idrar yolu enfeksiyonu geçiren varmı??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve guney1983 tarafından 7 Nisan 2009 başlatılmıştır.

7 Nisan 2009
    Konu Sahibi : guney1983
  1. guney1983

guney1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    21 haftalık hamıleyim ....idrar testinde enfeksiyon cıktı...ya ne demek sımdı bu...melegimi 7 yıl sonra buldum...cok korkuyorum...sizlerde bunu yasayan varmı?????

Wens27 bunu beğendi.
  2. 7 Nisan 2009
  3. merries

merries herşey çok güzel olacak Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende de var.doktorum günde 3 litre su iç demişti.faydasını gördüm.sorun olacağını sanmıyorum.doktorunla konuş rahatlatsın seni.belki ilaç da verir.geçmiş olsun.

4. 7 Nisan 2009
  5. sema43

sema43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bana bir içimlik toz halinde suya karıştırılan hamilelerde sakıncası olmayan bi ilaç verdi antibiyotik mor bi kabı vardı içtim benim yanma şikayetim vardı onu içince geçti boll su iç günde 2buçuk litre dedi

6. 7 Nisan 2009
  7. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bol su geçiriyor.

8. 7 Nisan 2009
  9. gulcanc

gulcanc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben tiroit hastası olduğum için ayda bir kez endokronoloğa gidiyorum orada yapılan tüm idrar tahlilinde enfeksiyon çıkıyor. kadın doğumcum ise idar tahlili değil önemli olan idrar kültüründe enfeksiyon çıkması diyor. bizim için önemli olan kültürde enfeksiyon çıkması. kültür sonuçlarım hep temiz çıkıyor. hatta ben ikna olmadım başka bir kadın doğumcuya daha gittim bu idrar tahlili için oda aynı şeyi söyledi. o yüzden içim rahatladı. sizde idrar kültürü yaptırın onda birşey çıkarsa ilaç tedavisine başalayabilir doktorunuz.

10. 7 Nisan 2009
  11. why_be

why_be varken yok gibi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım hamileliğimin 9.haftasında bende olmuştum. doktor 2 ilaç verdi biri toz diğeri tablet şeklinde. ben tozu içmedim tabletden 2 gün kullandım bol su içtim ve hemen geçti. işin sırrı bol su içmek. geçmiş olsun

12. 8 Nisan 2009
  13. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    korkma canım dr.un ne dediyse onu uygula bide 3lt.su iç ewet çok sıkıcı ama malesef etkili
    26.haftada geçirmiştim i.y.enfeksiyonunu bide 33.haftada. ikisindede hastaneye yatırdılar antibiyotik tedavisi gördüm .korkma ama önlemini al takip ettir.2.si günde 3lt.su içmeme rağmen oldu garip ama ...
    geçmiş olsun dikkatli ol sen kendini takip et bi anormallik hissettiğin an koş dr.a
    sağlıkla kal

14. 8 Nisan 2009
  15. szdiker

szdiker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bol su iç canım kızımda ben kum bile dktüm birşey olmaz kızım şuan 3 5 yaşında

16. 8 Nisan 2009
  17. ysmnynr

ysmnynr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bu sorunu en çok yaşayan benimdir heralde lokosit değerim 71 lere kadar çıkıyordu normalde 2-3 olması gerekirken ama idrar kültüründe üreme olmuyordu yani normal doktorum 12 bardak su içmemi önerdi ve tek kullanımlık bi saşe ilaç yazdı aynı hafta tekrar test verdim 21 e düştü değerim yine yüksekti dr um bunun akıtıtdan da kaynaklanabileceğini test vermeden önce özel bölgemi sirkeli suyla yıkayıp durulayıp öyle vermemi önerdi hastaneye sirkeli su görütdüm ve gerçekten testte 2-3 lokosit çıktı her şey normal şuanda 29 haftalık hamileyim bunlar 14. haftada falan başıma geldi.

18. 20 Ekim 2009
  19. rapun

rapun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaslar
    ya yaklasık 6 haftalık hamıleyım :) ama hamıle kalmadan oncede su andada mantar ve ıdrar yolu enfeksıyonu gecırıyorum fakat hala bı çare ulamadım agrıdan dayanılmaz acılar hale gelıorum su bahsetıgınız saseler tek ıcımlık olandan bende ıctım ama sureklı tekrarlıyor ufaklıga bısey olcak dıe cok korkuyorum ama es tedavısınden fala bahsetınız eşım dr a gımk ıstmıyo bana onerılerınız varmııı