İğneli epilasyonda kabuk bağlaması doğal yalanı

Konusu 'İğneli Epilasyon' forumundadır ve Gizakpak tarafından 24 Aralık 2009 başlatılmıştır.

24 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Gizakpak
  1. Gizakpak

Gizakpak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar iğneli epilasyonda kabuk bağlaması doğal yalanını sakın yemeyin. Benim de bir arkadaşım yaptırıyordu iğneyle girilen her yer kabuk bağlamıştı bana normal sonra bunlar geçiyor dedi. Ben de hadi ya diye onun iğnecisine gidecektim. Fakat benim sosyetik arkadaşlarım var. Onlara sorduğumda çoğunda bağlıyor ama bizim gittiğimiz kadında hiçbir şekilde bağlamıyor dedi. Ben de güvendiğim için onların gittiği kadına gittim. Üstelik piyasadaki fiyatlarla aynı hatta ortalamanın altında.
    Gerçekten de hiç bir şekilde kabuk bağlama yara ya da herhangi bir belirtisi yok ki çok beyaz tenliyim ki dudak üstüne bile yaptırdım.Üstelik herkes biz acıdan ölüyoruz diyor lazerde yaptırdım lazerden bile daha az acıyor dedim. Diğer yaptıran arkadaşlarım bana inanamadı şimdi herkes o kadına gidiyor ve mutlu.
    Sorduğum zaman bu kabuk olayını bunun iğneyle alakası olduğunu söyledi. 3 tip iğne varmış, onun kullandığı iğne teflondan yapılma. Diğerleri akımı tüm iğne boyunca ilettiği için deriyide yakıyormuş bu yüzden kabuk bağlıyormuş. Ya da bazı beceriksizlerde akımı iğneyi tam girdiği zaman değil daha öncesinde veriyorlarmış ya da çekerken iğneyi akımı veriyorlarmış.

2. 24 Aralık 2009
  3. b_bahar

b_bahar Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamamen katılıyorum gizakpak ben de yaptırıyorum iğneli ve kabuklanma olmuyor ve ben bunu burda söyleyince insanlar inanmıyor işini profosyenel yapan uzman kabuklanmadan epilasyon yapıyorsa niye başka şeyler arıyorlar insanlar anlamadım ve gittiğim uzmanın bir sürüde iğneli epilasyon müşterisi var bir yaptıran zaten bırakmıyor tamamen kişiye bağlı kabuklanma.

4. 24 Aralık 2009
  5. _sonbahar_

_sonbahar_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    canım gittiğin yerin adı ve adresi nedir?

6. 25 Aralık 2009
  7. mavirenk

mavirenk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Peki arkadaşlar kaç seans gittiniz ve şuanki tüylerin durumu nasıl? Bence iz kalmasında bir başka etkende akımın fazla verilmesi.Az akım verip az acı ve geç sonuç veriyorsa benim için olumsuz

Rebel Honey bunu beğendi.
  8. 25 Aralık 2009
  9. mimozam

mimozam K a R m A ş ı K..... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar valla benim bayağı uzun sürdü iki üç ayda bir gidiyorum ve kabuklanmada oluyor.bıktım artık açıkçası.napıcamı bilmiyorum.lazere de güvenemiyorum yüz bölgesinde.offff:KK43:(((((((((

Rebel Honey bunu beğendi.
  10. 28 Aralık 2009
  11. angelnr*

angelnr* Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    Kabuklanma derken ne kastettiğimiz önemli tabi. mavirenk'in dediği gibi akımı az tutup işi uzuuun zamanlara yaymak değil önemli olan, belli belirsiz nokta büyüklüğünde 'kabuk'lar oluşuyor ve bir kaç gün içinde geçiyor. Önemli olan bunların ciddi yara şeklinde kabuklar olmaması ve iz bırakmaması, o durumda bir hata var demektir. Yoksa iğne batırılıp, elektrik akımı verilen bir deride hiçbir tepki olmaması normal değildir.

12. 28 Aralık 2009
  13. aysepilasyon

aysepilasyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Değerli Gizakpak, yazdıkların hakkında yorum yapmayacağım ancak bir husus çok dikkatimi çekti hanımlarımızın yanlış anlamasına neden olmama adına bu konuda ufak bir açıklama yapmam gerektiğine inanıyorum. İğneli epilasyonu meslek edinmiş hiçbir profesyonel arkadaşımın sizin belirttiğiniz gibi akımı tüm iğne boyunca ileten iğneler kullanabileceğini sanmıyorum. En azından kendi kullandıklarım için bunun böyle olmadığını belirtmeliyim. sağlıklı günler dileklerimle iyi geceler.

14. 28 Aralık 2009
  15. Gizakpak

Gizakpak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Power'ı 5-6 uyguluyor. Kullandığı cihazın en sağındaki değer. Diğerlerine baktım pulse filan (o da uyguladığı elektriğin ne kadar sürede bir verdiğini belirler). Benim daha 2. seansım ama ilk seansa oranla söylersem %60 azalma var. Bu seansın sonuçlarını daha görmek için erken :)
    Benden önce yaptıran arkımın 3 seansta bitmiş, toplatması gerekenler varmış sadece ona da gitmedi. Bana da seninkileri nisana kadar bitiririz dedi. (Mavirenk, angelnr*)

Aysepilasyon ben burada insanları suçlamıyorum cümlelerimde bunun neden olduğu çeşitli ifadeler var ki bunlardan biri iğne seçimidir.Bu işten eminim ki sizin kadar anlamıyorumdur. O zaman kabuk oluşturan iğneli epilasyonun nedenlerini siz açıklasanız daha doğru olur. Yalnızca benim buradaki amacım "Kabuk oluşması doğal" tabusunu insanların kafasında kırmak. ınsanlar sırf buna inandığı için iğneliyi bırakıp lazere gidiyor. Ben de arklarımdan duyup hatta bu siteden de okuyup kabuk bağlamasını doğal sandım.

16. 28 Aralık 2009
  17. seyhan03520

seyhan03520 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gizakpak sakıncası yoksa gittiğin yerin adını ve adresini verebilir misin

18. 28 Aralık 2009
  19. _sonbahar_