İdrar Yolu ENFEKSİYONU

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve D-GABBANA tarafından 29 Mart 2010 başlatılmıştır.

29 Mart 2010
    Konu Sahibi : D-GABBANA
  1. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    kızım son 1,5 ayda sadece 200 gr almış.doktor da c.tesi günü kontrolde ıdrar tahlili istedi.idrar yıollarında enfeksiyon varsa kilo alımın etkilermiş.bugun netıceyı aldık ve varmış.o kadar da dıkket edıyorum alt temızliğine.allah başka det vermesın ama keyfim kaçtı tabı.kendımı sorumlu tutuyorum.sizin başınızdan geçti mi?yarın gen görüşüp dr la ilaç tedavisine başlıycaz.bir de ultrason çekilecekmiş.:gitme:

2. 30 Mart 2010
  3. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    geçmiş olsun
    fakat kendini boşuna suçluyorsun bence. hepimizin bebişinin başına gelebilir.
    üşütmüşte olabilir. peki bebeğinin sıkıntıları var mıydı ne bileyim idrar yaparken yanma gibi?

4. 30 Mart 2010
  5. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    heray idrar yolu enfeksiyonu için kültür veren bir anneyim bende kendimi suçölardım doktorum çokkızdı çünkü enfeksiyonun bezden kaynaklandıgını ve kızımınbez kullanmaması gerektigini fakat 6.5aylık oldugundan bunun mümkün olmayacagını idrar torbasının beze alerjisi oldugunu söyledi hangi marka kullanırsan kulln yapar israr torbası hassas dedi sonuç ben alıştım benlik bişi değilmiş bu durum

6. 30 Mart 2010
  7. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    iştahsız olur huzursuz olur aglar bebek ve çişini yaptıgında çok rhaatsız olur yanmadn bizde bunlar olunc aanında hastanede oulyoduk şülkür 2aydır yokk

8. 30 Mart 2010
  9. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    suçlamayın kendinizi bize doktorumuz bundan kaçarı yok her bebek genelde olur dedi kendiside eşide doktor olan çocukçumuz kendi kızınınd aolduğunu söyledi.bu bizim elimizde değil genede biz dikkatli olucaz okadar

10. 30 Mart 2010
  11. D-GABBANA

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    sağolun kızlar.insanın elinde değil işte.1 yıl ızın aldım sırf kendım bakayım dıye layıkıyla yapmak istıyor tabı ınsan.allah beterınden saklasın.
    bız de kılo almama dışında hiç bi belirti olmadı.hatta çok iştahlı ve güzel yıyen bır bebek.buna rağmen kılo almayınca şüphelendi doktorumuz onun dışında bı belirti vermedi.

12. 30 Mart 2010
  13. D-GABBANA

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada bızım dr da bezden de kaynaklanabilir dedi.bi de ultrason istedi onu çektiricez.allah korusun baZen mesaneden böbreklere idrar kaçabiliyomuş reflü bi çeşit.inşallah öyle bişey çıkmaz.

14. 30 Mart 2010
  15. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Erkek çocuklarda en az 1 kez, kız çocuklarda en az 2 kez görülen ıYE sonrasında mutlaka sondalı ultrason isteniyor. Benim oğlumda reflü çıktı malesef. :KK43: Dikkat edin kızlar ve mutlaka takibe alın, ultrasonu falan ihmal etmeyin. Çok geçmiş olsun.

16. 30 Mart 2010
  17. _KeLeBeK_

_KeLeBeK_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım.büyük kızım benimde 6 aylıkken birde 9 aylıkken olmuşdu.
    ne yapsanki kız çocuklarında malesef oluyor idrar yollarında enfeksiyon..

18. 30 Mart 2010
  19. D-GABBANA

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım bizim de yarın 2.30 da rand.var ultrason için.bugun de antibiyotiğe başladık.inşallah sondalıya gerek kalmaz:KK43::Saruboceq: