Iğneli Epilasyon Yaptiranlarin Paylasim Alani

Konusu 'İğneli Epilasyon' forumundadır ve Elif tarafından 7 Eylül 2006 başlatılmıştır.

7 Eylül 2006
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Yönetici Editor

Beğenileri:
    389
    Ödül Puanları:
    83
    Kalıcı çözümlerdendir. İnce ve yumuşak iğnelerle kıl köküne girip zayıf akımlı elektrikle köklerin yakılması yöntemidir. Tahrip olan kıl daha sonra cımbızla çekilerek alınır. Elektrik akımı zayıf olduğu için pek acı duyulmasa da hassas bölgeler için lokal anestezi yapılabilir. Seansların sayısı, yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik evresine göre değişir.
    Hamilelerin uygulamaması gereken bir yöntemdir.

Riskleri: - İğneler nedeniyle ciltte geçici küçük izler oluşur.
    - Tüm tüylerin temizlenmesi için uzun süreli seanslara katılmak gerekir.

Uygulama önerileri:- Uzman kişilere yaptırılmalı.
    - Uygulamanın yapılacağı yer ve iğneler hijyenik olmalı.

Khatzy bunu beğendi.
  2. 7 Eylül 2006
  3. roxett

roxett Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben yaptırıyorum gayet de memnunum öneriyorum

Khatzy bunu beğendi.
  4. 8 Eylül 2006
  5. izlem

izlem Guest

bende yaptırmıştım 1yıl önce sonuçtan çok memnunum ama dikkat edilmesi gereken çok önemli bir konu gerçekten kaliteli bir yerde yaptırmak lazım aksi takdirde vahim durumlar yaşanabilir

6. 10 Eylül 2006
  7. roxett

roxett Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    evet her kıl köküne tek tek batırp elektrik akımı vererek yakıyorlra ve çok ama çok canım yanıyor benim:dead: okumadığım dua kalmıuyor nerdeyse

8. 11 Eylül 2006
  9. mavilim

mavilim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

10. 11 Eylül 2006
  11. roxett

roxett Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    lazer epi yaptım sadece koltuk altına bir kez ama beni mi kndırdılar bilemiyorum lazer bile olsan biraz can acsı duyuluyormuş ben bişey hissetmedim. oldukça da uzun süreli sonuç alınıyormuş. bende iğneli yaptırdım ama uyuşturuyordu kolltuk altını bacak için ise uyuşturma yapılmıyo mecburen dayandım. 1,5 yılda koltuk altında kıl kalmadı bacak ise %80 azaldı diyebilirm. ayrıca lazer oldukça fahiş fiyat:smile:

12. 11 Eylül 2006
  13. tutuklu

tutuklu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben yüzüme önce lazer yaptırdım,lazerin etki etmeyeği kıllara da iğneli epilasyon yaptırıyorum,gayet memnunum,şu anda genital bölge,bıyık ve koltuk altına da lazer yaptırıyorum. lazerin cinsine göre acı değişir. yüzüme yaptırdığım lazer canımı çok az yakıyodu ama ona da 15 seans gidip çok para vermek gerekiyordu,şimdiki gittiğim lazer daha çok acıtıyor ama çok daha etkili. özellikle kalın kıllarda gayet etkili. bacaklara lazerde 800 diyorlar,keşke istanbulda,ankarada olsaydım tüm vucudu 600e yapan kampanyaları var oraların.bıyıklara iğneli epilasyonu doktorlar da önermiyor,o yüzden 3 ayda bir 30ytlye lazer yaptırıyorum,kılları ince olduğundan çok etki etmiyor ama en azından 3 ay boyunca rahat geziyorum. kararlıyım,kaş,saç ve kirpik dışındaki kılları yok edicem :))) kaşlarınız inceyse aldırmanızı öneririm,kaş modası değişiyor sürekli,kılların geç çıkmasını istiyorsanız bioder sürebilirsiniz kaşlarınıza çok değdirmeden,etrafına sürebilirsiniz. lazer ve iğneli yaptırırken sakın boder vb ürünler kullanmayın o bölgelere.

forum kıldan sorumlu bakanı

tutuklu :)

14. 11 Eylül 2006
  15. roxett

roxett Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    1,5 yıl ince seansı 250 milyona yapıyorlardı koltuk altını lazrele pek ucuz denemz ist da bölgeye göre değşiryor 1 milyara çıkan yerler var

16. 11 Eylül 2006
  17. tutuklu

tutuklu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    burda iğneli epilasyon dakika hesabı ve küçük bölgelerde gerçekten ekonomik,dakikası 1 ytl,lazere koltuk altına 50ytl dedi dr'um max 5 seans sürecek 250 ytl ömür boyu acıdan kurtulmak için hiç de fena bir fiyat değil :)

18. 5 Ekim 2006
  19. CaRMiN

CaRMiN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kıl aldırmanın günah olduğunu hiç sanmıyorum.. Belki kaş günahtır ama bacak asla.. O bi temizliktir ve temizlik imandan gelir..Hatta " kadınlar, kendinizi erkeklere benzetmeyin" diye bi hadis olduğunu duymuştum..

Bu arada bende iğneli epilasyona gittim.. kasıklarıma ve göbeğime yaptırdım.. sadece bir kere yaptırdım, çünkü çok uzun sürüyo.. 6 ay oldu gideli.. bi iki yerde iz kaldı..bi daha gitmeyi düşünmüyorum walla.. lazere de gittim.. ama benim kıllarım kızıl, o yüzden makine görmedi kılları..Sadece İstanbulda JFK hastanesinin bi makinesi kızıl ve sarı renkteki tüyleri alıyomuş. Ramazandan sonra oraya gitmeyi düşünüyorum bende...