içtiğimiz suyun PH değerine bakarak cinsiyet belirleme

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve nisandakar tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

4 Nisan 2010
    Konu Sahibi : nisandakar
  1. nisandakar

nisandakar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Ne kadar doğru bilmiyorum çünkü, aynı ev de, sürekli evinin çeşme suyunu içen kadınların hem kız hem erkek çocukları olabiliyor.

denemek isterseniz diye paylaşmak istedim.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PH miktarı 7'den yüksek olan, negatif yüklü iyonları bol miktarda içeren ve içerisinde fazla miktarda oksijen bulunan ''alkali su'' içen çiftlerin çocuklarının erkek olma olasılığınıErkek çocuk doğumlarıyla alkali su arasında ilişki bulunduğu saptandı... PH miktarı 7'den yüksek olan, negatif yüklü iyonları bol miktarda içeren ve içerisinde fazla miktarda oksijen bulunan ''alkali su'' içen çiftlerin çocuklarının erkek olma olasılığının yüksek olduğu bildirildi.

Kimya mühendisi Menan Aysan Kuzanlı ve doktor Recai Yahyaoğlu tarafından hazırlanıp yayımlanan ''Alkali Suyla Sağlıklı ve Genç Kalmanın Sırları. Suyun ıyileştirici Gücü'' adlı kitapta, insan vücudundaki sıvıların asidite ve alkalitelerinin çocuğun cinsiyetinin belirlenmesinde rol oynadığı belirtildi.

Kitapta şöyle denildi:

''Erkeğin spermleri alkali, kadın vajinası ise asidiktir. Erkek kromozomları taşıyan sperm hızlı bir biçimde yol almasına rağmen yaşam süreleri kısa olduğundan vajinanın asidik ortamında ömrü çok kısadır. Buna karşın dişi kromozomları taşıyan sperm yavaş yol almasına rağmen vajinanın asidik ortamında daha uzun süre yaşayabilir. Bu basit sistem uygulanarak erkek veya kız çocuğa sahip olunabilmektedir. Anne ve baba çocuk yapma kararından 1 ay önce PH derecesi yüksek olan alkali su içmeye başlarsa spermler ve vajinanın içerisi daha alkali hale gelir. Böylece erkek çocuk yapma olasılığı yükselmiş olur. Alkali su vasıtasıyla hem erkek spermindeki alkali oran artmış hem de vajinadaki asidik ortam etkisini kısmen kaybetmiştir. Her iki etki karşılıklı olarak birbirlerinin etkinliğini artırmak suretiyle güçlü bir sinerji oluşmasını sağlar.''

Dr. Recai Yahyaoğlu,Kore'de yapılan bir araştırmada erkek çocuk doğumlarıyla alkali su arasında ilişki bulunduğunun saptandığını belirterek, şunları söyledi:

''Kore'de yapılan bir araştırmada, son yıllarda alkali su içen anne ve babaların yüzde 95 olasılıkla erkek çocuklarının olduğu saptanmıştır. Bu sebeple Kore'de erkek çocuk oranının artması sorun olarak değerlendirilmeye başlanmıştır. Bu uygulama yüzde 100 sonuç verir diye bir kural yok. Bu yöntemle yüzde 100 erkek çocuk doğar demiyoruz. Sadece suyla cinsiyet belirleme arasında ilişki olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız suyun alkali olup olmadığını PH derecesiyle (asit veya bazik derecesi, sertlik derecesi) anlayabilir. Piyasada satılan hazır suların ambalajlarının üzerinde, içerisindeki kimyasal maddeler ve PH derecesi yer almaktadır. H derecesi 7 ve üzerinde olan sular 'alkali su' olarak kabul edilir. Kısaca erkek bebek isteyen çiftler PH derecesi 7 ve üzeri olan suları tercih etsin. PH miktarı 7'den yüksek olan sular tercih edilirse bebeğin erkek olma olasılığı yüksek olur.''

