idrar yolu enfeksiyonu olup hamile kalabilen var mı?:((

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mammek tarafından 12 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : mammek
  1. mammek

mammek Rabbim Sen bizi koru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ..............................................

Son düzenleme: 12 Aralık 2011
  2. 12 Temmuz 2009
  3. mammek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar bu konuda hiç fikriniz yok mu? lütfen...

4. 12 Temmuz 2009
  5. sena10

sena10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    88
    xara aynı sorun bendede var benim adetime 5 gün var ve bir haftadır kasıklarım ağrıyor idrarımı yaptıktan sonra çok acı oluyor yarın idrar tahlili yaptırcam.acaba gebeliğe engel olurmu bu durum?

6. 12 Temmuz 2009
  7. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bir arkadaşım evlenince enfeksiyon geçirmişti. tedavisini oldu.
    hamile kalmazsın diye korkutmuşlar kızı, korunmayı bıraktı. kısa bir süre sonra hamile kaldı.

olumsuz bir etkisini görmemiş arkadaşım. tedavinizi tamamlamaya bakın, gözünüzü korkutmayın.

8. 12 Temmuz 2009
  9. mammek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    senacım ben de bilmiyorum ki yarın doktoruma soracağım ve ürolojiye gideceğim. inşallah hamileliğe engel değildir yoksa boşu boşuna ilaç kullanmış olucam bu ay.

10. 13 Temmuz 2009
  11. gxuxlxuxm12

gxuxlxuxm12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de de var doktoruma sordum. ne engel ne de gebelik varsa düşük filanda yapmaz o ayrı o ayrı dedi bana.

12. 13 Temmuz 2009
  13. Odette

Odette Annecik Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bende de idrar yolu enfeksiyonu vardı, doktora gittim, ilaç verdi ve onları kullandım. Ama bir iki hafta sonra hamile olduğumu öğrendim, hem de tedaviye başlamadan hamile kalmışım. ılaç kullandığım için biraz tedirgin oldum ama danıştığım bütün doktorlar ilaçların bebeğe zararı olmadığını söylediler. Yani hamile kalınabiliyor. Ama tedavini de olman ve ihmal etmemen lazım.

14. 13 Temmuz 2009
  15. Olgay

Olgay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    merhabalar,

bende de sistit (idrar yolları enfeksiyonu) var arkadaşlar.O kadar titizliğime rağmen 2ayda bir tekrarlıyor bu illet.Doktorum bana sistit tedavisi için cipro diye bir ilaç vermişti.bu ilacı 2 gün kullanınca geçerdi.Biz de korunmayı geçen ay bıraktık.Bu ay da yumurtlama günlerimden sonra yine sistit kendini yeniledi.Ben de hamileyimdir belki diye ilk başta ilaç kullanmakta tereddüt ettim.Ama en sonunda dayanamayıp ilaç kullandım.3 gündür cipro diye hap kullanıyorum ama faydası olmuyor.Hamileysem bile bu regl tarihinden itibaren 21.gün olduğu için idrar testinde çıkmayabilir.Yarın doktora gideceğim.Benim de canım çok sıkılıyo.

16. 13 Temmuz 2009
  17. korkuts

korkuts Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşım
    bende de aynı sorun vardı ama beni engellemedi, üroloji kadın doğuma gönderdi kadınların idrar yolları kısa olduğu için evliysen bide daha çabuk mikrop kapıyorsun k. doğum bakmalı sana dedi. bende bilmezdim böle bi illet,
    bende bu ay oldum iğnedim adetimi beklemeden arkadaşlarım o merakı yüüznden kan testi yaptırdım var görünüyo bakalım allah sanada banada bütün isteyenlere hayırlı evlatlar veriri inşallah,

18. 13 Temmuz 2009
  19. korkuts

korkuts Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ALFOXIL 500 MG bana bunu verdi üroloji doktoru, gebeliktede kullanılabiliyormuş, ve her ilişkiye girdikten sonra gece yatarken kullanılıyo ki idrar torbasında sabaha kadar antibiyotik etkisi yapıp temizlesin,