli öğretmen yani.
    bunlar adamın hesabına para yatırdılar.para gitti adama hiç bir şekilde ulaşamıyorlar.

allaha havale et bence.başının gözünün sadakası olsun.

10. 24 Ağustos 2009
  11. sozyasi

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ev tapusu olmadan kredi çekemiyosun ki. Önce evi bulup daha sonra kredi çekebiliyorsun tapu üzerinden.

12. 24 Ağustos 2009
  13. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    cnm ya geçmiş olsun.inşallah alırsınız diyeceğim ama vermezler sanırım artık.boşver.başının gözünün sadakası olsun.söyleselerdi dediğin gibi daha az verirdiniz en azından bu kadar zararınız olmazdı.boşver cnm sıkma canınıza bir şey gelmesin.

14. 24 Ağustos 2009
  15. Ocean

Ocean Rabbime Emanetsin Efe'm Pro Üye

Beğenildi:
    334
    Ödül Puanları:
    188
    Bu devirde hiç kimseye güvenmeyeceksin.
    Sizin hatanız güvenmek olmuş.
    Haram para onlara hayır getirmez emin ol ve Allah'a havale et canım.

16. 24 Ağustos 2009
  17. sozyasi

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ALLAH kahretsin öyle insanları diyecek başka bişey yok. ALLAH'a havale ettim zaten şu mubarek ramazan içimden ah ediyorum ama işte aklımdan çıkmıyor bu yapılan. Parasını bile geçtim ya bizi öylece kandırmalarına sinir oldum.

18. 24 Ağustos 2009
  19. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    inan o para onlardan kesin çıkar....kimsenin ahı kimsede kalmaz....yaptıkları hiç hoş bişey değil...siz parayı sokakta toplamıyorsunuz.....Allah a havale edin