İdrarda kan bulunması.. Geçmeyen bel ağrım

Konusu 'Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları' forumundadır ve Ya_Ko tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

18 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Ya_Ko
  1. Ya_Ko

Ya_Ko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selamlar arkadaslar..
    Iki haftadir belim agriyor once idrar yollari iltihabi var ondan belin agrir dedi doktor..
    Antibiyotik kullandim iltihap gecti ama bel agrim hala devam ediyor..
    ikinci idrar tahlilinde idrarda kan oldugunu soyledi doktorum ama onemsiz birseymis gibi uzerinde durmadi.
    yaptigim arastirmalarda böbrekten geldigini okudum benim israrimla hastaneye gonderdi
    cuma gunu hastanede randevum var
    kotu birsey cikacak diye korkuyorum..
    bu konuda bilgisi olan arkadaslar paylasimlarinizi
    bilgilerinizi paylasmanizi rica ediyorum..
    saygilar

2. 24 Ocak 2009
  3. kaya

kaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim benim bu konuyu simdi gördüm cok gecmis olsun..ayni sorun bendede ciktii gecen sabah uyandim belim ve karnimin yarisi cok acayip agriyorduu yerlerde sürünüyordummm esim beni dr gtrdü agri kesici serum taktilarr baktilar böbregimde tas olabilcegni düüsndüler iki günde 11 serum yedim ultrsyonn röntgen derkne kaldim hastanedee snra tas deglde böbregim iltihaplanmis cok kötüü sag böbregim dogudtan yokmus agriyan sol böbregimdeee cok kötü iltihap bulundu benmde bel agrim daha gecmedii ama iltihap gecmis sayilir dedi..hftaya randevum varr ne diecek...benimd ebu arda idrarimda kan bulundu..acaba kötü bisimi sormadim drlara..

4. 17 Şubat 2009
  5. kayla34

kayla34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Geçmiş olsun. 58 yaşındaki annem geçen yaz idrarda kan şikayetiyle doktora gitti. Tetkikler sonucunda mesane tümörü bulundu. Hiç ağrısı veya başka belirtisi yoktu, sadece idrarda bir kez kan görüldü. İyi ki hemen doktora gidilmiş. Tedavi görüyor. Bu daha çok erkeklerde rastlanan ama son 5-6 yıldır kadınlar da görülen bir tümörmüş. Sigara kullanan ve tekstil/boya sanayi gibi kimyasal maddelere maruz kalan çalışanlarda görülüyormuş.

6. 17 Şubat 2009
  7. enigmatic

enigmatic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba öncelikle çok geçmiş olsun.. benimde aynı şikayetlerim vardı. kadın hastalıkları doktoruna gittim, enfeksiyon var deyip önce antibiyotik tedavisi yapıldı. daha sonra tekrar idrar tahlili yapıldı. tahlilde tekrar kan çıktı. ardından doktorum ürolojiye yönlendirdi beni, üroloji doktoru ultrason istedi ve o da başka bir antibiyotik tedavisi uyguladı. Ultrasonda da birşey çıkmadı. tahlilde hala kan çıktığı için tomografi istedi. sonuç: sol böbreğimde 3 mm çaplı taş çıktı.

8. 17 Şubat 2009
  9. Zeynocan

Zeynocan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    113
    Aynı sıkıntı bende de oldu ve derin bir araştırma yaptım arkadaşlar. Şöyle ki;
    İdrar yolları iltihabı şikayetiyle doktora gittim ilaç verdi. İlacı kullandım iyi geldi. Lokosit değeri ilaçtan önce 226 idi ve ilaçtan sonra 45 oldu.
    Herneyse. İlaç bittikten sonraki tahlilde idrarda kan (eritroksit) görüldü. Zaten yanma çok fazlaydı. Dayanılmayacak kadar.
    Doktor da taş veya kum döküyor olabilirsin diye üroloji'ye yolladı.

