İdrar yolları enfeksiyonu

Konusu 'Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları' forumundadır ve NeSLa_ tarafından 20 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

20 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : NeSLa_
  1. NeSLa_

NeSLa_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar,

ben 3 aylık evliyim.. evliliğimin ilk ayında üst idrar yolları enfeksiyonu yaşadım, iğne kullandım. tam kurtuldum derken yine ateş ve böbrek ağrısıyla soluğu acilde aldım.. hastalığım yine tekrarlamış.biz bu ay d.kontrol ilacını bırakıp cocuk sahibi olmak istiyorduk. ama bu durumda ertelemek mi gerekir arkadaşlar ? dr hamilelikte çok sıkıntı çekersin dedi.. kafam çok karıştı.. yardımlarınızı bekliyorum.. teşekkürler:uhm:

2. 23 Temmuz 2010
  3. zidda

zidda Zaman geçmiyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben efeksiyon yüzünden dış gebelik geçirdim.Şu an da hamile kalamıyorum.Bir çok sıkıntım var.Sana tavsiyem iyi bir doktor bul.Çok iyi tedavi ol, bitki kürleriyle destek ver.Enfeksiyonu kontrol altına alınca çalışmalara başla.Eşinde bu süreçte antibiyotik kullanabilir.Bebek yapmadan önce doktor bize tetradox için demişti.

4. 23 Temmuz 2010
  5. NeSLa_

NeSLa_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok geçmiş olsun arkadaşım.. inşallah Allah en kısa sürede hayırlısıyla sana sağlıklı bir çoçuk verir.. Yardımların için çok teşekkür ederim. kesinlikle dikkate alacağım.

6. 23 Temmuz 2010
  7. barsed

barsed çocuktum hürdüm!!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende 1 yıldan fazladır bu sorunla uğraşıyorum uzun süre ilaç tedavisi oldum.geçti gibi oluyor ama dönem dönem yine aynı sıkıntılar.idrar yapma zorluğu yanma sızı v.s
    şu aralar en büyük sorunum az miktarda su içtiğimde sızımın artması.günlük olarak ciddi olarak 2-3 lt su tüketiyorum.bundan az içersem yada uzun saatler su içmeyi unutursam yine sızım başlıyor.neyapacağım bilmiyorum.ramazanda yaklaştı Allah yardımcımız olsun.birdaha doktora gitmem lazım sanırım.buda normal değil yani.

8. 23 Temmuz 2010
  9. zidda

zidda Zaman geçmiyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım haklısın su içmek çok önemli, ben de ramazanda çok zorluk çekiyorum.Histeroskopiden sonra antibiyotik içmeme rağmen yanmalar başladı.O arada annemin zoruyla soğan kürüne başladım ve çok faydasını gördüm.

10. 23 Temmuz 2010
  11. Kurtlu3lmam

Kurtlu3lmam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    benimde korkulu rüyam idrar yolu enfeksiyonu bıktım kültür mvermekten antibiyotik kullanmaktan
    hamilelikte her ay antibiyotik kullandım ama 1 hafta sonra tekrarladı sonra böbrek enfeksiyonuna çevirdi 40 derece ateşle hastanede yattım hem damardan hem hap olarak çok yüklü antibiyotik aldım ve hamileliğim burnumdan geldi bebeğim zarar görmüşmüdür diye kötü günlerdi ama çok şükür sağlıklı doğdu kızım ama beyinde hasar oluşabilirdi şansım varmış çok şükür.hamile kalmak isteyenler muhakkak tedavi olsun çünkü hamilelikte genişleyen böbrek kanalları yüzünden enfeksiyon ihtimali çok yükseliyor
    ,doğum yaptım ama hala kurtulamadım enfeksiyondan

12. 23 Temmuz 2010
  13. barsed

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    histeroskopi nedir canım ya?
    bu arada soğan kürü nedir bende yaparım yeterrki kurtulayım şu dertten ve sorunsuz ramazanda orucumu tutayım.

14. 23 Temmuz 2010
  15. barsed

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hamilelikte idrar enfeksiyonu daha çokmu artıyor bak bunu bilmiyordum.
    zaten elimde şişe ile geziyorum saat başı wcdeyim ne yapıcağım bilmiyorum!!!
    hamilelik döneminde ne yapıcam bilmiyorumki :sm_confused:

16. 23 Temmuz 2010
  17. zidda

zidda Zaman geçmiyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben 18 ay önce dış gebelik geçirdim.Dış gebelik anlaşılmadı ve düşük yapıyorum diye dayanamadığım ağrılar yüzünden kürtaj oldum.(Meğer dış gebelik sancısıymış.)Kürtajdan sonra dış gebelik teşhisi kondu.İlaçla düşmeyen bebek laparaskopi ile alındı.Sağ tüpün ucu yırtılmış ve doktor orayı kesmek zorunda kalımış.13 aydır korunmadık ve hamile kalamadım.Haziran sonunda HSG çektirdim.Bu sefer de sol tüp tıkalı rahimde anormallik çıktı. Ankara'ya gittim.Orada hisretoskopi yapıldı. Enfeksiyon rahmin içini sarmış.Doktor normal yolla gebelik olmaz dedi.İlaç verdi.Sonra bir HSG daha çektirdim.Tüp açıldı.HSG'yi çeken doktor rahimde problem var dedi ama histeroskopiyi yapan rahim düzelmiş dedi.Bu benim hikayem işte.Histeroskopi ise genel anestezi ile yapılan küçük bir operasyon. Vajinadan kameralı bir çubuk sokularak rahim içi kontrol ediliyor. Histeroskopide benim rahim içi lazerle temizlendi.Uyanınca adet sancısı gibi sancım oldu, kanamam oldu 2 gün ama ağrı kesici bir kez içtim.Zor olmadı.

Soğan kürü saraçoğlunun sitesinde var. Aslında pcos hastaları,miyomlar, kistler için öneriliyor ama ben yine de yaptım.15 gün boyunca sabah akşam aç karnına yemeklerden 10 dakika önce ılık içilecek.Orta boy yemeklik dışı kahverengi olan kuru soğanın en dıştaki ince kabuk soyuluyor.4-5 parcaya bölünüp 1,5-2 su bardağı klorsuz su dökülüp kaynatılıyor.Kaymamaya başlayınca 5 dakika kaynat, ılıyınca iç.

Son düzenleme: 23 Temmuz 2010
  18. 23 Temmuz 2010
  19. barsed

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmiş olsun.
    bu soğan kürü iyi geliyorsa bende yapayım diyorum belki bir umut.
    okadar sıkıldımki bu enfeksiyondan.
    uzun süren otobüs yolculukları yaptım bu aralar.ama tamamiyle eziyet oldu benim için.çünkü çok su içtiğimde doğal olarak çok tuvalete gitmem gerekiyor.buyüzden az su tükettim zorunlu olarak ama tabiki canım burnumda yaptım o yolculukları.
    tatiller kabus oluyor benim için.zaten havuza giremiyorum anında şikayetlerim artıyor.denizebile korkarak giriyorum.çorapsız terliksiz gezsemeye korkar oldun.yakında kendimi pamuğa sarıcam o derece mafoldumben
    gittiğim doktor bile dedi (ne hikmetse hiçbir doktor tam olarak sebebini bilemiyor anlamıyorum)gerekirse gece bile corapla yat çıkartma akannehir
    mümkünkü böyle bişey geceleri uyuyamıyorum birde çorapla yatıcam okadarda pipirik olmak istemiyorum açıkçası alsanaalsanasmile