2. 4 Nisan 2010
  3. helenx

helenx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    he he onu bir ay önce bende okudum.koşup suyumuzun ph degerine baktım.ismini vermeyeyim suyun markasını.8.15 yazıyordu.benim bu iki ikızdaa biz anı suyu içtik.bende bi lakısı olabilir diye umutlanmıştım ama yeminle buda tutmuyo bendekaydirigubbakcemile3..bizim su 8.15 yazıyo.iki kızım var..anlamadım ben bu işleriCADIARZU....
    ama herşeyi araştırmak güzel bişey...tebrikler...

4. 4 Nisan 2010
  5. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar sadece alkali su üreten cihazlar satılıyor.. sağlık açısından çok yararlı olduğunu okumuştum..
    ama cinsiyet tamamen Mevlanın takdiri..
    çünki alkali su da içilse, yumurtaya doğru hem kız hem erkek spermler koşacak.. eee artık koşuyu kim kazanırsa zafer onun :hooray:

6. 5 Nisan 2010
  7. nisandakar

nisandakar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    helenx ben de fazla umutlu değilim ama yine de deneyeceğim işte bazı şeyleri, Olmazsa da problem etmem yani.

bir de alkali besinlerle beslenirim, üstüne de alkali su içerim :)

8. 5 Nisan 2010
  9. nisandakar

nisandakar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    evet alkali suyun faydaları çok, ve alkali besinlerle de beslenmek gerekiyormuş. şöyle birşey buldum sizlerle de paylaşayım.
    ----------------------------------------------------

Vucudumuz icin Alkalinin Onemi ve Alkalin Diyeti

Gıdalarin hayatımız üzrindeki etkisini sölememize gerek yok.Özellikle bu gıdaların alkali olanları insan saglından önemli rol oynamaktadır.Alkalin diyetinde ise cok olumlu sonuclar alındıgı solenmekte.

Peki ya nedir bu alkalin?
    Alkalin kısaca çözülebilir mineral tuzlara verilen isimdir.Dogal suda veya nemsiz toprakta bulunur ,insanlar icin cok önemli ve gereklidir.
    Yiyeceklerimiz kısaca asit üreten ve alkali üreten olmak üzeredir.Meyve ve sebzeler vucutta alkali uretirken proteinler asit uretiyor.Aşiri Asit ureten beslenme sonucunda vucudumuzda asiri asit birikiyor.Vucuda yayılan bu asitten kurtulmak icin ya alkali besinler tuketilmeli yada vucut bu dengeyi saglamak icin kalsiyum magnezyum gibi mineralleri kemikler gibi vucudun önemli merkezlerinden calmaya baslıyor.Vucuttaki asit birikmesiyle örnegin böbreklerde böbrek taslari,kas erimeleri,beyin kanamasi tansiyon,tansiyon…. vb gibi rahatsıslıklar görülüyor.
    Saglıklı bir vucutta beslenmenin yüzde 80 oranında alkali,yüzde 20 oranında asitli yiyecekler olması gerekmektedir.

Vücüdunuzdaki Asit Oranı Fazlamı ?

Evet vücudunuzdaki asit oranını merak ediyorsanız beslenme şeklinizi hatırlamanıs gerekmektedir.Oncelikle et,peynir,yumurta sut ve turevleri,sekerli rafinize edilmis pretein agırlıklı yiyeceklerle besleniyorsanız muhtemelen vücudunuzdaki asit oranı fazladır.

Ruh haliniz surekli deişiyorsa Unutkanlık problemi Konsantrasyon problemi Kronik yorgunluk ve Enerji problemi Akne,egzama gibi sorunlar Deri problemleri Tırnaklarda problemler Saclarda problemler Böbreklerde problem ve idrar yollarında problem Kas agrıları Eklem agrıları Sık sık soguk algınlıgı girip veya viral enfeksiyon yaşama Osteoporoz varsa Tip2 şeker hastasıysanız Sizde yukarıdaki seceneklerin 3 veya daha fazlasini yaşıyorsanız Alkali diyetini uygulayabilirsiniz..Tabiki bu diyeti bir uzman kontrolünde yapmaniz sisin icin daha olumlu sonuclar verecektir.
    Alkalin diyetini uygulayan onemli degisiklikler fark ediliyor.Ozellikle bayanlarda vucuttaki kalsiyumun tutulmasını saglayarak kas kalp ve kemikleri korudugu gözleniyor..

