idrar yolu enfeksiyonu olmuşum......yardım.....

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve misivam tarafından 3 Eylül 2010 başlatılmıştır.

3 Eylül 2010
    Konu Sahibi : misivam
  1. misivam

misivam iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar selam...

geçen haftadan beri idrar torbamda bi basınç hissediyodum. bugün sağlık ocağına gittim tahlil yaptırdım ve enfeksiyon çıktı. tek kullanımlık bi ilaç yazdı doktor. kendi doktoruma danıştım kullanabilirsin sorun olmaz dedi. aranızda bu problemi yaşayan arkadaşlar var ise başından neler geçti? nasıl hastalıktan kurtuldunuz? paylaşırsanız sevinirim....

2. 3 Eylül 2010
  3. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    öncelikle antibiyotik en hafifinden bebğe zararı dokunmayan cinsten verdi 5 gün kullanılıcaktı detoks gbi bişey uygulattaı çok faydasını gördüm
    1 çay bardağı suya 1 çay kaşığı karbonat koydum günde bikere içtim
    yiyebiliyorsan bol limon portakal c vitamini düşmenı enfeksiyonun ama düzenli yiyemiyorsan benimde yazdı ne postakal ne greyfurt ilaç vermişti c vitamini ilaçla beraber
    en az 3 litre su 4 olur 5 olur ama 2,5 olmuycak hergün
    ayrıca vajinal temizleyici jellerden düzenl kullanmamı önermişti
    5 gün bunları yaptım ilaçla birlikte mucize gibi çıktı tahlil sonucum bi çabayla atıverdik vucuttaki enfeksiyonu kolay gelsin denemende fayda var

çok geçmiş olsun hiç meraklanma geçer

4. 3 Eylül 2010
  5. misivam

misivam iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    çok teşekkürler :)

6. 3 Eylül 2010
  7. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba geçen günde bendede çıktı monurol diye bi ilaç verdi tek seferlik içtim ama geçtimi bilmiyorum hataya salı gıdıcm kaybolur inşallah.idrarımda yanma varmı dedı doktor yok dedım hiç belitiside yoktu bnde anlamadım tesadüf çıktı zaten.bol su içmek lağzım su gercekten temizliyor.

8. 3 Eylül 2010
  9. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bende de çıktı idrar yolu enfeksiyonu.bunun üzerine doktorum idrar kültürü istedi o temiz çıktı.ilaca gerek yok dedi ben de bol bol su içtim.muhtemelen geçmiştir.hemen her hamilede çıkan bişey bu doktor ilaç verdiyse içmekte fayda var.herkesin hastalığı bir değil.sen de bol bol su iç ve tuvaletini tutma bol bol idrar yapmak enfeksiyonu atmak için önemli.

10. 3 Eylül 2010
  11. mhmt

mhmt batuhanım.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    booolll su iç cnm bende yaşadım bebeğe zararı olmayn bi antibiyotik ve agrı kesici vverdi bol su ve meyve yiyerek sorunsuz geçti

12. 3 Eylül 2010
  13. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle geeçmiş olsun gebelikte çok normalmiş bu durum %70inde oluyormuş sıkma canını bende tek kullanımlık bir ilaç içtim gece son işsrardan sonra içiyorusn san-baha kadar idrara çıkmıyorsun birdehergün 5lt su içtim dokorum idrarın rengi şeffaf olaana kadar su iç herhkezde tepkime başka oluyo dedi bol meyve ve yeşil ebze yedim en son tahlilde çıkmamıştı ama doktorum son aya girdiğim için takip etmek istedi gene tahlim salı günü malum erken doğuma neden oluyomuş

14. 3 Eylül 2010
  15. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    aynen arkadaşlar gibi ben de yaşadım aynı sorunu hamıleyken ve ben de monurol içtim.çok şükür bı daha da tekrarlamadı enfeksıyon.ben de bı başlık açmıştım hatta o zaman senin gibi.şimdiden geçmiş olsun.bir an önce iç ilacını.

16. 3 Eylül 2010
  17. rabia01

rabia01 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    8.856
    Ödül Puanları:
    238
    kizlar bendede cikti bitkisel ilac verdi doktorum umarim kisa zamanda atlatiriz

18. 8 Eylül 2010
  19. cimcimelily

cimcimelily Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar selam bendede enfeksiyon var fakat doktorum ilaç vermemişti.bu sabah kasılmaya benzer şeyler meydana geldi akıntım da var üstelik erken doğumdan korkmaya başladım.tlf açtım doktoruma ve ilaç söyledi bana ismi monurol.inş bu gece içicem ve bana da iyi gelir monurol. başka neler yapmam gerekir arkadaşlar. bana akıl verin.