ifte standarttan nefret ediyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve mor_salkim tarafından 25 Ekim 2009 başlatılmıştır.

25 Ekim 2009
    Konu Sahibi : mor_salkim
  1. mor_salkim

mor_salkim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yakın! akrabalarımın bazı konularda çifte standart uygulmasına sinir oluorum hayır sanki kendileri dünyanın en mükemmel kusursuz acayip kariyer yapmış insanları da yaa nfret ediyorum nefretttt :eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava:

2. 25 Ekim 2009
  3. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Konuyu biraz acabilirsen, yorumlar daha net olur canim.

4. 25 Ekim 2009
  5. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    konu nedir?

6. 25 Ekim 2009
  7. mor_salkim

mor_salkim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    konu herşey, herşeyde bi çifte standart var kuzenlerimin her seyi daha ii kayınvaldesi, eşinin; işi karakteri vs.si herşeyi çok ii bi sürü şey hayır herşey ve herkes birbirinin aynı olacak deil yaa herlkesin ssecimleri farklı yaşayısı hayatı farklı herşeyime burunalrını sokmlarından bıktım herşeyi onlar bilio yaa deli ediola beni yaaa

8. 25 Ekim 2009
  9. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    kuzenlerinle mi kıyaslanıyosun yani, kim kıyaslıyor, hala açık değilsin arkadaşım, bu kadarcık yazmayla sana kimse yardım edemez.

10. 25 Ekim 2009
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kimileri çok şanslı oluyor inşallah hayatınız hep böyle gider diyip duymak istediklerini söylerdim en ufak bir ima duyduğum an.

o zaman kozlar ya açık oynanır yada herkes kapatır çenesini.. açık açık mı kıyas yapılıyor.nereden vardınız bu kanıya?

12. 26 Ekim 2009
  13. thor

thor Poker Face Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Nasıl aynıyız...
    Dayım için kendine ve ailesine dair ne varsa mükemmeldir, bizleri her fırsatta eleştirmeyi pek sever. Esasında içten içe bizle rekabet halindedirler, bir ceket alsam aynısını o hafta kızlarından birinde görürüm, annesi de "dört yıl önce almıştık" der yepyeni mont için. :lepi: Dayım da yengemin ve çocuklarının çok tutumlu olduğunu düşünür, bizim her fırsatta savrukluğumuzdan, çok alışveriş yapmamızdan bahseder. Bu kadar karışma hakkını ona verdikleri için annemlere çok kızıyorum ama küçüklüğümü bilip susmak mecburiyetindeyim. :1no2:

Ben lise dönemindeyken dayım ders çalışmadığımı iddia edip (gözüyle görüyor sanki!) sağolsun beni ağlatmayı başarıyordu her konuştuğunda. Benden birkaç yaş büyük kız kuzenimi ise her fırsatta övüyor, ne çok çalıştığından bahsediyor, sonra konuyu yine bana getiriyor, babamla aramı da bir güzel bozuyordu sağolsun. :umursamaz:
    Peki ne oldu, sınava girdiğimin ilk senesinde istediğim bölüme yerleştim, kendi çok çalışkan kızı bir sene beklemek zorunda kaldı. Kuzenime ve ilk sene yerleşememesine laf ediyor değilim, herşey insanlar için, fakat ailesiyle ilgili her şeyi göklere çıkaran dayıma da ders oldu. Kıskançlığından bir hayırlı olsun demedi okul haberimi duyunca. :nazar:

Hülasa, yakın akraba ilişkilerinden hep nefret ettim şu zamana dek. Aile birliği, birbirine destek olma filan güzel de bu zamanda kalmadı sanırım öyle şeyler, birbirinin giyimini kuşamını dik dik süzmeler, evlerinde yeni bir eşya görünce incelemeler, bir mutlu haberini duyunca hayırlı olsun demeyi çok görmeler... Her toplantıda imalı laflar, bakışlar, diken üstünde hissediyorum kendimi, keyifle çay içip muhabbet edemiyorum. Olmaz olsun böyle akrabalık ilişkisi... :1closedeyes:

14. 27 Ekim 2009
  15. justis

justis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bendeeeeeeeee nefret ediyorum ama artık takmıyorum umrumda değil çünkü bu ikiyüzlülükten baska birsey degil sadece akraba için gecerli degil bu hayatımızın her alanında mecvut bu tür insanlar oyüzden kulak tıkamak en dogrusu sanırım cok sinir bozucu olsada üstelik bu tür insanlara acıyorum sürekli birseyleri ispatlama cabası icerisindeler bunun en büyük nedeni kompleks sanırım

16. 27 Ekim 2009
  17. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    valla ben artık susmuorum ben küçüksem onlar da büyük en son amcam düğün davetiyemi vermeye gittiğimde kardeşime laf etti öyle bir yuvasını yaptım ki o zamandan beri de adımımı atmıyorum evine bir de müstakbel eşimin yanında laf ediyor eşim çiğ bir adam olsa da zaten kardeşine amcan da laf dediydi dese bir gün nolacak hep kendi kızları iyidir süperdir bizi beğenmez en son zaten babamı resmen dolandırdı
    bundan sonra da o benim amcam değil adamın biri
    susmayın valla tamam hakaret felan etmeyin ama ailenizi ve kendinizi savunun kızlar bunlar bu dilden anlıyor ancak

18. 27 Ekim 2009
  19. mor_salkim

mor_salkim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla ben ne zamandır giremedim nu konuyu unutmusum acınca hatırldım kızlar yaa konuyu cok deşmek istemiyorum ama herksin dedikleriyle hemen hemen aynı şeylr yok ötekilerin şöyle öteki kuzenlerin böyle vs. yaa benim yanımda onları övüyolar yada bazen tamamen yerin dibine sokuolar anlamadım gitti ben bu işi kesin beni de bi batırıp bi çıkarıoalrdır eminim yani ama ben bunalrı geçtim asıl babamı doldurusa getiriolar sırf onların isteğine uygun acayip zengin kariyerli vs bi damat adayı secmedim yada başka sebebleren ötürü die çok sinir bozucu yaa