Ürolog kültür istedi sonucu daha almadım.

Ama şunu söyleyebilirim ki bu idrarda çıkan kan birçok şeyin belirtisi olabilirmiş.
    Böbrek iltihabı, idrar yolları iltihabı, taş ya da kum dökme, iyi yada kötü huylu tümör, hatta kanser bile maazallah.

Allah muhafaza etsin.
    Canım sen doktora gittin dimi?

10. 17 Şubat 2009
  11. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    gecmis olsun ihmal edilmez idrardaki kan sen isin ucunu birakma canim.

12. 25 Şubat 2009
  13. Ya_Ko

Ya_Ko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selamlar arkadaslar herkeze gecmis olsun..

Herseyin basi saglik

benim sikayetim bundan 4 ay kadar once baslamisti

Bir suru tahlil idrar kan tahlili

antibiyotik kullandim idrarda kan ve iltihap gitmedi..

En son urologum idrar yollarina camera ile bakti '

idrar yollarinda cok fazla iltihap var dedi o yuzden surekli iltihap ve kan cikiyormus..

3 aylik antibiyotik verdi bir hafta once basladim ilk iki hafta hic fayda etmez dedi henuz bir faydasini gormedim iki haftadan sonra bakalim faydasi olacakmi bende bekliyorum..

resmen pisikolojim bozuldu ne cikti ne cikacak gibi sorularla

Allah kimseye vermesin

herkeze acil sifalar diliyorum,,,

saygilar

14. 4 Temmuz 2009
  15. enigmatic

enigmatic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba kayla34,

Öncelikle anneniz için çok geçmiş olsun..Su sıralar annemde de mesane tümöründen şüpheleniyorlar. 10 gün sonra sistoskopi yapılacak kesin tanı konulacak. Anneme NMP 22 denen bir test yapıldı,sonuç pozitif çıktı. Bir de sitoloji yapıldı fakat bu negatif çıktı. Annemin doktoru tümör belirtisi var demiş ve bakacak..biz de şu an çok endişeliyiz ve annemin morali çook bozuk..ailesinden 3 kardeşini kanserden kaybetti. Annenizin durumundan bahsedebilir misiniz..Bir de nerede tedavi olduğu ve doktoru hakkında bilgi verir misiniz?

16. 17 Temmuz 2009
  17. redcircle

redcircle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Öncelikle geçmiş olsun.

Sitoloji,NMP22 v.b. 100% lük testler değildir.Mesane kanserinin belirlenmesin de kullanılırlar ve de tek başlarına değil SİSTOSKOPİ ile birlikte.
    Mesane kanserinin tanısı patolojiden gelen sonuçla net konur.

Annenize en kısa sürede sistoskopi yapılmasını önerir,Sistoskopi sonucu ile birlikte hekiminiz hem sitoloji hem de NMP22 test sonucunu gözönünde bulundurarak değerlendi
    rmesini beklemenizi öneririm.
    Hekiminize güvenmenizi aklınıza takılan her soruyu mutlaka hekiminize sormanızı,eğer aydınlatmıyorsa da başka bir hekim seçmenizi öneririm.
    Hasta ve yakını olarak hekiminizin yanından ayrılırken aklınızdaki tüm soruların yanıtlarını almış olmanız,izlenecek yol hakkında da detaylı bilgilendirilmiş olmanız sizin en doğal hakkınız.
    Tabikii bu tür sitelerde dostlarla paylaşmak hoş ama çok ta bilimsellik adına sağlıklı değil,tabiki bu benim kişisel düşüncem.
    Tekrar geçmiş olsun.
    NOT:Mesane kanseri ilgi alanım içinde.

18. 22 Temmuz 2009
  19. enigmatic

enigmatic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim redcircle, vermiş olduğun bilgiler için..belirttiğim gibi büyük bir endişe yaşıyoruz, sanırım durum netleşene kadar da devam edecek.