İçindeyken Bezdiren,Dışındayken Özendiren Tek Şey Evliliktir

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve EU1 tarafından 4 Haziran 2009 başlatılmıştır.

4 Haziran 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Bu yazıyı yıllar önce bir mağazada duvar yazıları satılan reyonda okumuştum.Yıllar geçti hala unutmuyorum halbuki hafızam hiç kuvvetli değildir.Ne zaman eşimle bir sıkıntımız olsa aklıma bu cümle gelir gülerim.Kızım ortada bişey yok otur oturduğun yere mutlusun uzatma derim kendime.Eski beni, düşünüyorumda ilk evlendiğim zamanları, saçma sapan ne çok şeyi kafama takıp evliliğimden bezdiğimi düşünmüşüm,hala gülüyorum kendime eşim hala bazen hatırlatır alay eder benimle utanırım:eek:,çocukluk hepsi hepimiz yaşıyoruz.Ananem "şimdi kadın olmaya ne var çamaşırı makina yıkıyo,bulaşığı makina yıkıyo,evi süpürge süpürüyo,hazır yamekler bile var şimdi, kadınlar genede mutlu değil,bizim zamanızda 7tane çocuğa bakardık,çamaşır yıkardık,bulaşık yıkardık ayrıca kayın valideye kayınpedere bakardık gene gıkımız çıkmazdı" derdi.Bende "ya anane ozamanla bu zaman birmi derdim" .Azcık eşimle aram bozulsa dışarda sevgilileriyle elele kola gezenlere bakar üzülürdüm ,eşime sarılıp hadi bizde gezelim,diyeceğim yere nekadar şanssız olduğumu düşünürdüm,o ellele gezen kızda büyük ihtimalle bizi çocuklarımla görünce "ne şanslı keşke bizde evlensek ondan bir çocuğum olsa" diye sevgilisine bakıp içinden geçiriyordur kim bilebilir.2 yıl evli kalıp şiddet yüzünden evliliğini bitiren çok yakın bir akrabam vardı 10 yıl dul kaldı ben sıkıntım olunca bunalıyom deyince kızardı bana "kıymet bil" derdi bekarlığından dert yanıp "yalnız ölücem "diye ağlardı.şimdi evlendi muradına erdi.Diyeceğim oki bu sözü doğrulatan şeyler oluyor hayatta ,evliliklerde özellikle ilk yıllarda.biz dışardaki bekara sorumluluğu yok diye özenirken ,onlar bize ne güzel inşallah bende yuva kurarım diye iç geçiriyor çoğu zaman, evlilik dünyanın en güzel şeyi doğru insanla olduğu zaman bence,bekarlıkta güzel yerinde.boşuna dememişler bekarlık sultanlık diye..o zaman bu sözde doğruluk payı varmı arkadaşlar..

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Haziran 2009
  2. 4 Haziran 2009
  3. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Evlilik ,müthiş kıymetli bir akit..Allah cc ya söz veriyoruz ,eşimizle aynı yastığa ve yola baş koymak ,bir ömür hayatı beraber anlamak,beraber gülmek,ağlamak için...
    Ne kadar duru ve içten yazmışsınız,yüreğinize sağlık.
    Çağ değiştikçe,kuşak atladıkça,doyumsuz ve tatminsiz lik hat safhada oluyor bu çıplak bir gerçek bence,tüketim toplumu olduk çıktık,maneviyatımızı yitiriyoruz belki de...
    Bu kutsal mertebeyi anlatmak hakikaten çok zor..
    Biz birbirimize Allahtan emanetiz,şu sayılı günlerimizi doyasıya yaşamak,sevgi ile muhabbet ile yoğurmak dururken,sudan sebeplerden gönül kırmaya ne hacet.
    Hani der ya şair- Sevgi için zamanımız yokken bu nefret neden?
    Herşey insanlar için ,kırılırız darılırız belki,ama püf noktası asla bunu uzatmamak,kıymet bilmek..
    Onu beraberken dahi onu özleyecek kadar çok sevmek.
    Allah cc herkesin gönlüne göre versin,şükürler olsun ki evlenmişim,çok samimi söylüyorum,aile olmak ve bunu başarıyla yürütebilmek harkulade bir duygu..
    Son birşey:
    Allah cc nun el ele tutuşmuş ,birbirlerinin gözleri için aşkla şefkatle bakan eşleri gördü mü rahmeti çoşarmış,yeryüzüne nur yağdırırmış ..
    Ve o sevenlerin parmakları arasından kayar gidermiş bütün sıkıntı ve günahları.
    ışte böyle birşey..

