Idrar yollarında enfeksiyon

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve bebiscimkayra tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

24 Nisan 2009
    Konu Sahibi : bebiscimkayra
  1. bebiscimkayra

bebiscimkayra bende bilmiyorum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Meraba
    benim bebeğim iki buçuk aylık ve erkek.....idraryollarında enfeksiyon çıktı....doktor sünnet yapılması lazım dedi....sizde bu durumu yaşayan varmı bana bilgileriniizi aktarın on gün içinde karar vermem lazım....acil yardım...dualarınızı bekliyorum.....allah büyük dertler vermesin

2. 24 Nisan 2009
  3. renkli35

renkli35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    canım öncelikle çok geçmiş olsun, çok üzüldüm, yazmadan geçmek istemedim, benimde iki aylık bi oğlum var.sana cevap yazmayı çok istiyodum ama malesef bilmiyorum ne yapılması gerektiğini.ama anneme sordum iki çeşit enfeksiyon olduğunu, karar vermeden önce idrar kültürü yaptırmanı tavsiye etti. bence de hemen karar verme, enfeksiyon bi sünnet sebebi olamaz gibi geliyo bana, hiç duymadım çünkü, bide başka bi doktor görsün istersen. tekrar geçmiş olsun.

4. 24 Nisan 2009
  5. dilek_83

dilek_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım çok geçmiş olsun Neva da idrar yolları enfeksiyonu çıkmıştı 6 gün boyunca her gün antibiyotik iğne yedi ve çok şükür atlattı ama her kontrole gittiğimizde kontrol ediliyor tekrar.
    Bana doktorunun dediği çok mantıklı geldi, çünkü sünnet olmayan bebelerde temizlik sorunu yaşanabiliyor sünnetli bölgenin temizliği sorun olabiliyor çünkü.
    Içine sinmiyorsa bir doktora daha danışmanı tavsiye ederim ama bana mantıklı geldi. Kız çocuklarında da dudak aralarının temiz tutulmamasından kaynaklanan bir enfeksiyon riski oluyor (hoş, bizimki doğuştan vardı, benden geçmiş sanırsam, çünkü hamileliğim boyunca kendim çektim).
    Antibiyotiğe başladınız mı? Umarım en kısa zamanda atlatırsınız.

6. 26 Nisan 2009
  7. NACRUN

NACRUN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim oğlumda 3 gün sonra üç aylık olacak ondada idrar yollarında enfeksiyon var.ilk antibiyotik şurup kullandık.İdrar kültürü yaptırdık o enfeksiyon geçmiş başka bir mikrop çıktı.Onun içinde 7 gün sabah akşam iğne vuruldu.Şimdi kültür sonucunu bekliyoruz.
    Bizim doktorumuz enfeksiyon geçmeden sünnet yaptırmayın dedi.Çünkü enfeksiyon varken sünnet olursa daha çok mikrop kapar dedi.Biz enfeksiyonumuz geçer geçmez hemen sünnet yaptıracağız.

8. 27 Nisan 2009
  9. dilek_83

dilek_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    NACRUN sana da çok geçmiş olsun umarım senin oğlun da en yakın zamanda atlatır, çok zor ya gerçekten! Sizin bebekler de çok kusuyor muydu ve huysuzdu da benim kızım ordan anladık da.

10. 27 Nisan 2009
  11. neslim35

neslim35 gül kokulu kızım... Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar tam belirtileri nedir bu enfeksiyonun bende şüpheleniyorumda bazen

12. 27 Nisan 2009
  13. dilek_83

dilek_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bizde aşırı kusma ve huysuzluk vardı arada da durduk yere hiçbişey yokken bi çığlık atıyordu (herhalde çişini yaparken yapıyordu bunu)
    En önemli belirtisi kusmaymış ama en kusmaları arttığında hemen bir tahlil yaptırıyorum!

14. 27 Nisan 2009
  15. bebiscimkayra

bebiscimkayra bende bilmiyorum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet belirtisi çığlık atması.....ama bizde şuan düzelme var galiba ki yok çığlık..inşallah geçer

16. 27 Nisan 2009
  17. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende ciddi ciddi bizim oğlandan şüpheleniyor..çığlık var, kusma desen var ve bugün huysuzluk had safhada...test yaptırayım bari...

18. 28 Nisan 2009
  19. wwater

wwater Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar çoçuklarda idrar yolu iltihabı çok önemli belirtileri kusma ateş çoçuk büyükse çişini yaparken bezini çekiştirme ağlama eğer iki kere tekrarlarsa mutlaka araştırılmalı sebebi mesanenin ve böbreğin incelenmesi gerekir