idrar yolu enfeksiyonu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve EU3 tarafından 25 Eylül 2008 başlatılmıştır.

25 Eylül 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

merhaba kızlar.benim kızım 6 aylık idrar yolu enfeksiyonu oldu.kilo alışı durdu.içinizde bu problemle uğraşan varmı.nasıl tedavi gördünüz

2. 26 Eylül 2008
  3. zeliscik

zeliscik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım 2 aylıkken geçirdi.15 gün içinde 2 sefer oldu.şuan tıf fakültesi nefroloji bölümünde tedevi oluyor.böbreklerinin ilaçlı filmi ultrasyonu falan çekildi.allaha şükür bişey çıkmadı ama 3 aydır süspansiyon şeklinde antibiyotik kullanıyoruz.2 ayda bir kontrolümüz var ihmal etme geçmiş olsun

4. 26 Eylül 2008
  5. __zeynep__

__zeynep__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım.. nasıl anladınız enfeksiyon olduğunu??? cevaplarsanız sevinirim

6. 26 Eylül 2008
  7. havin87_vin

havin87_vin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Mrb, geçmiş olsun ,peki bişeyi merak ediyorum bu enfeksiyon yalnız bebeklerdemi yoksa büyuk yetişkinlerdede olabilrmi ve nerden analaya biliriz enfeksiyon kapıp kapmadığımızı ?

8. 26 Eylül 2008
  9. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kızım da bir aylıkken olmuştu.İdrarında sümüksü bir sıvı oluyor ve yaparken çok zorlanıyordu.Biz böyle anladık.Sonra idrar tahlili yaptırdık ve enfeksiyon vardı.Çok küçük olduğu için şurup değil,iğne ile tedavi olmuştu.Çok zor oluyor bebeklerde bu hastalık.Geçmiş olsun diyorum...

10. 27 Eylül 2008
  11. zeliscik

zeliscik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımda çok kusuyordu.fışkırır tarzda. tahlil yaptırdık öyle anladık.büyüklerdede oluyor. bende hamileyken geçirmiştim.büyüklerde en büyük belirti idrar yaparken yanma oluyor ve mide bulantısı.allah bebeklerimize şifa versin