idrar yolu enfeksiyonu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve nes8 tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

27 Ekim 2010
    Konu Sahibi : nes8
  1. nes8

nes8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba
    kızım 18 aylık ve idrar yolu enfeksiyonu oldu çok üzülüyorum . geçenlerde ateşi 39,5 oldu iki defa titreme geldi ve test yaptılar .3 gün iğneden sonra 10 gün antibiyotik tedavisi verdi dr.ve yine 11.gün test yapacaklar .umarım geçer daha sonra karşımıza çıkarmı yine bilmiyorum ama kızım her konuda çok hassas.çocuğu aynı problemi geçiren varsa bana yardım etsin nelere dikkat etmem gerekiyor?
    gerçi dr söyledi ama sizin de fikirlerinizi almak istiyorum.

2. 27 Ekim 2010
  3. Melan2010

Melan2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    916
    Ödül Puanları:
    238
    benim kızım da 1 yaşında idrar yolu enfeksiyona başladı,bir türlü geçmiyordu.bir kaç hafta sonra tekrarlıyordu,iltahap böbreklerine kadar çıktı .sürekli antibiotik kullanıyordu.6 ay sonra uyutarak idrar kesesine bakıldı.doğuştan idrar yolların bir kısmı yapışık doğmuş,birincisinde sadece açtılar,yine olmadı ikinci ameliyatında kesim yaparak açıldı.1 yıl tekrarlamasın diye antibiotik kullandı.idrar yolu sürekli tekrarlayan bir hastalık.bende de var.diğer kızımdada var.özellikle ayakları üşümücek, bol su içeçek.ayaklarımız terlese dahi hemen tekrarlıyor.soğuk yerlere oturmicak.bizim ki öyle belki biz daha hassasız,vucut yapısına göre değişir.

4. 28 Ekim 2010
  5. nes8

nes8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    off bak şimdi korktum umarım benim kızımda da yoktur öyle doğuştan bişeyler umarım tedavisi sonuç verir ve tekrarlamaz dediğin gibi herkes tekrarlıyo diyo bende o yüzden çok dikkat etmeliyim saol cevabın için.

6. 29 Ekim 2010
  7. Melan2010

Melan2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    916
    Ödül Puanları:
    238
    canım seni korkutmak için yazmadım.dediğim gibi her bünye aynı değil,belki basit bir idrar yoludur ama yinede her zaman için dikkatli ol.bilgin olsun diye yazdım.yinede umarım kısa zamanda atlatır bebişin.aci şifalar dileğiyle......

8. 29 Ekim 2010
  9. erkflz

erkflz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim oğlumunda boğazları iltihaplanmıştı oradanda idrar yolları iltihabına çevirmiş. 3 gün iğne olduk. Boğazdan dolayı antibiyotikleri kusuyoruz. Benimde kafam çok karışık canım.
    Nette genelde çoğunlukla geçiren bebeklerde iz bırakmadan geçermiş.
    Bol su ve sıvı almaları çok önemli. meyve suyu ver. Terleme çok önemli. Terlerine dikkat etmeliyiz. Benimde bildiğim bu kadar.
    Genelde geçirenler antibiyotik tedavisi sonrası düzeliyormuş.

10. 30 Ekim 2010
  11. nes8

nes8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ZATEN BENİM KIZIM ÇOK TERLİYOR HEM SIRTI HEM AYAKLARI SANIRIM HER ZAMAN FARKEDEMİYORUZ Kİ TERİ ÜSTÜNDE KURUYO O DA ÇOK TEHLİKELİ İŞTE BİLİYORUM AMA İNSAN kendisi bakmayınca bilemiyosun ki :KK43: ?

12. 9 Kasım 2010
  13. nes8

nes8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    konuyu takip eden arkadaşlar versa die söyliim kızım 3 gün iğne ve 10 gün antibiyotik tedavisinden sonra idrar testi yaptırdık yine ve normal çıktı yani düzeldi ...çok mutluyum