İdrar yolları enfeksiyonu için purinol toz ve travazol krem kullanan varmı?

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve vertigo tarafından 25 Eylül 2010 başlatılmıştır.

25 Eylül 2010
    Konu Sahibi : vertigo
  1. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selamlar arkadaşlar.5 haftalık hamileyim çok şükür ama idrar yollarımda sıkıntı var sanırım drum purinol efervesan toz ve travazolkrem verdi içinde gebelikte kullanımı risk yayara bağlı diyor gerçi dr verdi ama tüp bebek benim hamileleliğim o yüzden çok telaşlanıyorum siz de kullandınız mı?

2. 25 Eylül 2010
  3. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    ben purinolu lokosit miktarı çok çıktığında kullanmıştım iyileşmiştim,idrar yolları enfeksiyonunda hiçbir işime yaramadı,piyeloseptyl diye bi ilaç var,idrar yolu enfeksiyonu için birebir,iki günde geçiriyor ama düzenli kullanman gerek tabiki

4. 26 Eylül 2010
  5. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşeküürler aslında tahlile çok da güvenmemek lazım idrar kültürü yaptırmak lazım onu da yaptıramadık ama var sıkıntı tuvaletteçok zorlanıyorum ve zırt pırt gidiyorum sanki sürekli çişim var gibi amam ilaç kullanansım da yok

6. 26 Eylül 2010
  7. karamel06

karamel06 Hayat SENİNLE güzel KIZIM Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    canım benımde hamılılıkten once rahımde ıltıhap ve vajınal kasıntım vardı dr a gıttıgımde travazol krem ve bı fıtıl vermıstı ısmın hatırlamıorum. fıtıl ıltıhabı soktu sukur ama sımdı ara sıra kasıntım oluyo ben de zaman zaman kullanıorum kremı ama hamılelıkte zararı oldugunu hıc dusunmedım bende mı kullanmasam acababilmiyorumkismile

8. 27 Eylül 2010
  9. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ilacın prospektüsünde hamileleikte kullanımına risk yarar durumuna göre karar verilmelidir diyor ben ondan tırstım yani rahatça kullanılabilir demiyor .cts günü tekrar dra gitcem bu sefer idrar kültürü istiycem.o zaman kadar kullanmamayı düşünüyorum ama zor durumdayım zaten idrar sıklığı artıyor bu dönemde benim şimid kep çişim var gibi ve vajina bölgem çok ağrıyor

10. 27 Eylül 2010
  11. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    kremi bilmiyorum ama purinol bende kullanmıştım oğlumda bi sıkıntı çekmedim ..idrra yollarımda kum oldugundan vermişti dr..Allah acil şifalar versin

12. 28 Eylül 2010
  13. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkürler arkadaşlar ama ben o atozu içemiyorum az olsun diye 1 çay bardağına eriitm ama onu bile zor içtim nerdeyse çıkarıyordum siz zorlanmadınızmı içerken

14. 7 Ekim 2010
  15. meeelek

meeelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bu travazol kremi bana vajinal enfeksiyon içn verdi dr um.ya saçma olmazsa bi soru sorucam:bu kremi tam olarak nereye sürüyoruz :kedi: yani vajinanın içine mi yoksa dış kısmına mı?off niye anlayamadm ki yaw...

16. 7 Ekim 2010
  17. TATLICIK

TATLICIK Evrenim&Berenim.herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kaşıntı olan iç, dış her kısma güzelce sür bi kaç günde iyileşiyosun....
    geçmiş olsun.....

18. 7 Ekim 2010
  19. meeelek

meeelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tatlıcık çok saol,teşekkür ederm.bende sadece dış kısmında yanma var.bi de fitil verdi zaten.o zaman iç kısmına,yani taa vajinanın içine sürmeme gerek yok herhalde...tekrar saol opuyorumnanaktan