ift maa olunca yolunacak kaz myz?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve antika tarafından 24 Eylül 2009 başlatılmıştır.

24 Eylül 2009
    Konu Sahibi : antika
  1. antika

antika ilk meleğim benim. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar,kiracılarla ilgili konu görünce dayanamadım sizlerle paylaşmak istedim,benim sorunum evin ederiyle ilgili.çünkü,bir kaç gündür moralim çok bozuk.eşimle ikimiz devlet memuruyuz.yani çift maaş.biz bulunduğumuz yerde kirada kalıyoruz.daha yeni başka bir eve çıktım.neyse evi beğendik tuttuk,böyle görseniz aracı,ev sahibi binbir naz.neymiş efendim eve kiracı seçerken çok inceliyorlarmış,inançlımıy mışız falan filan.biz kendimizi anlatmaya çalışıyoruz,işte nasıl güvencez,nerden bilelim.gidin araştırın diyoruz.bu kadar uğraşmamızın sebebi ev güzel hoşumuza gitti.çünkü eski evimiz kullanışsız,dardı ve rutubet alıyordu.evi 400 liraya kiraladık.geçenlerde bizim blokta oturan bir komşuyla konuştuk.ev kirasına geldi muhabbet.evi kaça kiraladınız?dedi biz de söyledik işte,ben dedi 350 ye kiraya oturuyorum demesin mi ev o kadar etmez dedi.dedik 420 den indirdik,onlar öyle yapar dedi.o kadar sinirlerim bozuldu,gönlüm kırıldı ki anlatamam.allahım dedim,bizi de hayırlısıyla ev sahibi yap da böylelerin elinden kurtar dedim.ama o parayı da haram ettim.sanki biz sokaktan süpürüyoruz.bir de biz kiralarken insanlık,dürüstlük dersi vermeye çalışıyorlar.yok şöyle misiniz,böyle misiniz?diye.kendileri tam bir düzenbaz,haramsevermiş.
    ayrıca bundan öceki ev sahibimiz de her sene kirayı 25 lira artırırdı,eşimin tayini yanıma çıkınca hemen 50 lira birden artırmak istedi,görmemişler gibi.

bunun yanında esnaf ne kadar kazıklarsam kar biliyor.insanlık, güven duygusu ölmüş arkadaşlar.:umursamaz:

Son düzenleme: 25 Eylül 2009
  2. 24 Eylül 2009
  3. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    insanlık öldü artık herşey para oldu..
    herkes birbirini yolmak için fırsat kolluyor..
    Rabbim tüm kiracılara ev nasip etsin..

4. 24 Eylül 2009
  5. krpz

krpz 14/11/2014 Buğra Üye

Beğenildi:
    181
    Ödül Puanları:
    123
    tatlım erzurumdasın sanırım,bende eğer ewlenırsem orda oturcam ama şimdiden gözüm korktu:KK43:

6. 25 Eylül 2009
  7. melenela

melenela Leylek Yola Çıktı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Allahım cümle kiracıyı ev sahibi yapsın inş..
    kurtarsın kıradakı herkesi:Saruboceq:

8. 25 Eylül 2009
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım ben ilk gelin gittiğim evime göre tüllerimi yaptırdım.eşyalarımı o eve göre seçtim.çünkü ev sahibiyle konuşmamız uzun süre oturacağımızı belirtmemizdi.ev alıcaz öyle çıkıcaz demiştik adamında hoşuna gitmişti tabi.
    1 sene yazın camlarımız pvc idi ama çift cam olmadığı için rüzgar çok alıyordu yüksekti çünkü bulunduğumuz kat.camlarımızı değişirmisinz dedik.cam değişmeyi kabul etti.peşinede merkezi sistem kaloriferden kombi sistemine geçtik.bir günde camları taktılar hemen ertei günde gelip doğalgaz sistemini kurdular eve.2 günde ev harap oldu.
    eşim çalışıyor şehir dışında ben kaldım bir başıma.ev resmen kalktı indi.2 kadın tuttuk 5 günde 3 kişi anca temizledik o evin pisliğini..
    ve 2.seneye döndüğümüzde adam bize demesinmi ev yaptırıyorum arsa aldım burayı satıcam o eve yaptırıcam sizde ev alacaksanız alın burayı.dedik yani daha 2 yıla döndük imkansız biz alamayız..işte satmam gerek bilmem ne ayağına biz ev aramaya başladık..
    kendi evimiz vardı ama oturmuyorduk kendi kendimize bir şeyler sahibi olmak için.bi daha hamile olduğumu öğrenince dedik evimize geçelim.bu evede yaklaşık 6-7 milyar harcama yaptık birde üstüne üstlük tüllerimi değiştik..
    hakkımı helal etmiyorum dedim ama ev sahibine ben..hamile hamile bana eziyet ettiniz siz..
    demem o ki;Allahım en kısa zamanda evsahibi yapsın herkesi.çok zor milletle uğraşmak.

10. 25 Eylül 2009
  11. EU3

EU3 Guest

ayyy sinir bozucu bir durum tatlım ama helal etmez Allah bunu bil...sen bizim başımıza geleni dinle..ev alacaz bir kaç tane ev beğendik ev sahibi bize demesin mi evlimisiniz dost hayatımı yaşıyorsunuz evlilik cüzdanını getirin diye
    eşim sinirli adam !!! sen dedi ne diyorsun sen benim eşimi nasıl küçük düşürürsün bak dedi paranı 1 hafta içinde talimat verip çıkartırdım paranı ama ben dedi senin evini almammm.
    ne demek dedi ya !! sonradan eşim adamın üzerine gidince yok işte kem kümmm etti halen ne diyor bakkk ben evimde fuhuş yapılmasını istemem.!!!!!!!!!! dedi..eşimde ulan dedi ben senin evinemi muhtacım haa dedi bi senin evin kaldııı bende evlilik cüzdanımı gösterecem öylemi dedi...göstermiyorum da almıyorum da dedi adam da paranın kokusunu alınca yok siz yanlış anladınız diyo...para namusundan değerli oldu bir anda...eşimde "yok dedi ben yanlış anlamadım sen ne dediysen onu anladım dediii" siz kiradayken yok inanç falan demiş manyak bunlar ya...
    artı fazladan aldığı parayıda Allah ona helal etmesin ve artttııı Allah seni tez vakitlerde ev sahibi yapsın canım

12. 25 Eylül 2009
  13. antika

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    gözün korkmasın canım.herkes öyle olcak diye bir durum yok.ama,biz çok dürüstüz,başkasının evini kendi evimiz gibi sahipleniyoruz.yine de olayın bu tarafı değerlendirilmiyor.şimdiden mutluluklar.a.s.

14. 25 Eylül 2009
  15. antika

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    biliyor musun canım,allaha şükür çalışıyorum ama,1,5 yaşındaki oğlumu sabah 7 de uyandırıp kreşe götürüyorum.sanki biz havadan kazanıyormuşuz gibi.evladımın hakkını yiyorlar ben de hakkımı helal etmiyorum.ev sahibine söylediğin iyi olmuş bir müddet sonra umarım içine batmıştır.vicdan azabı çekerler umarım.

16. 25 Eylül 2009
  17. antika

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    al birini ,vur ötekini.dinleri imanları para.bizi bir görseniz güya bizi sınavdan geçiriyor.ders veriyor.kaç paralık olduklarını gördük.zaten o duruma da çok moralim bozulmuştu.işte ne yapacaksın,mecbur kalıyorsun.

18. 25 Eylül 2009
  19. antika

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar,gönlüm kırıldığı gün o kadar içten dua ettim ki.inşallah,allahım hepimize hayırlı doğru dürüst insanların oldukları,mutlu,huzurlu sağlıklı sıhhatli yaşayabileceğimiz yerlerden evler nasip eder.hepinize çok teşekkür ederim bu saatte sorunumu paylaşıp dertleştiğiniz için.