İdrar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve asyaaa tarafından 23 Kasım 2008 başlatılmıştır.

23 Kasım 2008
    Konu Sahibi : asyaaa
  1. asyaaa

asyaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya ben cok fazla ıdrarımı yapıyorum nerdeyse on dakıkada bır bır bardak su ıcmek bıle benı 2 3 defa tuvalete tasıyo. gecelerıde cok kalkıyorum tuvaletedoktora gıttım
    hıc bısey bulamadılar verdıklerıılacda bı ıse yaramadı.annemdede var bu ırsıdır belkı dıyorum ama gercekten gunluk hayatı cok zorluyo benım gıbı olanlar varmı acaba.onlar bır cozum buldumu yazarsanız sevınırım.hihoyyyt

2. 23 Kasım 2008
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ya aynısı bende de var.1 bardak içeyim su elli kere tuvalete gidiyorum.bende de ara ara idrar yolu enfeksiyonu çıkıyor.acaba ondan mı? aslında olmayayım diyede biraz fazla su içiyorum.bütün gün tuvaletten çıkamıyorum.
    eşimde tam tersi.hiç tuvalete gitmez.günde 1-2 defa falan.hatta 2 bile çok desem yeridir.ne iştir bu anlamadım?

4. 24 Kasım 2008
  5. MerveKondu

MerveKondu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    şekerine bir baktır,eğer oda normalse,idrar yolları ile ilgili bi problem o zaman

6. 24 Kasım 2008
  7. asyaaa

asyaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok be tatlımıdrar yolu enfeksıyonundan deıl sekerden de deıl yok bende seker
    ama bıtkınlık geldı artık gıt gel gıt gel tuvalete
    cıldırıcam artık bu bende senelerce bole okadar doktora gıttım bı sonuc alamadım ıdara torbamda sarkmada yok.benım esımde aynen senınkı gıbı
    uzun bı yolculuga cıksak ben kac defa tuvalete gırıyorum
    bılmıyorum yanı napıcam

8. 24 Kasım 2008
  9. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Doğum yapan kişilerde, rahim sarkmasına bağlı olarak idrar kesesine yapılan baskı sonucunda sık idrara çıkma görülüyor .Çok doğum yapmak gerekmiyor .Sanırım yapı ile ilgili bir durum .En sıkıcı olanı yıllar geçttikçe sorunun büyümesi ameliyat gerektirmesi.

10. 24 Kasım 2008
  11. antrenxoxr

antrenxoxr Profesyonel Sporcu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Sanırım idrarınızı yaparken yanma,idrar kaçırma gibi sorunlarınız yok..Doktorda birşeyiniz olmadığını söylemiş..
    Eğer bu tür şikayetiniz yok sadece sık idrara çıkıyorsanız; günde en az 6-8 bardak su içmeye çalışın ve kahve,kola gibi idrar kesesini olumsuz etkileyen kafeinli içeceklerden,demli çay,meyve suyu,özellikle de portakal suyu ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmaya çalışın.
    a.s.