idrar testinde ne kadar beklemek gerekiyor?

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve EU1 tarafından 6 Eylül 2008 başlatılmıştır.

6 Eylül 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

mrhba kızlar idrar testini idrarı döktükten sonra ne kadar beklemek gerekiyor?testin talimatında 1 ila 5 dakika diyor..ama siteden takip ettigimde kimisi 1-2 saat sonra silik çizgi çıktı diyor...bu kadar beklemek yanlış sonuç verirmi acaba...yani hamile degilsen bile ikinci çizgi çıkarmı?
    yoksa testten teste degişiyormu süresi...eğer öyle bir iki saat sonra çıkıyorsa testin üzerinde neden 1 ila 5 dakika snra sonucu okuyun yazsın..?:uhm:

2. 6 Eylül 2008
  3. ebruli_30

ebruli_30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim bildiğim en fazla 5 dakika sonra kaç çizgi çıkması gerekiyorsa çıkmış oluyor zaten 1 2 saat abartılmış okadar süre bekleyen testin sonucuna güvenilmez,,,daha önce böyle bir test duymadım,,,zaten hamile iseniz hemen çıkıyor,,,umarım dileğiniz ne ise o olur,,,

4. 6 Eylül 2008
  5. EU1

EU1 Guest

teşekkür ederin canım ilgilendigin için..bencede çok saçma geldi öyle olsa testin üzerinde yazması gerek bekletin diye en fazla 10 dakika yeterli diye düşünüyorum...

6. 6 Eylül 2008
  7. MUGYAT

MUGYAT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    153
    Ben de test yaptığımda ilk beş dakikada birşey çıkmadı.Sonra ev işleine daldım tesi de çöpe attım.Bir ara çöpe başka birşey atarken baktım ki ikinci çizgi silik görünüyor.Aradan bayağa zaman geçmişti.Şimdi 10 haftalığım.Eğer gebelik erkense geç cevap verebiliyor bu testler.

8. 6 Eylül 2008
  9. EU1

EU1 Guest

kızlar lütfen bildiklerinizi anlatın bu olayı en çok bu sitede duydum çünkü.. bir saat sonra silik çizgi çıktı falan diye...sizin testlerde süre ne kadar yazıyordu?

10. 6 Eylül 2008
  11. MUGYAT

MUGYAT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    153
    Beim testimde beş dakika sonra sonucu okuyun diyordu ben yaklaşık 2 saat sonra gördüm çift çizgiyi.

12. 6 Eylül 2008
  13. EU1

EU1 Guest

yani her ihtimale karşı bi kaç saat bekletmekte fayda var...eger gebelik varsa çizgi çıkması sorun degil ama yoksa çıkması kötü...teşekkür ediyorum her ihtimale karşı bi kaç saat dursun bakalım...

14. 6 Eylül 2008
  15. MUGYAT

MUGYAT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    153
    Bence de dursun.Eğer silik çizgiyi görürsen tam bir hafta bekleyim testi tekrar etmek gerekliymiş.Sağlık ocağındaki ebe bana böyle söyledi.

16. 6 Eylül 2008
  17. EU1

EU1 Guest

inşallah görmem herkesin aksine bende görmek istemiyorum...ama bi kaç günlük geçikme degil on günden bile fazla benimki..daha doğrusu geçikmede dedil şüpheli adet oldum sadece..her ihtimale karşı on gün sonra yaptım negatif çıktı ama on dakika bekletip attım...15 gün olunca tekrar yapacam inşallh çift çizgi görmem..görmek isteyenlere Allah nasip eder inşallh..

18. 6 Eylül 2008
  19. MUGYAT

MUGYAT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    153
    Buradaki herkes bebek için yanıp tututşurken siz neden istemiyorsunuz çok özel değilse tabii?