iftler arasndaki eitim fark sorun mu?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Koyukara tarafından 26 Kasım 2008 başlatılmıştır.

26 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Koyukara
  1. Koyukara

Koyukara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :uhm: Arkadaşlar bu konuyu çok yakın bi arkadaşım için açıyorum.İnternet ulaşımı iş yerinde mümkün olmadığından sitemize üye olamıyor.
    Arkadaşım ünv mezunu ve bankacılık yapıyor,erkek arkadaşı lise mezunu ve aynı şekilde bankacılık yapıyor.Erkek evlilik için çok hevesli ailesi arkadaşımı tanıyor ve bian önce yuva kurmalarını destekliyorlar.
    Fakat arkadaşın annesi buna tamamen karşı.Değil evlilik damat adayıyla tanışmayı dahi reddediyor.Ona göre kızı dengine göre birini bulmallı.
    Evet ilk bakışta konuşmayla vb. tatlıya bağlanır gibi gözken bi konu fakat olmuyor.Arkadaşın ailesini karşısına almasınıda önermeyiz heralde.
    Öncelikle annenin fikrine katılıyormusunuz ilerde evlilik hayatında sorun yaratabilecek bir farkmı bu?Ve sizce bu sorunun üstesinden hiç kimseyi üzmeden nasıl gelebilir?
    Arkadaşım adına yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    İyi kalın....a.s.

2. 26 Kasım 2008
  3. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

şimdi eğer bu kız lise mezunu damat adayıda üni. mezunu olsaydı,
    bence anne hemen koşa koşa tanışırdı adayla:nazar:
    ama kız uni olunca damat adayı da lise olunca aradaki eğtim farkı diye adlandırılıyor:1closedeyes:
    bence hiçbir sorun olmaz okumakla bitirdiği okulla evlilik yürüseydi,
    bütün üni mezunlu çiftler mutlu mesut bir hayat yaşarlardı:1closedeyes:

4. 26 Kasım 2008
  5. ladyyuppi

ladyyuppi namidiger platonik_ask ;) Üye

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    153
    onlarin durumu icin bence cok da büyük bir sorun degil
    cünkü ikiside sonucta bankaci ve bu, onlarin bu konuda ayni seviyede
    oldugu anlamina gelir..
    ancak evlilik terapisti diyorki..evlenecek ciftlerin sosyo ekonomik düzeyi
    ayni seviyede olmali, ister egitim, ister is...
    eger simdi daha evlenmemisken aralarinda bir sorun cikmiyorsa
    o zaman bence evlenmelerinde sakincada yok..

6. 26 Kasım 2008
  7. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    dediğiniz seviyede bi eğitim farkı bence sorun olmaz kesinlikle.
    deseydiniz ki damat ilkokul 2'den terk, arkadaş üniversite mezunu o zaman olabilirdi.
    ne farkeder ki ben anlamıyorum.

nice eğitimi yarın kalmış insanlar var herkese taş çıkarır; nice eğitimli dediğimiz insanlar var iki lafı bir araya getirip konuşamazlar.

aklıma geldi bak; ajdar diye bi adam vardı bi zamanlar bilmem ne mühendisiymiş. eğitimli yani; ne işe yarar ki o eğitim

sevdiğim bir laf vardır; eğitim cehaleti alır, eşeklik baki kalır.

8. 26 Kasım 2008
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.488
    Ödül Puanları:
    363
    Bence sorun olmaz..
    Çünkü meslekleri bile aynı..
    Hatta paylaşım açısından farklı ve güzel bile olabilir de anneyi nasıl ikna edecek,asıl sorun bu bence..:nazar:

10. 26 Kasım 2008
  11. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    aynı buna benzer durumu arkadaşım yaşadı
    kız mühendis.oğlan lise terk..liseden beri tanışıyorlar.2006da evlendiler ama kızın ailesii kesinlikle istemedi ve düğününede gitmediler.şu anda görüşüyorlar ama sadece kızları ile .damatlarını istemiyorlar.oğlan liseyi dışarıdan bitirdi.bu yılda össye girdi.2 yıllık kazandı...kızın ailesi hep sende üniv mezunu birisi ile evlenmelisin dedi durdu..çok olaylar çıktıç..
    neyse evlendiler ama çoğu zaman kavga ediyorlar.oğlan kızı dövdü bie..tekme attı..ne küfürlü mesajlar yazdı...nedeni de sen işyerine bu makyajla ,kıyafetle gidemezsin..abartı olsa tamam diyecem ama ortada böyle bir şeyde yok..yok yere kızı üzdü..kız evi terketti , sonra oğlan özür diledi..kızı gecenin bir yarısı sokağa attı..ailesi geldi aldı..başka bir sürü şey oldu..anlatması uzun sürer
    kısacası
    kızı çok kıskandı çünkü o üniv mezunu idi
    ağız dalaşında bile bu konu gündeme geldi durdu
    oğlan kendine güvenmiyor
    dolayısı ilede kıza yükleniyor,onu sindirmeye çalışıyor
    şimdilik araları iyi ama ne zamana kadar

12. 26 Kasım 2008
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    halamlar kardeşimin nişanlısını istemiyorlar..
    lise mezunu diye..sengözlerimebaksanab
    Bana göre saçma bir mantık ama mutsuzluk yaşanırsa ona bağlayacaklar biliyorum..
    Valla bu konularda büyük konuşmamak taraftarıyım..
    Okumak,sadece ve sadece “cehalet”i aliyor,“eseklik” ise bâki kaliyor..
    Bir esek yükü kitap okumakla “adam” olunmuyor..
    Eger “kitap veya bilgi yüklenmek”le adam olunsaydi,“en büyük adamlar,esekler arasindan çikar”di!..sositososito
    Niye?..Cünkü eskiden,“kitap”lar eseklerin sirtina yüklenip, bir kütüphaneden digerine öyle götürülürmüs!..
    Ama bu “kitap ve bilgi tasima” isi,onlari “eseklik”ten hiçbir zaman kurtaramamis!..Onlar; hâlâ “anirmaya” ve “çifte savurmaya” devam ediyorlar!..
    :dilcikar:

14. 26 Kasım 2008
  15. kLeoPatRamM

kLeoPatRamM Guest

sorun olmaz dıyoruz ama olaya bırde surasından bakalım annesi acısından o da kendıne göre haklı cunku kızını unıversıtelere kadar okutmus ona sonucta bısekılde harcamalar yapmıs damatın böyle bı durumla karsılasmadıgı ıcın kızına yakıstıramıyor olabılır ve bunlar oldu da ewlendı erkek su anda sorun etmıyor olabılır ama ewlenınce kız ondan tabıkıde fazla maas alıcak sonucta bankacı olabılır ıkısıde ama düzey farkı war kız 1 ytl bıle fazla alsa kocanın gözune batıcak ve hoop kavgalar baslasın ben sana yetinemıyorum falan fılan haksızmıyım şimdi??

16. 26 Kasım 2008
  17. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    bence bahsettiğiniz kişinin kendiyle ilgili sorunları var. kendini ispatlama çabasında, eğitimi bahane etmiş. yoksa eteğe mekyaja karışmanın eğitimle hiçbir alakası yok. eğer kendisi de üniversite mezunu olsaydı bu sefer başka bir yerden patlardı.
    dayağın, terbiyesizliğin falan eğitimle değil kişilikle, insanlıkla alakası var bence.

18. 26 Kasım 2008
  19. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ikiside bankacıysa bence sorun olmaz.ama işte mahalle baskısı kurmuslardır kzın üstüne...neyapsın...arada aşk varsa üzülmesin yaa...