4. 4 Haziran 2009
  5. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    kessinlikle ikinizede katiliyorum canlarim o güzel yüreklerinize saglikalkisalkisalkisopuyorumnanaktan

birincisi evlilik kacis ve kurtulus olarak görülmemeli asla yagmurden kacarken doluya tutulabilir insan

iki gönül bir olursa eger samanlik seyran olurmus bosuna denmemis

sarkisi bile yapildi pazara kadar diil mezara kadar diye

evlilikde tabiiki inisler cikislar olucak her gün her an hersey normal olsa zaten monotonlasir bunlarda tadi tuzu saygi ve sevgi cercevesini asmadigi sürece birbirini kirmayi brak acilan yaralar tamir olma boyutunu gecmedigi sürece olabilen seyler var evlilikde

sükürler olsunki rabbime ben aradigim mutlulugu buldum ve hic pismanlik duymadim bugüne kadar kendimi cok sansli hissediyorum

rabbim herkeze herseyin en özelini en güzelini gönüllerince versin insallah

6. 4 Haziran 2009
  7. incitanemtuana

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    Son birşey:
    Allah cc nun el ele tutuşmuş ,birbirlerinin gözleri için aşkla şefkatle bakan eşleri gördü mü rahmeti çoşarmış,yeryüzüne nur yağdırırmış ..
    ışte böyle birşey..

harika libosum cok hosuma gitti bu son yazdiklarin özellikleeeeeeeopuyorumnanaktan

8. 4 Haziran 2009
  9. incitanemtuana

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    buarada bisey daha eklemek istiyorum cevremde gördügüm duydugumm ve yasadiklarimla ilgili

evliligi cocuk oyuncagi sanip hic mücadele vermeden en ufak biseyden bosananlar malesefki günümüzde coklasti ve ben cok üzülüyorum bu duruma aza kanmayan cogu hic bulamaz hesabi elinde olanlarla yetinmeyi mutlu olmayi basarmak lazim

karsi tarafi imrenmek baska kiskanmak baskadir ve kiskancligin sonu hayir diildir

10. 5 Haziran 2009
  11. violette

violette zor bir yola çıkıyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Son birşey:
    ışte böyle birşey..

Çok çok doğru.ben içindeyken hiç bezmedim,dısındayken hep istedim.ne zaman evlenip beraber hayatımızı paylaşıcaz diye düşünüp durdurm.Hiç de pişman olmadım;çünkü öteki yarımı bulmuşum.Bu konuda sanssız olanlar mutsuz evlilik yapanlar da var elbette.Allah herkesi hayırlısına düşürsün.Bir gün görmesem bir tarafım bomboş oluyor :asigim:

12. 5 Haziran 2009
  13. birsam

birsam Guest

daha önce de duymuştum.o kadar hoşuma gitti ki tekrar görmek bu yazıyı...

14. 5 Haziran 2009
  15. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evlenmeden önce hem eşimin arkadaşları hem benim arkadaşlarım bızı evlenmemiz konusunda uyardı. başınızı yakmayın hayatın tadını çıkarın dedıler. heryerde evlılıkle ılgılı kötu konuşulurken ve bu kadar boşanmalar yaşanırken, ben evlılıgın mukemmel birşey oldugunu duşunuyorum. hergeçen yıl daha da bağlanıyorum eşime. kavga, sevgi, alışkanlık, bağlılık, cinsellik, arkadaşlık, kankalık vs. hepsını eşınızde bulmak ıstersenız bulabılırsınız. önemlı olan görebılmek ve geçınmek için çaba harcamak. evın huzurunu bozmamak, saygıyı sevgıyı azaltmamak. bın kere dunyaya gelsem yıne evlenırdım. :nazar:

16. 5 Haziran 2009
  17. be_reN

be_reN I'm takin back my love Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ıcndekılerr cıkmakk ıcınn dısındakılerr gırmekk ıcınn ugrasırr dıyee dee bılınırrr evlılıkk ıcın...ama gercektende saka bır yana evlılıkk zorr kızlarr yanıı ne olursa olsun..Rabbım ıyılerle herkesınn kendıne uyacagıyla karsılastırsın...

18. 5 Haziran 2009
  19. beyaz toprak

beyaz toprak çirkin ama tatlı cadı=) Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    aslında ruh eşini bulduktan sonra doğru insanla evlendikten sonra ben evliliği kötü bir şey kurtulunulmak istenilcek bişey olduğunu düşünmüyorum başımdan kötü bir tecrübe geçmesine rağmen, ama o benim hatamdı evliliği evlenmek için yaparsan yanlış o evlilik seni boğar ama sevdiğinle bi ömür aynı yastığa baş koymak her güçlüğün altından onla çıkmak ve beraber çocuklarınızı büyütmek niyetiyle kurulan bi evlilikten insan kolay kolay çıkmak kurtulmak istemez sanırım, bunuda inş, umarım tabi ilerde yaşayarak görücem=)