Alkalin Diyeti %80 oranında alkalin üreten besinler,%20 oranında asitli besinler tüketiniz.Kafeinli icecekler,tatlılar ve cikolata,alkol ve turevleri,rafine karbonhidratlar yaglı et vs.minimuma indirin.bitki caylari,soya sutu,dogal bal meyva uyu sebzeler,zeytin zeytin yagı vs yiyecekler tercih edin.
    Yiyeceklerinizde olabildigince limon kullanın.Limon asitli bilinmesine karsın en iyi alkalinlerden biridir
    Günde en az 7-8 bardak su tüketin.Su asit alkalin dengesini saglamada önemli rol oynamaktadır.

10. 5 Nisan 2010
  11. helenx

helenx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    iyi yaparsın canım.denemekten ne zarar olurki.ben bilmedin alkali su içmişim.ama hiç alkali beslenmedim bak bunu yapmadıgım için ilgimi çekti.üçcüncüye yapabilirim belki kısmetse..

12. 5 Nisan 2010
  13. momof2

momof2 kendi kendinin patronu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de okumustum bunu, bununla ilgili birkac yabanci makale de gormustum. Suyun icine limon sikmak, icme sodasi eklemek, sirke eklemek, stevia iceren tatlandirici vs.. vucudun ve ozellikle Servikal mukus un ph ini arttiriyor. ben denedim ve normalde 6 olan servikal mukus ph im 8,2 ye yukseldi. Diyetle de destekledim. 6 haftalik bir diyetten sonra etkisini gosteriyor. Onumuzdeki kis 3. yu dusunuyoruz. Deneyecegim bakalim ...

14. 5 Nisan 2010
  15. nisandakar

nisandakar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    aslında ben de kızıma hamile kalmadan önce alkali su içmişim tabi o zamanlar ve şuan olduğu gibi biz doğudayız damacana su satın alıyoruz ev de yemekte çay da hep damacana su kullanıyoruz, o zaman hiç erkek çocuk isteğim falan da yoktu zaten ilk çocuk cinsiyeti ne olursa olsun bizim için çok kıymetli evimizin neşe kaynağı. Allahım içinde benim kızımda dahil herkesin çocuuğuna sağlık sıhhat uzun ömür versin.

Valla 3. çocuğuda yaparım yorulmam diyorsan denersin. hayırlısı neyse o olsun tabi.

Ama şu günlerde içim de hep 2. çocuğumda kız olsa ne güzel olur diye geçiyorum kızıma gerçek bir arkadaş olurdu. biz 5 kız kardeşiz arada kavgalarımız olur ama çok iyi anlaşırız bir erkek kardeşim olsaydı anlaşabilimiydim hiiç bilmiyorum. Herşey de vardır bir hayır erkek kardeşimiz olsaydı belki babamıza çeker di :) hiiiiiç sevmezdim kesin

16. 5 Nisan 2010
  17. nisandakar

nisandakar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Dene bakalım inşallah istediğin gibi olur. Ayrıca alkali beslenmenin sağlık açısından da çok faydası varmış vücudumuza. Böyle cinsiyet falan araştırırken sağlıklı beslenmeyi de öğrenmiş oluruz. Normal de hiç dikkat etmem beslenmeme kilo alabilmek için sürekli abucr cubur yiyorum da.

18. 5 Nisan 2010
  19. Tontirik

Tontirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    101
    nisadakar sagol paylaşımın için canım
    ne zamaan düşünüyorsun 2.bebegi