İğneli epilasyondan sonra su neden değdirilmemeli?

Konusu 'İğneli Epilasyon' forumundadır ve mine81 tarafından 2 Ekim 2009 başlatılmıştır.

2 Ekim 2009
    Konu Sahibi : mine81
  1. mine81

mine81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kimi 1gün,kimi 3gün;epilasyoncular genelde iğneliden sonra su v.b değdirilmemmesini söyler.bunun nedeni nedir:iz kalmayla mı yaranın çabuk geçmesiylemi açık kıl kökünün beslenememesiyle mi ,vs...neyle ilgili?su değmezse ne olur deyerse ne olur?
    sir ağdadan sonra da yıkamayın denir,bunun nedeni de aynı mı,ikisi farklı mı?
    cevabını bilenler çıkar umarım,yardımcı olacak arkadaşlara sevgiler a.s.

2. 2 Ekim 2009
  3. angelnr*

angelnr* Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    Valla bana epilasyon yapan bir bayan, gözenekler açıldığı için o an, sudan mikrop filan gelmesini önlemek amaçlı demişti ama ne kadar doğru bilmiyorm.

4. 3 Ekim 2009
  5. b_bahar

b_bahar Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    doğru değil dış deriyi yaktıkları için su değdirilmemesi gerekiyormuş benim uzmanım böyle dedi
    benim uzmanım epilasyondan sonra su değmesinin hiç bir zararı olmadığını söyledi eğer düzgün yapılıyorsa zaten banada epilasyondan sonra suyla hazırlanan bi solusyon kullanıyor zararı olsaydı kullanmazdı o solüsyon cildi sakinleştiriyor

6. 3 Ekim 2009
  7. mine81

mine81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler angel ve bahar.diğer paylaşımları da merakla beklioruz.umarım bilen başka arkadaşlar da paylaşır.sevgiyle...

8. 17 Kasım 2009
  9. cocostar

cocostar azimli,sabırlı,kararlı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    gözenekler açık olduğu için sanırım iltihaplanma vs olmaması için
    yani ben böyle biliyorum

10. 23 Ocak 2010
  11. ayselug

ayselug Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    epilasyon yapılan deliğe su giriyo ve orası su toplamış gibi oluyor. minik minik noktacıklar sivilceye benziyolar. yazın yüzüme epilasyon yaptırdığımda çok terlersem oluyodu bende. bi antiseptikle temizlenip su kabarcıklarının patlatılması lazım yoksa çok fena olabiir. ama ben 4 saat su değdirmemek 8 satte kese yapmammak lazım die biliyorum

12. 19 Şubat 2010
  13. ozummm

ozummm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    3 gün su değmemsi gerekiyor bu zmn içinide bol bol pudra kullanmamı tavsiye etti benim epilasyonumu yapan uzmn.

14. 27 Şubat 2010
  15. zeynep4

zeynep4 RABBİM SEN KORU Üye

Beğenildi:
    1.726
    Ödül Puanları:
    238
    ..............

16. 3 Nisan 2010
  17. aslinalan

aslinalan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben de bahar ın gittiği uzmanda yaptırıyorum kol kooltukaltı göbek ve yüze. Su değdirince hiçbir sıkıntı olmayacağını söylüyo uzmanım ve gerçekten de olmuyo. Verdiği solüsyonu kullanınca hemen eski haline dönüyo cilt zaten. çünkü deriyle değil kılın köküyle ilgili bir çalışma bu. bana çok mantıklı geldi o yüzden. yerimseniben

18. 1 Ekim 2010
  19. zindandelen

zindandelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    sadece iğneli de değil arkadaşlar ağda yaptıktan sonrada yani genel olarak kılı kökten alan epilasyon çeşitlerinde böyle bi kural var lazer için bi şey söyleyemem net bi bilgim yok ama lazer yapıldığı günü kökü hemen dökmüyo 10-15 güne kadar kıllar dökülüyo yani kök hemen açıkta kalmıyo diye biliyorum belki bu yüzden onda bu su değdirmeme kuralı yoktur kök açılınca su iltihaplanmaya yol açabiliyo(kıl kökü iltihabı) ağda bantlarının arkasında da yazıyo "Agda artıklarını temizlemek için kesinlikle su sabun ya da alkol kullanmayınız"aynen sesu nun ağda bantının arkasında bu cümle yazıyo yani asparagas değil arkadaşlar gerçekten suyun böyle bi etkisi var

özellikle hassas ciltlerde
    epilasyonlu bölgeyi epilasyonun yapıldığı gün suyla yıkamak iltihaba yol açabiliyo tabi herkesin cildi aynı reaksiyonu vermez ama gene de sakınmak lazım arkadaşlar